Kalendarium

2/
07

Forum Budowlane 2021

00:00 - 3 Lip 00:00

W dniach 2-3 lipca 2021 r. w Płocku odbędzie się Forum Budowlane „Budownictwo Zrównoważone”.

Forum Budowlane w Płocku jest wydarzeniem o zasięgu ogólnopolskim. Jego wiodącym tematem, w bieżącej edycji, będzie „budownictwo zrównoważone” zarówno w warstwie technicznej, jak i w warstwie społecznej - odniesionej do rozwoju i utrzymania infrastruktury budowlanej Miasta Płocka i regionu Mazowsza.

Do środowiska budowlanego kierowane są pytania dotyczące możliwości ograniczenia i recyklingu odpadów, oszczędności w zużyciu energii, zachowania naturalnych warunków środowiska, wykorzystania naturalnych i przyjaznych dla środowiska źródeł energii, kształtowania architektury i konstrukcji obiektów wg współczesnych możliwości technicznych i potrzeb społecznych, rozwoju systemów IoT (internet rzeczy) w budownictwie, itp.

Pokazanych zostanie wiele nowatorskich rozwiązań produktowych, technologicznych, systemowych i organizacyjnych, służących kształtowaniu budownictwa według zasad zrównoważonego rozwoju. W tym kontekście wypowiadać się będą naukowcy i zaproszeni eksperci, a także przedstawiciele władz samorządowych.

Do udziału w forum organizatorzy zapraszają inżynierów budownictwa, studentów i pracowników naukowych uczelni, firmy funkcjonujące w sektorze budownictwa i inżynierii środowiska oraz wszystkich zainteresowanych tematyką.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Płock

22/
07

Innowatorki polskiego przemysłu

12:00 - 14:00

EIT Manufacturing Hub Poland zaprasza 22 lipca 2021 r. na webinarium „Innowatorki polskiego przemysłu”.

Polski przemysł potrzebuje kobiet. Pojawia się szansa na zmianę dotychczasowego statusu quo kobiet w branży STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka).

Liderki branży przemysłowej i ekspertki sektora space opowiedzą o tym jak kobiety zmieniają realia na rynku i jak mają szansę podbijać kosmos.

Zapisy dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

31/
07

Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

16:30 - 1 Sie 17:00

Środowisko 3 Batalionu Pancernego AK „Golski” i 7 Pułku Ułanów Lubelskich AK „Jeleń” zaprasza na uroczystość z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 

Program uroczystości:

31 lipca (sobota) - złożenie kwiatów i zapalenie zniczy

  • godz. 16.30 - Nowy Pomnik na dziedzińcu Politechniki Warszawskiej
  • godz. 17.30-18.00 - Spotkanie na dziedzińcu Wydziału Architektury
  • godz. 18.30 - Msza Święta w Kościele Najświętszego Zbawiciela

1 sierpnia (niedziela) - oddanie hołdu poległym i zmarłym żołnierzom na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach

  • godz. 16.30 - spotkanie przy pomniku 3 Batalionu Pancernego AK „Golski”
  • godz. 17.00 - udział w uroczystościach centralnych

14/
08

Orkiestra Rozrywkowa PW - Dziedziniec Nowy Świat

17:00 - 19:00

14 sierpnia br. Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej The Engineers Band wystąpi podczas festiwalu Dziedziniec Nowy Świat - letniej inicjatywy kulturalno-rozrywkowej.

Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej działa od 2007 roku. Składa się głównie ze studentów Politechniki, którzy obok prowadzenia licznych badań i eksperymentów, swoje serce oddają również muzyce. Zespół zdobywał serca fanów, dając przede wszystkim występy o charakterze rozrywkowym i tanecznym. Od kilku lat w repertuarze The Engineers Band pojawiają się również utwory klasyczne, prezentowane na festiwalach w Baden-Baden (Niemcy) oraz Rzymie (Włochy). Grupa kreuje własne programy artystyczne i wykonuje autorskie aranżacje.

Z orkiestrą „The Engineers Band” występowali Katarzyna Stankiewicz, Halina Mlynkowa, Janusz Szrom, Hanna Banaszak, Mirosław Czyżykiewicz, Ania Rusowicz, Katarzyna Nosowska, Michał Milowicz, Beata Wyrąbkiewicz, Dorota Osińska, Vadim Brodski, Grzegorz Hyży i in.

Wstęp wolny po pobraniu bezpłatnej wejściówki ze strony wydarzenia.

Szczegółowej informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Dziedziniec Centrum Bankowo Finansowego,
ulica Nowy Świat 6/12, Warszawa

7/
09

Konferencja Technicznej Kontroli Zapór

00:00 - 10 Wrz 00:00

Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, Zakład Budownictwa Wodnego i Hydrauliki zaprasza w dniach 7-10 września 2021 r. na XIX Międzynarodową Konferencję Technicznej Kontroli Zapór.

Tematyka konferencji obejmuje m.in. takie zagadnienia, jak: hydrotransport i składowiska odpadów mokrych, bezpieczeństwo zapór, eksploatacja, utrzymanie i remonty budowli hydrotechnicznych, hydroenergetyka, zagadnienia środowiskowe w hydrotechnice, budowle hydrotechniczne na drogach wodnych.

Konferencja przeznaczona jest dla teoretyków i praktyków zajmujących się projektowaniem, budową i eksploatacją obiektów hydrotechnicznych.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Hotel Qubus w Legnicy, ul. Skarbowa 2, online

7/
09

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

10:00 - 10 Wrz 15:00

W dniach 7-10 września 2021 r. odbędzie się XXIX Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO. W największych targach obronnych w Europie Środkowowschodniej weźmie udział Politechnika Warszawska.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego od 29 lat, we wrześniu, jest miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu obronnego z całego świata. To nie tylko kompleksowa prezentacja sprzętu obronnego, ale także biznesowe spotkania i umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów.

Politechnika Warszawska na swoim stoisku zaprezentuje 15 technologii stworzonych przez naukowców z Wydziałów: Elektroniki i Technik Informacyjnych, Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, Mechatroniki oraz Elektrycznego. Obecność Uczelni na Targach koordynuje zespół Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Kongresowe Targi Kielce (ul. Zakładowa 1), Hala G, stoisko G-11 (stoisko PW)

8/
09

IDUB - II konferencja sprawozdawcza

00:00 - 9 Wrz 00:00

W dniach 8-9 września 2021 r. odbędzie się II konferencja sprawozdawcza uczelni biorących udział w pierwszym konkursie w ramach programu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”. Konferencję organizuje Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim.

Tematyka konferencji będzie koncentrować się na działaniach związanych z inwestycjami w kapitał ludzki, w szczególności na zagadnieniach związanych z rekrutacją, rozwojem i zapewnieniem odpowiednich warunków pracy na uczelni dla najbardziej utalentowanych naukowców (w tym na wczesnych etapach kariery akademickiej) oraz dotychczasowych osiągnięciach w zakresie integracji potencjału uczelni uczestniczących w programie IDUB z innymi podmiotami. Konferencja umożliwia także przedstawienie inicjatyw podejmowanych przez uczelnie, które wzięły udział w konkursie i korzystają z tego tytułu z 2-procentowego zwiększenia subwencji.

Językiem konferencji jest język angielski. Konferencja będzie się odbywała w formule hybrydowej, a udział będzie możliwy po elektronicznej rejestracji. Po zarejestrowaniu się otrzymają Państwo drogą mailową potwierdzenie uczestnictwa. Uczestnicy online będą mieli możliwość zadawania pytań poprzez czat.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

9/
09

14. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA

08:00 - 12 Wrz 20:00

Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej oraz firma Murator EXPO zapraszają do udziału w czternastej edycji Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA, które odbędą się w dniach 9-12 września 2021 r.

Integralną częścią targów jest Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA z Nagrodami: Rektora Politechniki Warszawskiej za najlepszą publikację akademicką w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych oraz Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych. Targom towarzyszy także m.in. uroczystość wręczenia Nagrody prof. Jerzego Skowronka przyznawanej autorom i wydawcom w dziedzinie historii i archiwistyki.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Politechniki Warszawskiej.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Plac Defilad przed PKiN, Warszawa

10/
09

Reha for the blind in Poland

14:00 - 13 Wrz 18:30

W dniach 10-13 września w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik oraz Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się konferencja „Reha for the blind in Poland”. Tematem przewodnim będzie „dostępność na serio - autentyczne niwelowanie skutków niepełnosprawności w dążeniu do wyrównywania życiowych szans”. W związku z pandemią wiele sesji i wydarzeń będzie transmitowanych online.

W ramach spotkania odbędą się:

  • sesje merytoryczne na temat szeroko rozumianej dostępności oraz wymogów rehabilitacji i emancypacji niewidomych i słabowidzących;
  • w dniu inauguracji konferencji, 10 września, koncert Ali i Oli Tracz, Marty Gałuszewskiej, Aleksandry Gintrowskiej, Viki Gabor oraz Andrzeja „Piaska” Piasecznego;
  • wykłady i panele dyskusyjne o charakterze popularno-naukowym w 6 blokach tematycznych;
  • wystawy technologiczne oraz specjalna prezentacja pn.: „Świat Dotyku i Dźwięku”;
  • odwiedziny w instytucjach kultury oraz innych miejscach użyteczności publicznej pod kątem ich dostępności dla osób z niepełnosprawnością wzroku;
  • msza święta w intencji niewidomych, w niedzielę 12 września, w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie.
  • transmisja on-line centralnej części konferencyjnej. Tłumaczona ona będzie na 12 języków tj.: angielski, hebrajski, arabski, rosyjski, niemiecki, litewski, gruziński, rumuński, francuski, hiszpański, włoski, bułgarski.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Szansa dla Niewidomych, w komitecie honorowym konferencji zasiada prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba, Rektor Politechniki Warszawskiej.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Wymagana jest rejestracja.

Gdzie?

Centrum Nauki Kopernik, Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa
Pałacu Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, Warszawa

13/
09

Bezpieczeństwo energetyczne - konferencja

08:00 - 14 Wrz 17:00

W dniach 13-14 września 2021 r. odbędzie się VI Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju”, której organizatorami są: Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, a także Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym „Eurointegracja”.

Celem wydarzenia jak co roku będzie wniesienie wkładu w dyskusję naukową i ekspercką dotyczącą polityki energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz szeroko pojętego sektora energii. 

Tematyka konferencji ma stanowić kontynuację podjętej we wcześniejszych edycjach dyskusji naukowej o polityce dostaw gazu ziemnego, ropy naftowej i wodoru, elektromobilności, energetyce wiatrowej offshore, cyberbezpieczeństwie i bezpieczeństwie informacji w sektorze energetycznym, stabilności systemów zaopatrzenia w energię, surowce i paliwa w aspekcie współczesnych zagrożeń sabotażowych i terrorystycznych, energetyce jądrowej, odnawialnych źródłach energii, nowych technologiach w sektorze energetycznym, a także rozpoczęcie dyskusji na temat usług elastyczności i wirtualnych elektrowni.

Konferencja odbędzie się w formule hybrydowej (stacjonarnej oraz zdalnej - online). Zgłoszenia poprzez formularz.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza, Rzeszów, al. Powstańców Warszawy 12
online

13/
09

Graphene and other 2D materials - konferencja

09:00 - 15 Wrz 13:30

Politechnika Wrocławska zaprasza na konferencję „Graphene and other 2D materials”, która odbędzie się online w dniach 13-15 września 2021 r.

Konferencja „Graphene and other 2D materials” to szóste spotkanie z cyklu. Gromadzi czołowych polskich naukowców zajmujących się materiałami o grubości pojedynczych atomów. Celem konferencji jest stworzenie platformy wymiany najnowszych osiągnięć w tej szybko rozwijającej się dziedzinie, w tym eksperymentów, teorii i postępów technologicznych.

Tematyka konferencji:

  • grafen na różnych podłożach;
  • plazmony w grafenie;
  • kompleksy ekscytonów w jednowarstwowych TMD MX2;
  • procesy fotoluminescencji z konwersją w górę w jednowarstwowych TMD;
  • heterostruktury Van der Waalsa materiałów 2D;
  • perowskity 2D;
  • sześciokątny azotek boru;
  • materiały 2D MXene;
  • borophene, nowy materiał 2D;
  • fermiony Diraca w silice epitaksjalnej.

Więcej informacji o konferencji TUTAJ>>

Gdzie?

online

17/
09

25. Festiwal Nauki

08:00 - 26 Wrz 20:00

W dniach 17-26 września 2021 r. w Warszawie odbędzie się 25. edycja Festiwalu Nauki. W wydarzeniu, tak jak w latach ubiegłych, udział bierze również Politechnika Warszawska. Szczegółowy wykaz wydarzeń przygotowanych przez badaczy i studentów uczelni jest dostępny TUTAJ>>

Misją Festiwalu jest upowszechnianie nauki. Festiwal daje każdemu możliwość obcowania z nauką, poznawania jej metod i dorobku, zachęca do pogłębiania wiedzy. Prelegentami są naukowcy pracujący w instytucjach biorących udział w Festiwalu, mający w dorobku osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i popularyzatorskie. Część wydarzeń jest otwartych, ogólnie dostępnych, są również zajęcia dla zorganizowanych grup szkolnych wszystkich poziomów edukacji, tzw. lekcje festiwalowe.

Festiwal został powołany z inicjatywy środowisk naukowych przez Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, Rektora Politechniki Warszawskiej oraz Prezesa Polskiej Akademii Nauk w 1996 r.

Strona internetowa wydarzenia festiwalnauki.edu.pl

Gdzie?

zgodnie z programem

19/
09

Zjazd Fizyków Polskich

12:00 - 23 Wrz 14:00

W dniach 19-23 września 2021 r. w Bydgoszczy odbędzie się 47. Zjazd Fizyków Polskich.

Wśród tematów poruszanych na sesjach plenarnych będą m.in. fizyka medyczna, biologiczna i środowiska; nanofizyka: nanomateriały i nanotechnologia; fizyka wysokich energii; fizyka materii skondensowanej; fizyka statystyczna, nieliniowa i układów złożonych; fizyka atomowa, molekularna i optyczna, fotonika, informacja kwantowa; grawitacja, kosmologia i astrofizyka. Jeden z paneli dyskusyjnych będzie nosił tytuł: „Fizyka 2050” – Nowoczesne źródła energii, kontrola zmian klimatu i fizyczne podstawy zrównoważonego rozwoju.

Rejestracja za pomocą formularza zgłoszeniowego potrwa do 15 sierpnia.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Politechnika Bydgoska, ul. Al. prof. S. Kaliskiego 7

24/
09

Koncert Juwenaliowy w Płocku

18:00

Samorząd Studentów PW Filii w Płocku zaprasza na stacjonarny koncert, który odbędzie się 24 września 2021 r. o godz. 18.00 w płockim Amfiteatrze (ul. Rybaki 7).

Wydarzenie zapoczątkuje powrót do tradycji Juwenaliów w Płocku, a organizatorzy mają nadzieję, że koncert obudzi w mieście studenckiego ducha.

Wystąpią: SONBIRD, Ola Nizio, Słony Karmel.

W związku z trwającymi ograniczeniami, aby otrzymać bezpłatny bilet na koncert, należy wypełnić formularz zapisowy: https://tiny.pl/9t1cl.

W tym roku wstęp mają również osoby poniżej 18 roku życia pod warunkiem, że będą pod opieką osoby pełnoletniej.

Gdzie?

Amfiteatr w Płocku (ul. Rybaki 7)

28/
09

Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii

09:00 - 30 Wrz 17:30

W ramach Uroczystości Centralnych Obchodów 100-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej odbędzie się forum „Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii - dziś i jutro”.

W programie:

  • 28 września 2021 r., godz. 9.00-16.45 - forum „Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii - dziś i jutro” - forma zdalna;
  • 30 września 2021 r., godz. 16.00-17.30 - panel dyskusyjny forum.

Organizatorzy: Konwent Dziekanów Wydziałów Geodezyjnych działający na podstawie porozumienia pod nazwą „Geodezja i kartografia w Polsce - nauka i kształcenie”, Główny Geodeta Kraju, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

Szczegółowy program dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW (ul. Rektorska 4), online

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.