Pracownicy PW z Nagrodami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Podczas Gali Nauki Polskiej, która odbyła się 19 lutego 2020 r. w Toruniu, wręczono Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W gronie laureatów znaleźli się pracownicy naukowi Politechniki Warszawskiej.

Gala Nauki Polskiej była najważniejszą częścią obchodów Dnia Nauki Polskiej - nowego święta państwowego w Polsce. Podczas wydarzenia wręczono m.in. Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 5 kategoriach: za całokształt dorobku, znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, w zakresie działalności dydaktycznej, działalności wdrożeniowej i działalności organizacyjnej.

W ostatniej kategorii nagrodę indywidualną II stopnia otrzymał dr inż. arch. Krzysztof Koszewski, Prodziekan ds. Studiów Wydziału Architektury PW, oraz jako członkowie Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów: prof. Zbigniew Florjańczyk z Wydziału Chemicznego PW i prof. Roman Barlik z Wydziału Elektrycznego PW.

Dzień Nauki Polskiej to nowe święto państwowe, wprowadzone ustawą podpisaną 3 lutego 2020 r. przez prezydenta Andrzeja Dudę. Ma być wyrazem uznania dla dokonań polskich naukowców. Jako datę corocznych obchodów wyznaczono 19 lutego - dzień urodzin Mikołaja Kopernika, w uznaniu jego wybitnych zasług w dziedzinie astronomii.

Relacja z wydarzenia i lista laureatów Nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dostępne są TUTAJ>>

Powiązany materiał:
Dzień Nauki Polskiej