Doktorantka Politechniki Warszawskiej w półfinale FameLabu

Anna Sibilska-Mroziewicz, doktorantka z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, znalazła się w gronie półfinalistów tegorocznej edycji FameLab Poland - polskiej edycji międzynarodowego konkursu dla badaczy popularyzujących naukę.

Półfinał FameLab Poland odbędzie się 24 lutego 2018 roku, w godzinach 13.00 -19.00, w Centrum Nauki Kopernik. Zebrani wysłuchają trzyminutowych wystąpień 25 wybitnych naukowców.

Wśród półfinalistów konkursu znalazła się doktorantka Politechniki Warszawskiej -  mgr inż. Anna Sibilska-Mroziewicz, która już jako dziecko uwielbiała rozwiązywać zadania techniczne kredą na tablicy. Dzisiaj robi to samo, ucząc mechaniki na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. W swoich dociekaniach naukowych zajmuje się modelowaniem zagadnień mechanicznych, metodą elementów skończonych oraz nadprzewodnictwem i lewitacją magnetyczną.

FameLab Poland to polska edycja międzynarodowego konkursu dla naukowców. W Polsce organizują go wspólnie Centrum Nauki Kopernik i British Council. W ciągu sześciu lat do polskiej edycji konkursu zgłosiło się blisko 500 naukowców.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Partnerzy: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, The Kosciuszko Foundation.

Sylwetki wszystkich półfinalistów zobaczyć można na Facebooku FameLabu.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Źródło: BPI PW