Campus App Challenge - konkurs programistyczny

Jak można wykorzystać mikrolokalizację do podniesienia komfortu przebywania w budynkach akademickich? Sprawdzą to uczestnicy hackathonu Campus App Challenge, który odbędzie się w Politechnice Warszawskiej w dniach 13-14 stycznia 2018 r.

Konkurs skierowany jest do studentów z całej Polski, którzy nie ukończyli 26.roku życia. By wziąć w nim udział wystarczy pomysł na innowacyjną aplikację dedykowaną rodzimym uniwersytetom, akademiom, czy  politechnikom.

Zadaniem studentów podczas 24-godzinnego hakatonu będzie przygotowanie prototypu aplikacji mobilnej opartej o technologię, która usprawni funkcjonowanie kampusu. Może ona pomóc w lokalizowaniu osób i punktów, nawigacji po obiekcie, wysyłaniu wiadomości oraz badaniu natężenia ruchu w budynkach szkół wyższych.  Jak przekonują sami organizatorzy, mikrolokalizacja może być również wykorzystywana do tworzenia AR i VR.

Uczestnicy otrzymają wsparcie doświadczonych deweloperów oraz wszelkie niezbędne narzędzia. Grupa Daftcode zapewni zwycięzcom pomoc w rozwijaniu ich koncepcji. Gotowa aplikacja zostanie wdrożona na wybranych polskich uczelniach, a studenci z trzech najlepszych zespołów otrzymają atrakcyjne nagrody.

Organizatorami hackathonu są Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz: Indoorway i Daftcode. Partnerem strategicznym wydarzenia zostało - Miasto Stołeczne Warszawa. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 stycznia 2018 r. poprzez formularz dostępny na stronie: https://hackathon.indoorway.com/  

Źródło: BP PW
Zdjęcie: Plakat hackathonu Campus App Challenge