Konkursy

Konkurs StRuNa 2021

Do 25 października 2021 roku można przesyłać zgłoszenia do dziesiątej edycji Konkursu StRuNa, którego celem jest nagrodzenie studentów i doktorantów zespołowo realizujących najciekawsze projekty naukowe.

Nagrody SARP 2021

Arch. Cezary Kępka, autor pracy „Potencjał architektury pływającej w zagospodarowaniu nabrzeży w dużych miastach. Projekt pływalni rekreacyjnej z przystanią pasażerską na Wiśle w Warszawie”, otrzymał wyróżnienie w konkursie o Doroczną Nagrodę SARP im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku”.

Geologia 2021

Upowszechnianie nowoczesnych i efektywnych rozwiązań w dziedzinie geologii, propagowanie działań zmierzających do zrównoważonego gospodarowania zasobami środowiska oraz zaspokojenia potrzeb surowcowych Polski to główne cele konkursu „Geologia 2021”.

Wyniki XXVI edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa

Znamy laureatów XXVI edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa. Jury wyłoniło spośród uczestników najlepszych naukowców, zespoły badawcze oraz absolwentów studiów I i II stopnia, a Rektor Politechniki Warszawskiej przyjął te rekomendacje.  

Konkurs MEWy - wizje wykorzystania morskich farm

Akademia Morska w Szczecinie i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego organizują drugą edycję konkursu MEWy „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”. Studenci i doktoranci mogą zgłaszać swoje pomysły na wykorzystanie morskich farm do 22 października 2021 r.

Nowe edycje konkursów na granty badawcze

Do 31 października 2021 r. można składać wnioski w III edycji konkursów Centrów Badawczych POB oraz II edycji konkursu BEYOND POB. 

Credit Suisse Global Coding Challenge 2021

Rozpoczęła się rejestracja uczestników globalnego konkursu programistycznego dla młodych talentów z całego świata - Credit Suisse Global Coding Challenge. Wyzwanie potrwa dwa tygodnie, od 27 września do 10 października 2021 r.

Wyniki II edycji konkursu Best Paper

W rozstrzygniętej drugiej edycji konkursu Best Paper na najlepsze artykuły naukowe wyłoniono 44 publikacje. Wysokość nagrody za każdy artykuł wynosi 15 000 zł.

Znamy najlepsze publikacje akademickie i naukowe

Poznaliśmy laureatów konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2021. Nagrodę Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych otrzymało Wydawnictwo AGH.

Trwa konkurs w ramach programu Mobility PW

W ramach konkursu doktoranci i pracownicy PW mogą się ubiegać o finansowane m.in. staży i wizyt studyjnych, wyjazdów związanych z prowadzeniem badań naukowych do rozprawy doktorskiej czy uczestnictwa w szkołach letnich i zimowych. Termin składania wniosków upływa 20 września 2021 roku.

SkillsPoland 2021 - zawody w konkurencji budownictwo cyfrowe/BIM

W dniach 27-29 października 2021 r. w Politechnice Krakowskiej odbędą się krajowe eliminacje SkillsPoland 2021 w konkurencji budownictwo cyfrowe/BIM. Zawodnicy powalczą o udział w międzynarodowym finale WorldSkills Shanghai 2022.

Wykładowca PW „Płocczaninem roku 2020”

Dr inż. Piotr Gryszpanowicz z Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW Filii w Płocku zwyciężył w plebiscycie „Płocczanin roku 2020”, organizowanym przez „Gazetę Wyborczą” i Urząd Miasta Płocka.

XIII edycja konkursu „Innowator Mazowsza”

Do 14 września 2021 r. trwa nabór wniosków do XIII edycji konkursu „Innowator Mazowsza” organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Konkurs na pracę dyplomową z energią

Do 31 grudnia 2021 r. można zgłaszać prace dyplomowe do 8. edycji konkursu organizowanego przez firmę Tauron Dystrybucja. Temat przewodni to „Inteligentne sieci elektroenergetyczne - rozwój i eksploatacja”.

Nagroda im. Marka Witruwiusza dla dr inż. arch. Alicji Szmelter

Komitet Architektury i Urbanistyki Polskiej Akademii Nauk przyznał Nagrodę imienia Marka Witruwiusza za 2020 r. monografii dr inż. arch. Alicji Szmelter z Wydziału Architektury PW, wydanej przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Warszawskiej.

V edycja konkursu Instytutu Metropolitalnego

Do 15 sierpnia 2021 r. trwa nabór prac do V edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki miejskiej lub metropolitalnej organizowanego przez Instytut Metropolitalny.

Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy za najlepsze prace dyplomowe

Prezydent m.st. Warszawy i Zespół Muzeum Warszawy po raz szósty nagrodzili najlepsze prace magisterskie i doktorskie dotyczące rozwoju społeczno-gospodarczego stolicy. Jedną z nagród głównych i trzy wyróżnienia otrzymały prace zrealizowane w PW.

Wyniki konkursu POSTDOC PW

W rozstrzygniętej pierwszej edycji konkursu w ramach programu POSTDOC PW do finansowania skierowano 10 projektów.

Konkurs Popularyzator Nauki 2021

Rozpoczęła się 17. edycja konkursu Popularyzator Nauki, w ramach którego nagradzane są osoby, zespoły i instytucje popularyzujące naukę wśród Polaków oraz pomagające innym zrozumieć zjawiska zachodzące wokół człowieka. Zgłoszenia można nadsyłać do 10 września.

Konkurs Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki

Do 7 września 2021 r. można zgłaszać prace do IV edycji konkursu Nagroda Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki (NIAiU) - Przestrzeń wspólna jest wartością.