Innovators Under 35

Młodzi naukowcy przed 35. rokiem życia, którzy pracują nad innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi mogą zgłaszać się do kolejnej edycji prestiżowego konkursu „Innovators Under 35 Europe”. Kandydatury przyjmowane są do 12 marca.

Konkurs „Innovators Under 35 Europe” organizowany jest przez „MIT Technology Review” - najstarszy magazyn poświęcony technice, którego wydawcą jest renomowany Massachusetts Institute of Technology. Wyłaniani są w nim liderzy nowych technologii, autorzy najbardziej przełomowych projektów.

Kandydować mogą obywatele jednego z krajów Unii Europejskiej lub osoby od co najmniej pięciu lat będące legalnymi rezydentami jednego z krajów członkowskich. Kandydaci powinni mieć poniżej 35 lat oraz pracować nad technologicznymi innowacjami.

Kandydatury zostaną ocenione przez panel ekspertów oraz redakcję MIT Technology Review. 35 zwycięskich projektów zostanie oficjalnie nagrodzonych podczas gali finałowej, która odbędzie się we wrześniu w Paryżu. Oprócz tego, ich autorzy zostaną zaproszeni do udziału w prestiżowej, corocznej konferencji EmTech France, organizowanej przez „MIT Technology Review”. Konferencja umożliwia zaprezentowanie najnowszych trendów i odkryć w świecie technologii. Najbliższa jej edycja odbędzie się 2 i 3 października w Tuluzie we Francji i zgromadzi najważniejszych przedsiębiorców i naukowców z całego świata.

Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznej edycji konkursu jury doceniło pracę naukowców z Politechniki Warszawskiej - dr Marta Bojarska została doceniona za badania nad nanocząstkami, które rozkładają szkodliwe substancje zanieczyszczające powietrze i wodę, a Rafał Lipiński, absolwent computer science na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych, w gronie najlepszych innowatorów znalazł się dzięki pomysłowi na platformę bankową Hufsy dla małych i średnich przedsiębiorców.

Zgłoszenia do kolejnej edycji konkursu można przesyłać za pomocą platformy: https://challenges.opinno.io/competition/innovators-europe-2018. Będzie ona aktywna do 12 marca.

Konkurs „Innovators Under 35” jest organizowany od 1999 roku w USA, a od 2011 roku utalentowani innowatorzy poszukiwani są również w innych częściach świata m.in. w Europie.