Diamentowy Grant 2018

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnął kolejny, siódmy już konkurs w ramach programu Diamentowy Grant. Grono laureatów konkursu wzrosło tym samym do prawie 600 osób. Zwycięzcy zostali wyłonieni w dwustopniowym postępowaniu konkursowym spośród 214 wnioskodawców.

Ponad 16 milionów zł - to pula, która została przyznana w tym roku na finansowanie projektów wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia, prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy.

W VII edycji konkursu wyłoniono 80 laureatów, których projekty uzyskały ocenę końcową nie mniejszą niż 80 pkt. Otrzymają oni nawet do 220 tys. zł na realizację swoich pierwszych samodzielnych projektów badawczych, trwających od 12 do 48 miesięcy. W trakcie realizacji projektu będą mogli pobierać wynagrodzenie w wysokości do 2500 zł miesięcznie.

Jak podaje Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego laureaci zostali wyłonieni spośród 214 wnioskodawców w dwustopniowym postępowaniu konkursowym. W tegorocznej edycji konkursu nagrodzonych zostało dwóch studentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej.

Ogłoszenie kolejnej VIII edycji konkursu zaplanowane jest na ostatni kwartał roku (nie później niż do 30 listopada).

Lista laureatów oraz informacje o konkursie znajdują się na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Powiązany materiał: 

Diamentowy Grant 2017