Politechnika Warszawska w Round University Ranking

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na 551. miejscu na świecie (awans o 40 pozycji) i trzecim w Polsce w międzynarodowym zestawieniu Round University Ranking.

Spośród polskich uczelni przed Politechniką uplasowały się Uniwersytet Warszawski (pozycja 389. - wzrost o 22 miejsca) i Uniwersytet Jagielloński (pozycja 392. - wzrost o 28 miejsc).

Ranking opracowano w oparciu o cztery kluczowe obszary: nauczanie, badania, różnorodność międzynarodowa i zrównoważony rozwój finansowy. W tegorocznej edycji zestawienia znalazło się 1100 najlepszych uczelni na świecie.

Round University Ranking (RUR) jest opracowywany przez niezależną rankingową agencję RUR z Moskwy we współpracy z Clarivate Analytics.

Źródło: BPiI PW