Kalendarium

11/
05

Krwiobus w PW - Filia w Płocku

09:00 - 13:00

Samorząd Studentów PW Filii w Płocku zaprasza na zbiórkę krwi, która odbędzie się 11 maja 2021 r. w godz. 9.00-13.00 na terenie Domu Studenckiego „Wcześniak”, ul Dobrzyńska 5. Należy wziąć ze sobą dowód osobisty.

Informacje dla krwiodawców dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Dom Studencki „Wcześniak”, Płock, ul Dobrzyńska 5

11/
05

Gala Nagrody im. Marka Siudaka

15:00

Wydział Zarządzania PW zaprasza na spotkanie w ramach Seminarium Naukowego, które odbędzie się 11 maja 2021 r. o godz. 15.00. Wydarzenie stanowi kolejną edycję Gali Nagrody Naukowej Wydziału Zarządzania PW „Wykład im. Marka Siudaka”.

W ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania PW swoje prezentacje przedstawią laureaci nagrody z roku 2020 i 2021:

  • wystąpienie pt. „Zrozumieć przedsiębiorczość w czasach innowacyjnej gospodarki” zaprezentuje dr Katarzyna Łobacz z Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego - laureatka 3. edycji Nagrody;
  • wystąpienie pt. „Innowacje finansowe i nowe technologie” zaprezentuje dr Adam Marszk z Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej - laureat 4. edycji Nagrody.

Spotkania seminaryjne mają charakter otwarty. Udział będzie możliwy przez dołączenie do grupy na platformie Webex za pomocą otrzymanego linku. Dane do logowania będą udostępnione po wcześniejszej rejestracji, poprzez zgłoszenie chęci uczestnictwa do 10 maja 2021 r. do godz. 12.00 TUTAJ>>

Gdzie?

online

12/
05

Otwarty dostęp do nauki - seminarium online

09:00 - 14:00

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich zaprasza 12 maja 2021 r. na seminarium poświęcone otwartemu dostępowi do nauki: „Otwarta nauka - standardy i dobre praktyki”. Wydarzenie odbędzie się online w godz. 9.00-14.00.

Celem wydarzenia jest upowszechnienie wśród uczelni członkowskich KRASP standardów, rozwiązań i dobrych praktyk dotyczących otwartej nauki oraz integracja środowiska rzeczników lub pełnomocników ds. otwartej nauki, którzy są powoływani w uczelniach.

Seminarium adresowane jest nie tylko do rektorów i osób zarządzających instytucjami szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce, ale także do całej społeczności akademickiej.

Wydarzenie będzie równolegle transmitowane na żywo na kanale YouTube KRASP. Uniwersytet Łódzki jest współorganizatorem seminarium.

Szczegółowe informacje i program wydarzenia dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

12/
05

Impact’21

10:00 - 13 Maj 18:00

W dniach 12-13 maja 2021 r. odbędzie się kongres Impact’21 organizowany przez Fundację Impact. To największe tego typu wydarzenie online w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Na dwóch scenach wystąpi ponad 200 speakerów - przedstawicieli świata nauki, nowych technologii, biznesu i polityki.

Agenda wydarzenia będzie skupiona na odpowiedziach na globalne wyzwania finansowe w ramach 13 ścieżek tematycznych: Finance, E-commerce, Mobility, Energy, Digital Future, Urban Next, Health, Sport, Art, Blockchain & Digital Assets, Women Empowerment, Green Economy, Event Marketing Future Forecast.

Podczas Impact’21 odbędą się również Roundtables - zamknięte spotkania przeznaczone dla najważniejszych decydentów i liderów oraz Startup Pitches.

Wydarzenie organizowane  w pełni online transmitowane będzie na żywo za pośrednictwem strony Impact oraz strony głównej Wirtualnej Polski.

Kongres Impact’21 został objęty patronatem Politechniki Warszawskiej.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

12/
05

Środowiskowe skutki pandemii - drugi webinar

14:00

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej i specjaliści spoza Uczelni opowiedzą o różnych obliczach pandemii. Wirtualne seminarium odbędzie się 12 maja 2021 r. o godz. 14.00 na platformie MS Teams. Jego organizatorem jest Zespół Społecznej Odpowiedzialności Politechniki Warszawskiej.

Program:

  • godz. 14.05-14.25 - Co technicy - niemedycy wiedzą o mechanicznej wentylacji płuc
    dr hab. inż. Janusz Piechna, prof. uczelni, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa;
  • godz. 14.25-14.45 - Odpowiedzialność społeczna w sytuacji pandemii
    dr Katarzyna Górniak, Wydział Administracji i Nauk Społecznych;
  • godz. 14.45-15.05 - Powietrzna droga przenoszenia zakażeń wirusem SARS-CoV-2
    dr inż. Jerzy Sowa, mgr Aleksandra Polkowska-Kramek, dr inż. Piotr Bartkiewicz, prof. uczelni, Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska, School of Health Sciences, University of Tampere, Finland;
  • godz. 15.05-15.25 - Metody prognozowania zmian czasowo-przestrzennych pandemii COVID-19 w Polsce
    dr hab. inż. Robert Olszewski, prof. uczelni, Wydział Geodezji i Kartografii.

Spotkanie poprowadzi Paulina Chrobocińska z Biura Dziekana Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa oraz Zespołu Społecznej Odpowiedzialności Politechniki Warszawskiej. 

Link do webinaru dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

13/
05

Politechniczny Krwiobus

09:00 - 14:00

Samorząd Studentów PW zaprasza 13 maja 2021 r. na akcję „Na Poli nie boli! vol. 4 Politechniczny Krwiobus 2021” - ambulansową zbiórkę krwi. Politechniczny Krwiobus będzie czekał przed Gmachem Głównym PW w godz. 9.00-14.00.

Więcej informacji o akcji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

pl. Politechniki 1, przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej

13/
05

Architektura w kryzysie klimatycznym

18:00

13 maja 2021 r. o godz. 18.00, w ramach inauguracji działalności nowo powstałego Koła Naukowego Architektury Kryzysu Klimatycznego przy Wydziale Architektury PW, odbędzie się wykład Marcina Popkiewicza pt. „KNAKKING OUT: Architektura w kryzysie klimatycznym”.

Fizyk i popularyzator świadomości na temat kryzysu klimatycznego opowie o budynkach i przestrzeni miejskiej w kontekście tego kryzysu.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

17/
05

FYS - Find Your Sense

08:00 - 21 Maj 18:00

Stowarzyszenie Studentów BEST zaprasza w dniach 17-21 maja 2021 r. na „Find Your Sense” - wydarzenie kulturalne z pięcioma zmysłami jako motywem przewodnim.

Wydarzenie jest skierowane do wszystkich studentów zainteresowanych kulturą, działaniem mózgu, zmysłów, tematyką self-care i self-development. Wydarzenie potrwa 5 dni - każdy będzie odpowiadał kolejnemu zmysłowi: wzrok, węch, smak, słuch, dotyk. W programie webinaria oraz warsztaty z danego zagadnienia.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Politechniki Warszawskiej.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

18/
05

O nauczaniu i uczeniu się języka chińskiego - webinar

15:00 - 16:30

18 maja 2021 r. odbędzie się wykład naukowy prowadzony w języku angielskim „Chinese and English Contrasted: Implications for Chinese Learning and Teaching”, który poprowadzi chiński ekspert - prof. Xinsheng Zhang z Wielkiej Brytanii.

Prof. Zhang jest wiceprezesem Europejskiego Stowarzyszenia Nauczania Chińskiego, od ponad 30 lat mieszka i pracuje w krajach anglojęzycznych. Podczas webinaru opowie, dlaczego nauka języka chińskiego może być trudnym doświadczeniem.

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do spotkania, aby poznać tajniki, jak uczynić nauczanie i naukę języka chińskiego przyjemniejszymi i łatwiejszymi.

Wykład odbędzie się na platformie ZOOM (numer spotkania: 982 201 0289, hasło: 0518).

Prof. Zhang - bio (pdf, 1,80 MB)

Gdzie?

online

19/
05

Dzień informacyjny „Euratom 2021-2025”

10:00 - 12:30

19 maja 2021 r., w godz. 10.00-12.30, odbędzie się dzień informacyjny „Euratom 2021-2025. Nowy Program Nowe Możliwości” organizowanym przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się jakie badania oraz innowacje w zakresie programu będą finansowane. Eksperci opowiedzą o zakresie działań proponowanych przez Komisję Europejską, zmierzających do tego, aby energię jądrową wykorzystać do innych niż energetyczne zastosowań - w takich branżach jak: medycyna, rolnictwo, technologie kosmiczne czy transport. Będzie również możliwość dowiedzieć się w jaki sposób program  Euratom wspiera walkę ze zmianami klimatycznymi, które są jednym z największych wyzwań stojących obecnie przed Europą i światem.

Swoją wiedzą podzielą się przedstawiciele Komisji Europejskiej, FORATOM (pozarządowej organizacji zrzeszającej europejskie podmioty związane z energetyką jądrową i przemysłem jądrowym), wiodących polskich instytucji badawczych oraz eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego, działającego obecnie w strukturach NCBR.

Na koniec spotkania przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi z ekspertami.

Do udziału w webinarium organizatorzy zapraszają zarówno przedstawicieli świata nauki, administracji państwowej, jak i przedsiębiorców oraz instytucje otoczenia biznesu.

Rejestracja możliwa za pośrednictwem formularza. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

19/
05

Electromobility in Smart City

16:00 - 18:00

19 maja 2021 r. odbędzie się organizowana przez Executive Club debata pod hasłem „Electromobility in Smart City”. Celem spotkania jest merytoryczna dyskusja na temat zrównoważonego rozwoju miast w dobie postępu technologii. Transmisja wydarzenia zostanie udostępniona poprzez kanał Executive Club w serwisie Youtube.

Zaproszeni prelegenci poruszą najbardziej aktualne zagadnienia związane z planem rozwoju Smart Cities i elektromobilnością. Tematyka panelu dyskusyjnego obejmie znaczenie inteligentnych narzędzi dla zarządzania zasobami infrastruktury, potencjał internetu rzeczy oraz wpływ nieustannie wzrastającego udziału elektromobilności na krajowy system energetyczny. Eksperci poruszą także kwestie zintegrowanej sieci telekomunikacyjnej i zmiany roli operatora oraz innowacyjne rozwiązania dla systemów zarządzania energią.

Najnowsze informacje dotyczące wydarzenia pojawiać się będą na stronie organizatora.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Politechniki Warszawskiej.

Gdzie?

online

20/
05

Konwersatorium PW - energoelektronika

16:15

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza 20 maja br. o godz. 16:15 na otwarte spotkanie zdalne z cyklu Konwersatorium PW pt. „Jak energoelektronika zmienia współczesne oblicze elektrotechniki”. Głównym prelegentem będzie prof. Mariusz Malinowski z Wydziału Elektrycznego PW, Prorektor ds. Nauki PW. Osobami towarzyszącymi w dyskusji będą prof. Lech Grzesiak (Dziekan Wydziału Elektrycznego PW), prof. Stanisław Janeczko (Centrum Studiów Zaawansowanych PW, Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych, Politechnika Warszawska), prof. Marek Jasiński (Wydział Elektryczny PW).

Energoelektronika (ang. power electronics) jest dynamicznie rozwijającą się nauką znajdującą swoje powszechne zastosowanie w takich obszarach jak odnawialne źródła energii, elektromobilność, magazyny energii i inteligetne sieci elektroenergetyczne. Rozwój energoelektroniki jest możliwy dzięki nowoczesnym wysokonapięciowym i wysokoprądowym elementom półprzewodnikowym (Si, SiC, GaN), wydajnym obliczeniowo układom mikroprocesorym/FPGA oraz zaawansowanym metodom sterowania.

W ramach wydarzenia zostaną przedstawione przykładowe zastosowania energoelektroniki w układach pozyskiwania energii z wiatru, słońca i wody, układów napędowych o sterowaniu wektorowym w elektromobilności oraz inteligentnych sieci elektroenergetycznych z wykorzystaniem transformatora energoelektronicznego.

Link do spotkania: https://zoom.us/j/4405647175

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

24/
05

Uczmy się - dobre praktyki w nauczaniu zdalnym na PW

14:00 - 16:00

Najlepsze w opinii studentów rozwiązania w obszarze zdalnego nauczania w Politechnice Warszawskiej zostaną zaprezentowane podczas webinarium 24 maja 2021 r., w godz. 14.00-16.00. Będzie to pierwsza część spotkania organizowanego przez Samorząd Studentów PW wraz z Ośrodkiem Kształcenia na Odległość PW.

Zaprezentowane zostaną wybrane pomysły nauczycieli akademickich PW, które uzyskały uznanie studentów, z obszaru organizacji zajęć, efektywnego angażowania studentów do nauki oraz ich późniejszej oceny, a także zastosowane rozwiązania informatyczne.

W programie:

  • prof. dr hab. inż. Marek Henczka - „Nauczanie zdalne jako sztuka skupiania uwagi”;
  • dr hab. inż. Adam Muszyński, prof. uczelni - „From (Lab) Room to (Lab) Zoom”;
  • dr hab. inż. Ryszard Gajewski, prof. uczelni - „Edukacja pandemiczna: plusy dodatnie i ujemne”;
  • dr Katarzyna Matczak - „Zrozumieć matematykę zdalnie”;
  • dyskusja.

Webinarium odbędzie się na platformie Cisco Webex. Szczegółowe informacje, jak dołączyć do spotkania i bezpośredni link dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

25/
05

Women in Tech Days

11:00 - 26 Maj 17:40

W dniach 25-26 maja 2021 r. odbędzie się „Women in Tech Days” - festiwal online Fundacji Perspektywy przygotowany z myślą o kobietach, które planują lub chcą rozwijać swoją karierę w świecie nowoczesnych technologii.

Jak podkreślają organizatorzy, dzięki Women in Tech Days można pokonać ograniczenia wynikające z pandemii i zrobić krok w kierunku rozwoju zawodowego - zdobyć staż, pierwszą lub kolejną pracę, poradzić się mentorek i mentorów, a także wysłuchać techtalków lub wziąć udział w specjalistycznych warsztatach.

Aby wziąć udział w prowadzonych przez specjalistów zajęciach z zakresu technologii IT/&TECH lub kompetencji miękkich i kariery wystarczy się zarejestrować pod tym adresem.

Na 30-minutowe konsultacje 1:1 z reprezentantami najlepszych firm technologicznych zarejestrować się można tutaj. W roli mentorek wystąpią również nasze studentki, Agata Biernacka i Amelia Tabor (obie są studentkami inżynierii biomedycznej prowadzonej na Wydziale Mechatroniki, Amelia studiuje również informatykę stosowaną na Wydziale Elektrycznym).

Szczegółowy program wydarzenia i ogólna rejestracja dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

26/
05

Forum Metodyczne 2021

10:00 - 27 Maj 13:30

W dniach 26-27 maja 2021 r. pod patronatem Polskiej Unii Edukacyjnej odbędzie się Forum Metodyczne 2021 „Akademicka Edukacja zdalna w warunkach pandemii”. Wydarzenie będzie okazją do podsumowania działań uczelni, dydaktyków i metodyków w obszarze kształcenia zdalnego w czasie pandemii. Podczas Forum wystąpią mówcy, którzy przekażą doświadczenia własne oraz całego środowiska akademickiego, krajowego i międzynarodowego w zakresie:

•        zmian, jakie nastąpiły na uczelniach w trakcie i w wyniku pandemii

•        nowych metod i narzędzi dydaktycznych, jakie zostały wdrożone w uczelniach

•        krajowych i zagranicznych trendów w rozwoju kształcenia zdalnego

Forum jest skierowane do przedstawicieli uczelni publicznych i niepublicznych, władz rektorskich, dziekańskich i prodziekańskich, menedżerów kierunków studiów, wykładowców i metodyków oraz przedstawicieli firm oferujących rozwiązania metodyczne dla edukacji.

Udział w forum jest bezpłatny, wymagana jest rejestracja.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.