Pierwsza obrona pracy inżynierskiej na nowym kierunku

Zdjęcie Jagody Marii Ciszewskiej stojącej w sali po obronie pracy inżynierskiej

Jagoda Maria Ciszewska celująco obroniła swoją pracę inżynierską

Jagoda Maria Ciszewska to pierwsza osoba, która obroniła pracę inżynierską na kierunku Zarządzanie Bezpieczeństwem Infrastruktury Krytycznej (ZBIK), prowadzonym przez Wydział Zarządzania PW. Promotorem pracy był dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki, prof. PW – inicjator uruchomienia tego kierunku kształcenia.

W tym roku ZBIK kończą pierwsi inżynierowie. I wysoko zawieszają poprzeczkę kolejnym studentom – Jagoda Maria Ciszewska – autorka pracy pt. „Projekt planu ciągłości działania procesu magazynowania materiałów niebezpiecznych w firmie Ekonip Sp. z o.o.” – obroniła się z wynikiem celującym. Obrona odbyła się 31 stycznia 2023 roku. Przypomnijmy, że półtora roku temu doczekaliśmy się pierwszych absolwentów studiów magisterskich na tym kierunku.

Zarządzanie Bezpieczeństwem Infrastruktury Krytycznej jest formalnie przypisane do Wydziału Zarządzania, ale w programie są zajęcia prowadzone przez wiele Wydziałów PW, zgodnie z charakterystyką poszczególnych systemów infrastruktury krytycznej państwa. Wojna w Ukrainie i różne zjawiska kryzysowe, z jakimi mierzymy się w ostatnim czasie (gwałtowne zdarzenia pogodowe, kryzys klimatyczny, problemy energetyczne), pokazują, jak ważne, potrzebne i przyszłościowe było uruchomienie na naszej Uczelni takiego kierunku kształcenia.