16 lutego 2018 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW odbyła się uroczysta inauguracja IV edycji Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej. Politechnika Warszawska jest patronem wydarzenia.
15 grudnia 2017 roku Muzeum Narodowe w Warszawie otworzyło długo wyczekiwaną Galerię Wzornictwa Polskiego. Jednym z eksponatów jest prezentacja Systemu Identyfikacji Wizualnej Politechniki Warszawskiej. Projekt można oglądać w galerii w postaci animacji.
7 lutego 2018 roku w Warszawie, Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej i Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S. A. podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w obszarach naukowym i badawczo - rozwojowym.
Trzy wydarzenia z Politechniki Warszawskiej zostały nominowane w Plebiscycie Tygodnika Płockiego: Wydarzenie roku 2017 „Z Tumskiego Wzgórza”. Głosować można za pomocą SMS do 30 marca 2018 roku.
30 stycznia 2018 roku w Politechnice Warszawskiej po raz trzeci zorganizowano Dzień Administratora Bezpieczeństwa Informacji - wydarzenie o szczególnym znaczeniu w roku wchodzenia w życie europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).
Przedstawiciele Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich KRASP popierają główne kierunki regulacji w nowym projekcie ustawy o uczelniach. Zapewnili także, iż z uznaniem odnotowują działania resortu nauki w dopracowywaniu projektu.
22 stycznia 2018 r. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wicepremier Jarosław Gowin zaprezentował projekt Ustawy 2.0 po konsultacjach społecznych i międzyresortowych. W projekcie znalazły się m.in urlopy rodzicielskie dla doktorantów, zrównanie wieku emerytalnego naukowców oraz wsparcie dla uczelni regionalnych.
W dniu 26 stycznia 2018 roku została podpisana umowa na dofinansowanie projektu „Utworzenie Centralnego Laboratorium Mechaniki i Budownictwa w Płocku”. Umowę podpisali Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz prof. Janusz Zieliński, Prorektor PW.
- Jeśli ludzie nie próbują przekraczać granic własnych możliwości, nie dowiedzą się, jakie te możliwości są - mówi George Stuart Nezlek, profesor wizytujący w Politechnice Warszawskiej.
12 stycznia 2018 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zorganizowano II Kongres Producentów pojazdów elektrycznych i infrastruktury energetycznej do ich ładowania.
Naukowcy będą mogli m.in. realizować prace badawcze oraz wspierać zadania realizowane przez dozór jądrowy w zakresie analiz bezpieczeństwa elektrowni jądrowej. Politechnika Warszawska jako jedyna instytucja w kraju posiada autoryzację w tym zakresie.
Politechnika Warszawska w roku 2018 obejmuje patronatem zarówno wydarzenia związane z nauką, jak i te które związane są z działalnością kulturalną i społeczną. Poniżej prezentujemy ich rozkład w bieżącym roku kalendarzowym.
13 stycznia 2018 roku w Politechnice Warszawskiej zabrzmiał setny koncert z cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli”, który zainaugurował obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Politechnice Warszawskiej.
9 stycznia 2018 roku odbyło się III posiedzenie Seminarium Naukowego Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. Odczyt pt. „Rola akademickich uczelni technicznych w industrializacji Drugiej Rzeczypospolitej” wygłosił dr hab. Marek Jakubiak.
Pierwszymi gośćmi, którzy odwiedzili Wydział Zarządzania w 2018 roku, byli studenci z Chinese University of Hong Kong Business School. Współorganizatorem kilkudniowej wizyty studyjnej było Centrum Stosunków Międzynarodowych.
W dniach 18-24 listopada 2017 r. Prorektor ds. Nauki prof. Rajmund Bacewicz, wraz z osobami towarzyszącymi, złożył wizyty w uczelniach i instytucjach środkowych Chin. Ważnym punktem w programie wyjazdu było podpisanie tzw. Deklaracji Szanghajskiej.
W grudniu 2017 roku uruchomiono System Wypożyczeń Warszawskich (BiblioWawa), który umożliwia wypożyczanie książek z bibliotek szkół wyższych, biorących udział w projekcie, na zasadzie wzajemności. W przedsięwzięciu bierze udział m.in. Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej.
Rozpoczynamy nowy wymiar współpracy Skanska i Politechniki Warszawskiej - wspólne będziemy rozwijać nowoczesne technologie w zakresie: zielonego i zrównoważonego budownictwa, technologii asfaltowych i betonowych, geotechniki, geofizyki oraz BIM.
W dniu 19 grudnia 2017 roku Wydział Inżynierii Produkcji PW zorganizował seminarium z okazji 90-tej rocznicy działalności dydaktyczno-naukowej Zakładu Odlewnictwa w Politechnice Warszawskiej.
- Nauczyciele to taka grupa zawodowa, która całe życie nie tylko uczy innych, ale przede wszystkim uczy i doskonali się sama - podkreślała Lucyna Skwarko, Kierownik Studium Języków Obcych PW, na obchodach Jubileuszu 65-lecia.