Politechniczni lekkoatleci nie zawodzą

W dniach 21-23 maja 2015 r. odbyły się w Łodzi Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Do zawodów zgłoszono 69 uczelni. Nasza reprezentacja licząca 33 lekkoatletów znów wróciła z medalami.

Reprezentacja męska w rywalizacji drużynowej zdobyła brązowe medale zarówno w klasyfikacji ogólnej, jak i w klasyfikacji uczelni technicznych.

• Mateusz Kańczok - szósty w trójskoku (48 startujących);
  • Damian Czykier - ósmy w finale biegu na 100m. Brązowy medal w typie uczelni technicznych (91 startujących).

Nasi zawodnicy ulegli jedynie reprezentacjom Politechniki Białostockiej i Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa, natomiast bezpośrednio za nami uplasowały się „wyczynowe” składy Politechniki Opolskiej i Łódzkiej.

Nieco słabiej wypadł kobiecy skład z Politechniki Warszawskiej. Zajął on dwudzieste miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostwach Polski i ósme w typie uczelni technicznych. Niemniej jednak reprezentacja kobiet może również pochwalić się kilkoma sukcesami.

Najlepsze wyniki indywidualne/kobiety:

• Joanna Olszewska - piąte miejsce w biegu na 100 m i brązowy medal w typie uczelni technicznych (90 startujących);
  • Sztafeta 4x100 m - ósme miejsce i brązowy medal w typie uczelni technicznych;
  • Antonina Miłek - dziewiętnaste miejsce w biegu na 1500 m i brązowy medal w typie uczelni technicznych (94 startujących).

W jeździectwie reprezentanci PW zajęli ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, trzecie w typie uczelni technicznych.

Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy wyników, pobicia swoich rekordów życiowych oraz dziękujemy za dostarczenie niezapomnianych emocji!