Karnawałowe zapusty w Dużej Auli

Ostatni dzień stycznia 2015 r. przyniósł nam ze sobą prawdziwie staropolską hulankę. W Dużej Auli zobaczyliśmy bowiem „Kulig - Polskie Zapusty” czyli karnawałową zabawę szlachty polskiej z końca XIX wieku w wykonaniu ZPiT PW i jego Wychowanków.

Wypełniona po brzegi Duża Aula już po raz osiemnasty gościła LXXXII koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli, który tym razem odbył się na przepięknie oświetlonym dziedzińcu Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Zespół Pieśni i Tańca naszej Uczelni wraz z grupą swoich Wychowanków zaprezentował  „Kulig - Polskie Zapusty” czyli karnawałową zabawę szlachty polskiej z końca XIX wieku.  

„Kulig - Polskie Zapusty” czyli karnawałowa zabawa szlachty polskiej z końca XIX wieku

„Kulig - Polskie Zapusty” czyli karnawałowa zabawa szlachty polskiej z końca XIX wieku

Niezwykle energetyczne widowisko przygotował Janusz Chojecki, który odpowiedzialny był za scenariusz i reżyserię tego tanecznego spektaklu. Niemniej gratulacje należą się całej ekipie zaangażowanej w Kulig. A oto i oni:

  • Kierownictwo muzyczne: dyrygent: Ewa Kalińska;
  • Kierownictwo wokalne, chórmistrz: Mariusz Kolinko;
  • Kierownictwo artystyczne, choreografia: Jarosław Wojciechowski;
  • Scenografia: Maciej Wyszogrodzki, Janusz Kaspryk;
  • Konsultacja artystyczna: Maria Czupratowska-Semczuk;
  • Opracowanie muzyczne: Tadeusz Niećko.

Fotogaleria  „Kulig - Polskie Zapusty” czyli karnawałowa zabawa szlachty polskiej z końca XIX wieku

Wyśmienita gra aktorska i taneczna choreografia dopracowana w każdym najmniejszym detalu sprawiły, iż dziewiętnastowieczne Polskie Zapusty znakomicie wpisały się w program obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej.

Czy wiesz że..?

24 stycznia odbyła się XV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nasze wieczne kolędowanie” w Teresinie. Wśród ponad sześćdziesięciu wykonawców wyróżniono Zespół Pieśni i Tańca PW. Serdecznie gratulujemy!

Podobny materiał:
Wielki Bal Karnawałowy na 100-lecie nauczania w języku polskim