Czwarta edycja STEM PW

Grafika konkursu STEM PW

Zgłoszenia można przesyłać do 17 października 2022 r.

Zapraszamy do udziału w czwartej edycji Projektu Edukacyjnego STEM PW, w ramach którego oprócz ogólnopolskiego konkursu skierowanego do licealistów i uczniów techników, organizowana jest konferencja i warsztaty. Do zdobycia są indeksy na wybrane kierunki Politechniki Warszawskiej.

Konkurs STEM PW składa się z trzech etapów. Pierwszy, odbywający się w grudniu w szkołach, polega na rozwiązywaniu zadań testowych. Na podstawie otrzymanych wyników wyłaniani są uczniowie, którzy zostają zakwalifikowani do dalszych międzyszkolnych zmagań. Drugi odbywa się w styczniu na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej i w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Zmaganiom uczniów towarzyszy przygotowany przez akademików program skierowany bezpośrednio dla nauczycieli. Finałowe zadania dotyczą umiejętności tj. zaprojektowanie, zbudowanie i uruchomienie prawdziwego układu elektronicznego. 

Nasz projekt to tak naprawdę unikatowa szansa dla młodych osób na pierwszy rzeczywisty kontakt z zaawansowaną techniką. Zadanie, które realizują w ostatnim etapie w ramach STEMPW, to przepustka do świata fascynującej nauki i pierwsze kroki na drodze, aby stać się prawdziwym automatykiem, elektronikiem czy informatykiem. Taka ciekawość i wszechstronność to obecnie kluczowe kompetencje na rynku pracy - tłumaczy dr inż. Sławomir Szostak, koordynator konkursu STEM PW, na co dzień z-ca dyrektora ds. dydaktycznych Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki WEiTI PW. 

Grafika konkursu STEM PW

Przez trzy lata w Projekcie Edukacyjnym STEM PW wzięło udział 2500 uczniów z ponad 100 szkół z całej Polski. Partnerami tegorocznej edycji Projektu edukacyjnego STEM PW są: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Radio Naukowe. Honorowy patronat nad wydarzeniami objął Minister Edukacji i Nauki. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 17 października 2022 r. na adres mailowy: m.biszczuk@wp.pl  (uczestnictwo szkoły należy zgłosić podając: pełną nazwę i adres szkoły, adres mailowy, imię i nazwisko nauczyciela – koordynatora Projektu z ramienia szkoły).

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są TUTAJ>>

Grafika i źródło: WEiTI PW