Półfinały Akademii Danfoss

Półfinaliści Akademii Danfoss w Politechnice Warszawskiej

14 maja na Politechnice Warszawskiej i Gdańskiej odbył się półfinał Akademii Danfoss. Po wnikliwej analizie prezentacji dwunastu półfinalistów z województwa mazowieckiego i pomorskiego, komisja rekrutacyjna wyłoniła szóstkę finalistów programu.

Do walki o 5 000 złotych stypendium, gwarantowane, płatne praktyki w firmie Danfoss oraz opiekę mentorską staną studenci z województwa pomorskiego w składzie: Karolina Kaźmierczak, Ewelina Jacek i Jakub Zachacz – studenci z województwa pomorskiego oraz mazowieckiego: Dawid Lasek (Politechnika Warszawska, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa), Piotr Dąbrowski (Politechnika Warszawska, Wydział Mechatroniki) i Anna Sosińska (Politechnika Warszawska, Wydział Transportu).

Spośród wielu zgłoszeń, które napływały do działu rekrutacji firmy Danfoss przez dwa miesiące, a zarazem opierając się na rozmowach kwalifikacyjnych, specjaliści HR wybrali 12 kandydatów (6 z województwa mazowieckiego i 6 z województwa pomorskiego). Półfinaliści otrzymali do rozwiązania studium przypadku. Zagadnienie dotyczyło obszaru humanistycznego, bądź technicznego. Na jego opracowanie studenci mieli 7 dni. W środę 14 maja br. stanęli przed komisją oceniającą ich tydzień pracy. Każdy półfinalista przedstawił swój pomysł na rozwiązanie konkretnego problemu. Wśród podejmowanych tematów znalazły się m.in. propozycje promocji odnawialnych źródeł energii, czy też plany wdrażania programu dla absolwentów – Danfoss Postgraduate Programme. Rywalizacja była zacięta: „Z roku na rok nasi półfinaliści coraz bardziej zaskakują nas swoimi pomysłami. Są one odważne, niekonwencjonalne i innowacyjne” – powiedziała Marta Bakalarska, organizator Akademii Danfoss.

Półfinaliści Akademii Danfoss w Politechnice Warszawskiej

Półfinaliści Akademii Danfoss w Politechnice Warszawskiej

Członkowie komisji rekrutacyjnej składającej się z reprezentantów instytucji patronackich oraz członków kierownictwa Danfoss Poland mieli trudny wybór, ponieważ prezentacje kandydatów były bardzo oryginalne i starannie przygotowane. Po burzliwych dyskusjach udało się jednak podjąć decyzję.

Finalistów czeka teraz kolejne zadanie – muszą przygotować multimedialne CV, w którym jak najlepiej zaprezentują siebie. Na jego podstawie oraz w oparciu o przygotowane przez specjalistów HR profile kandydatów, komisja rekrutacyjna wspólna dla obu lokalizacji, dokona wyboru trzech laureatów Akademii Danfoss. Zwycięzcy programu, poza stypendium w wysokości 5 000 złotych oraz mentoringiem, otrzymają także możliwość odbycia płatnych praktyk w jednej z dwóch lokalizacji firmy Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim lub w Tuchomiu. Poza tym półfinaliści, którzy nie zdobędą nagrody głównej, zostaną zaproszeni do II etapu rekrutacji do Programu Praktyk Letnich w Danfoss.

Firma Danfoss już po raz czwarty organizuje program stypendialny – Akademia Danfoss, którego celem jest wspieranie rozwoju utalentowanych studentów oraz przygotowanie ich do świadomego poruszania się w świecie zawodowym. Integralnym elementem działalności firmy jest wspieranie lokalnych społeczności, stąd Danfoss szczególnie popularyzuje studentów z województw, na terenie których prowadzi swoje zakłady. 

Powiązany materiał: Program stypendialny Akademia Danfoss

Tekst: Danfoss Poland
Zdjęcie: Izabela Koptoń-Ryniec