Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / HAL-062 i Sirius rywalizowały na pustyni Utah

HAL-062 i Sirius rywalizowały na pustyni Utah

Dwie drużyny z PW - z Koła Naukowego Robotyków i Studenckiego Koła Astronautycznego - uczestniczyły w finale międzynarodowych zawodów studenckich łazików marsjańskich University Rover Challenge. Zawody odbyły się między 30 maja a 1 czerwca 2019 r. na pustyni Utah w Stanach Zjednoczonych.

Oba koła działają przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW. Koło Naukowe Robotyków (KNR Team) wystartowało z łazikiem HAL-062, który dzielnie radził sobie w kolejnych konkurencjach. Perfekcyjnie wykonał zadania, które wymagały użycia manipulatora (będzie on służył do wykonywania misji lub napraw na symulatorze stacji kosmicznej na Marsie). Znakomicie spisał się również w ostatniej konkurencji z wykorzystaniem mobilnego laboratorium. Ostatecznie KNR Team zajął 21. miejsce wśród 84 drużyn z całego świata.

Studenckie Koło Astronautyczne (zespół SKA Robotics) uczestniczyło w zawodach z łazikiem Sirius. W konkurencji Science drużyna osiągnęła trzeci najlepszy wynik na świecie - 92/100 pkt. Udało jej się zbadać niemal wszystkie próbki gleby. W klasyfikacji generalnej zajęli 23. miejsce.

Wyjazd na zawody zorganizowano w ramach projektu „Najlepsi z najlepszych! 3.0”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło i zdjęcia: www.facebook.com/kolo.naukowe.robotykow.knr i www.facebook.com/SKA.PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW