Kalendarium

26/
05

„O architekturze” - Vicente Guallart

18:00

Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury PW zaprasza na cykl wykładów „O architekturze”. 26 maja 2021 r. o godz. 18.00 gościem spotkania będzie Vicente Guallart.

Cykl wykładów „O architekturze” to międzynarodowy projekt Stowarzyszenia Akademickiego Wydziału Architektury PW, organizowany we współpracy z Wydziałem Architektury PW. Stowarzyszenie zaprasza przedstawicieli pracowni architektonicznych, zarówno polskich, jak i zagranicznych architektów, do wygłoszenia prelekcji, w trakcie której prezentują oni swoją filozofię architektury.

26 maja o godz. 18.00 gościem spotkania będzie Vicente Guallart - były naczelny architekt Barcelony, urbanista, pomysłodawca nowych samowystarczalnych miast mających powstawać w Chinach po koronawirusie, a także współzałożyciel Institute for Advanced Architecture of Catalonia.

Transmisja live na profilu A-Akademii, współorganizatora wydarzenia, na Facebooku.

Gdzie?

online

27/
05

eLene4Life - konferencja online

10:00 - 17:00

Wydział Zarządzania PW zaprasza 27 maja 2021 r. na konferencję online podsumowującą projekt „eLene4Life - Learning and Interacting to Foster Employability”.

Podczas konferencji „eLene4Life Knowledge Exchange: Enhancing soft skills through active learning for education and employment” zaprezentowane zostaną kluczowe wyniki trwającego od 2018 r. projektu.

Konferencja jest całkowicie bezpłatna i odbywać się będzie w języku angielskim. Zgłoszenia poprzez formularz rejestracyjny.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

27/
05

Międzynarodowy Dzień ENHANCE

10:00

Centrum Współpracy Międzynarodowej PW zaprasza studentów Politechniki Warszawskiej do udziału w Międzynarodowym Dniu ENHANCE, który odbędzie się 27 maja 2021 r. o godz. 10.00.

Współorganizatorami są studenci z Universitat Politècnica de València (UPV) w Hiszpanii, uczelni partnerskiej Politechniki Warszawskiej w konsorcjum ENHANCE. Podczas wydarzenia będzie można dowiedzieć się więcej o ENHANCE i planowanych wspólnych projektach. Zapraszamy również do udziału w quizie z nagrodami na temat Politechniki Warszawskiej i Universitat Politècnica de València.

Wydarzenie odbędzie się na platformie Cisco Webex (kod: EID2021).

Gdzie?

online

27/
05

Czy innowacyjność potrzebuje różnorodności?

14:30 - 17:00

27 maja 2021 r. odbędzie się konferencja online „Czy innowacyjność potrzebuje różnorodności?” organizowana przez Inicjatywę Razem dla Różnorodności w Biznesie.

Badania pokazują, że liderzy, którzy włączają zarządzanie różnorodnością do strategii działania, osiągają ze swoimi zespołami lepsze rezultaty, a proponowane przez nich rozwiązania są bardziej kreatywne. Z kolei innowacyjność uznawana jest przez menadżerów za kluczowy czynnik rozwoju i sukcesu przedsiębiorstwa. Co ciekawe, wskaźnik innowacyjności zdecydowanie wzrasta w środowisku, w którym wszyscy czują się równi.

Uczestnicy konferencji poszukają odpowiedzi na pytania: Jakie są wzajemne relacje między innowacyjnością a różnorodnością?, Jak rewolucja cyfrowa zamienia prowadzenie biznesu?, Jak można wykorzystać doświadczenie i wiedzę na temat różnorodności przy realizacji globalnych projektów?, Jakie są cechy innowacyjnego zespołu?, Dlaczego warto stawiać na kobiety realizując innowacyjne projekty?

Szczegółowy program oraz bezpłatna rejestracja dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

28/
05

Smart City Innovation Ecosystems Festival - hackathon

16:00 - 30 Maj 14:00

W dniach 28-30 maja 2021 r. odbędzie się hackathon skierowany do studentów, doktorantów oraz środowisk startupowych, organizowany w ramach festiwalu „The Smart City Innovation Ecosystems Festival”. Jego celem jest zaprezentowanie obywatelom efektów polityki spójności.

Minimum 5-osobowe będą pracować nad rozwiązaniami dotyczącymi wyzwań istotnych dla celów polityki spójności, związanymi z obszarami: smart city, cyfryzacja i bionanotechnologie w zastosowaniach medycznych. Wydarzenie ma charakter hybrydowy, można wziąć udział stacjonarnie bądź online. Rejestracja dostępna jest TUTAJ>>

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu i program wydarzeń dostępne są na stronie internetowej: https://smartfestival.eu/.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską. Festiwal został objęty patronatem honorowym Politechniki Warszawskiej.

Gdzie?

Centrum Zaawansowanych Technologii i Materiałów CEZAMAT, Warszawa, ul. Poleczki 19, a także online

1/
06

Pokaz Talentów PW 2021 - finał

16:00

1 czerwca 2021 r. odbędzie się finał pierwszego Pokazu Talentów Politechniki Warszawskiej. Wezmą w nim udział zwycięzcy eliminacji w swoich jednostkach. 

Wydarzenie to projekt Komisji Kultury Samorządu Studentów PW. O relację z finału zadba Studencka Telewizja Internetowa TVPW. 

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej „Stodoła” - koncert z transmisją na żywo

6/
06

XX Krajowa Konferencja Elektroniki

00:00 - 10 Cze 00:00

W dniach 6-10 czerwca 2021 r. w Darłowie odbędzie się jubileuszowa XX Krajowa Konferencja Elektroniki.  

W programie konferencji znajdą się: sesje specjalne, prezentacje referatów plenarnych przygotowanych przez wybitnych naukowców oraz referaty zwykłe i prezentacje plakatowe.

Tematyka konferencji obejmie takie zagadnienia, jak: materiały i technologie elektroniczne, elementy elektroniczne, układy analogowe, układy cyfrowe, energoelektronika, optoelektronika, szumy, zakłócenia, ograniczenia cieplne i niezawodność, zastosowania układów elektronicznych, systemy elektroniczne w mechatronice, zagadnienia ogólne.

Patronat honorowy nad imprezą objął Komitet Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Darłowo

7/
06

Sympozjum SFINKS

08:00 - 19:00

Sympozjum Fizyki Interdyscyplinarnej w Naukach eKonomicznych i Społecznych - SFINKS skierowane jest to studentów, doktorantów i doktorów zainteresowanych interdyscyplinarnymi zastosowaniami fizyki i układami złożonymi.  Jednodniowe, bezpłatne wydarzenie odbędzie się 7 czerwca 2021 r. - po raz pierwszy w formie zdalnej. 

Mile widziane są prezentacje dotyczące szeroko pojętej fizyki układów złożonych, a zwłaszcza zastosowań fizyki w naukach ekonomicznych i społecznych. Studenci na swoje prezentacje mają 5 minut - 3 minuty na slajdy i 2 minuty na dyskusję. Doktoranci - 10 minut (6 minut na slajdy i 4 minuty na dyskusję). Doktorzy na swoje prezentacje mogą przeznaczyć 15 minut - podział na slajdy i dyskusję organizatorzy pozostawiają prelegentom.

Do 21 maja trwa przyjmowanie zgłoszeń, natomiast do 26 maja ma być przekazana informacja o ich akceptacji. Patronem wydarzenie jest m.in. Wydział Fizyki PW.

Uczestnictwo w sympozjum wymaga rejestracji.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

7/
06

Uczmy się - dobre praktyki w nauczaniu zdalnym na PW

14:00 - 16:00

Kolejne rozwiązania w obszarze zdalnego nauczania w Politechnice Warszawskiej, które najbardziej spodobały się studentom, zostaną zaprezentowane podczas drugiego webinarium 7 czerwca 2021 r., w godz. 14.00-16.00. Organizatorami spotkania są Samorząd Studentów PW i Ośrodek Kształcenia na Odległość PW.

Zaprezentowane zostaną wybrane pomysły nauczycieli akademickich PW, które uzyskały uznanie studentów, z obszaru organizacji zajęć, efektywnego angażowania studentów do nauki oraz ich późniejszej oceny, a także zastosowane rozwiązania informatyczne.

W programie:

  • dr hab. inż. Wioletta Raróg-Pilecka, prof. uczelni - „Edukacja w czasach zarazy - dyskusja o konieczności ciągłej adaptacji do bieżącego stanu świata”;
  • dr inż. Michał Struzik - „Po obu stronach są ludzie - Nauczanie zdalne w praktyce”;
  • dr inż. Sebastian Korczak -„Laboratoria z wykorzystaniem stanowisk z dostępem zdalnym”;
  • mgr inż. Michał Zwierzyński - „Czego się nauczyliśmy jako prowadzący oraz czego nauczyliśmy studentów po roku nauczania zdalnego”;
  • dr inż. Grzegorz Dobrzyński - „PBL jako narzędzie wsparcia zaangażowania studenta w proces kształcenia”;
  • dr inż. Justyna Smagowicz - „Jak uczyć zarządzania produkcją w ramach nauczania zdalnego”;
  • dyskusja.

Webinarium odbędzie się na platformie Cisco Webex. Szczegółowe informacje, jak dołączyć do spotkania i bezpośredni link dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

9/
06

Smart City Innovation Ecosystems Festival - konferencja

10:00 - 10 Cze 16:00

W dniach 9-10 czerwca 2021 r. odbędzie się konferencja, organizowana w ramach festiwalu „The Smart City Innovation Ecosystems Festival”. Jego celem jest zaprezentowanie obywatelom efektów polityki spójności.

Wydarzenie będzie skoncentrowane na roli miejskich ekosystemów innowacji w kontekście wyzwań przed jakimi stoi Unia Europejska. Konferencja jest otwarta dla wszystkich. Rejestracja dostępna jest TUTAJ>>

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu i program wydarzeń dostępne są na stronie internetowej: https://smartfestival.eu/.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską. Festiwal został objęty patronatem honorowym Politechniki Warszawskiej.

Gdzie?

online

10/
06

Międzynarodowy Dzień Elektryka

10:00 - 15:00

10 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Elektryka. Z tej okazji Zarząd Główny Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP) i Oddział Szczeciński SEP zapraszają na wideokonferencję. Jedna z sesji będzie poświęcona jubileuszowi 100-lecia Wydziału Elektrycznego PW.

W programie:

  • sesja A - inauguracja MDE;
  • sesja B - 130. rocznica pierwszego przesyłu energii elektrycznej prądem trójfazowym z Lauffen do Frankfurtu nad Menem;
  • sesja C - 100 lat Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej;

Jubileusz 100-lecia Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej - prof. dr hab. inż. Lech Grzesiak - Dziekan, doc. dr. inż. Wojciech Urbański - Prodziekan ds. Studenckich;

  • sesja D - uroczysty koncert;

koncert Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej „The Engineers Band” pod batutą Dariusza Łapińskiego dedykowany elektrykom i ich przyjaciołom w dniu ich święta;

  • sesja E - Elektrycy w walce z COVID, działania polskich elektryków;
  • sesja F - Elektrycy w walce z COVID, działania elektryków zagranicznych;
  • zakończenie MDE.

Wideokonferencja odbędzie się na platformie Zoom, zarejestrować można się za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Szczegółowe informacje o konferencji dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

10/
06

5G w czasie dynamicznych zmian na rynkach światowych

17:00 - 19:00

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zaprasza na debatę online pt. „5G w czasie dynamicznych zmian na rynkach światowych”. Spotkanie dotyczyć będzie tematów takich jak:

  • Huawei i rynek 5G na świecie (oferta, obszary działania)
  • Rola 5G w rozwoju gospodarki 4.0
  • 5G i aktualne wdrożenie w czasie pandemii (ryzyka i szanse)

Webinar poprowadzą:

  • Ryszard Hordyński - Senior Director Huawei Polska
  • prof. Mariusz Bednarek - Instytut Industry 4.0, Koordynator Akademicki MBA Kaizen Industry 4.0
  • Tomasz Haiduk - Instytut Industry 4.0

Podczas wydarzenia przybliżona zostanie również tematyka programu MBA Kaizen Industry 4.0 Szkoły Biznesu PW.

Wymagana jest rejestracja
Link z dostępem do webinaru zostanie wysłany mailowo.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

11/
06

Ogólnopolska Konferencja Hydrologiczna - online

00:00 - 00:00

11 czerwca 2021 r. na platformie MS Teams odbędzie się V Ogólnopolska Konferencja Hydrologiczna „Naturalne i antropogeniczne zmiany obiegu wody”, organizowana z okazji Światowego Dnia Wody.

Konferencja adresowana jest przede wszystkim do doktorantów i studentów nauk o ziemi i służyć ma wymianie doświadczeń oraz integracji środowiska młodych hydrologów.

Organizatorami konferencji są: Zakład Hydrologii i Gospodarki Wodnej, Sekcja Hydrologii Studenckiego Koła Naukowego Geografów im. Stanisława Pawłowskiego, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ>>>

Gdzie?

online

14/
06

Uroczyste posiedzenie Rady Wydziału Elektrycznego PW

14:30 - 16:30

14 czerwca br. o godz. 14.30, w setną rocznicę powstania, odbędzie się transmisja on-line z nadzwyczajnego posiedzenia Rady Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. 

Tego dnia mija dokładnie 100 lat od utworzenia Wydziału Elektrotechniki jako samodzielnej jednostki w Politechnice Warszawskiej. Jest to ważne wydarzenie dla Wydziału Elektrycznego (w 1924 nastąpiła zmiana nazwy). Z powodu pandemii uroczyste obchody 100. rocznicy są zaplanowane zostały na 2 października 2021 roku.

Transmisja on-line będzie dostępna na stronie internetowej www.ee.pw.edu.pl oraz na kanale YouTube Wydziału Elektrycznego.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

15/
06

Wyzwania etyczne w pracach badawczych

15:00 - 17:00

15 czerwca 2021 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Wyzwania etyczne w pracach badawczych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości”, który poprowadzi dr hab. inż. Marek Matejun, prof. UŁ z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

Platforma WEBEX po wcześniejszej rejestracji

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.