Kalendarium

27/
03

Godzina dla Ziemi WWF - gasimy światło dla Bałtyku

20:30

„Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy” - to hasło tegorocznej polskiej edycji akcji ekologicznej „Godzina dla Ziemi WWF”. Jej finał odbędzie się 27 marca 2021 r. o godz. 20.30, kiedy w całym kraju zgasną światła w geście solidarności z Bałtykiem. Do akcji przyłączyła się również Politechnika Warszawska.

Presja wywierana przez człowieka na Morze Bałtyckie może w niedalekiej przyszłości doprowadzić do nieodwracalnych zmian. Zapobiegać im miały działania wynikające m.in. z prawa Unii Europejskiej, które zobowiązało nas do osiągnięcia dobrego stanu środowiska Morza Bałtyckiego do roku 2020. Celu nie osiągnięto, a sytuacja Bałtyku się pogarsza.

Celem tegorocznej „Godziny dla Ziemi WWF” jest ochrona środowiska Morza Bałtyckiego i zwiększenie świadomości na temat jego zagrożeń. 27 marca o godz. 20.30, w symbolicznym geście solidarności z przyrodą i planetą, na całym świecie zgasną na 60 minut światła - również te oświetlające Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, która przyłączyła się do akcji.

„Godzina dla Ziemi WWF” to największa światowa akcja ekologiczna promująca ideę ochrony środowiska. Co roku uczestniczy w niej ok. 180 państw na 7 kontynentach.

Więcej informacji o akcji dostępnych jest TUTAJ>>

29/
03

Sztuczna inteligencja i robotyka - seminaria online

16:00 - 31 Mar 18:00

Biuro Projektu IDUB zaprasza w dniach 29-31 marca 2021 r. na uczelniane seminaria online, organizowane przez Centrum Badawcze Priorytetowego Obszaru Badawczego Sztucznej Inteligencji i Robotyki.

Podczas spotkań laureaci pierwszego konkursu na granty badawcze SzIR-1 zaprezentują swoje projekty i stan prac na półmetku okresu realizacji.

Seminaria będą prowadzone w MS Teams (aby otrzymać link do spotkania należy napisać na adres: daria.grzesiek@pw.edu.pl).

Szczegółowy harmonogram dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

Online

30/
03

27. Inżynierskie Targi Pracy

00:00 - 31 Mar 00:00

W dniach 30-31 marca 2021 r. odbędą się 27. Inżynierskie Targi Pracy - w formie online. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Studentów BEST.

Na specjalnej platformie studenci oraz absolwenci będą mieli okazję poznać oferty praktyk, pracy oraz stażów w międzynarodowych i lokalnych firmach branży technicznej. Dodatkowo będzie można wziąć udział w webinariach oraz porozmawiać z przedstawicielami firm.

Tradycyjnie w ramach plebiscytu „Pracodawca dla Inżyniera” wybrany zostanie najbardziej atrakcyjny pracodawca według studentów i absolwentów.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

31/
03

Konferencja poświęcona dorobkowi Aleksandra Rotherta

09:00 - 16:30

Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej wspólnie z Akademią WSB zapraszają 31 marca 2021 r. do udziału w IV Konferencji Naukowej z cyklu „Sukcesy i wyzwania w naukach o zarządzaniu i jakości. Od tradycji do współczesności” pt. „Współczesne kontynuacje dorobku Aleksandra Rotherta (1870-1937)”. Wydarzenie odbędzie się w formule online.

Celem konferencji jest przegląd fundamentalnych zagadnień współczesnego zarządzania, nowoczesnych koncepcji i metod zarządzania, perspektyw rozwojowych oraz kierunków badań na przyszłość, a także możliwości i efektów ich zastosowania w praktyce, w relacji do dokonań i dorobku naukowego profesora Aleksandra Rotherta (1870-1937).

Patron konferencji to jeden z prekursorów nauk o zarządzaniu, inżynier mechanik i elektryk.

W 2020 r. przypadała 150. rocznica urodzin profesora Aleksandra Rotherta. Jest to okazja do zaprezentowania dorobku tego klasyka oraz dyskusji nad najnowszymi osiągnięciami, obowiązującymi trendami i wyzwaniami w naukach o zarządzaniu, a także oceny stanu i perspektyw rozwoju w różnych obszarach zarządzania.

Rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy.

Więcej informacji o konferencji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

8/
04

Warszawskie Dni Informatyki 2021

09:00 - 9 Kwi 18:00

W dniach 8-9 kwietnia 2021 r. w formule online odbędą się Warszawskie Dni Informatyki. To największa w Europie Środkowo-Wschodniej konferencja i giełda pracy IT.

Warszawskie Dni Informatyki to największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie studentów, profesjonalistów, ekspertów IT. Prezentacje i warsztaty poświęcone będą takim zagadnieniom jak m.in.: trendy technologiczne, data science/big data, programowanie, bezpieczeństwo IT, zarządzanie projektami, analiza biznesowa, user experience/user interface.

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji jest największa w Polsce Giełda Pracy IT. Odnaleźć tam będzie można zarówno wszystkich najważniejszych pracodawców IT z Polski, jak i zagranicy. To okazja do porozmawiania z liderami branży. 

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Academic Partners.

Szczegółowe informacje o Warszawskich Dniach Informatyki dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

8/
04

Targi pracy branży life science

12:00 - 11 Kwi 19:00

W jakich zawodach można rozwijać karierę po studiach chemicznych? Jak zaplanować swoją przyszłość? Zapraszamy na wydarzenie organizowane przez studentów Politechniki Warszawskiej - targi pracy branży life science odbędą się w dniach 8 do 11 kwietnia 2021 roku.

Uczestnicy będą mogli porozmawiać z pracownikami koncernów przemysłowych oraz instytutów badawczych, wziąć udział w prelekcjach, warsztatach, panelach dyskusyjnych i konkursach.

W targach wezmą udział cenieni naukowcy, przedstawiciele świata biznesu, specjaliści z takich firm jak m.in. L’Oréal, PKN Orlen, Reckitt, P&G, AstraZeneca czy Coca Cola, a także doradcy zawodowi z Biura Karier PW.

Wydarzenie organizują studenci Politechniki Warszawskiej z kół naukowych: Flogiston, Herbion, Inżynierii Chemicznej i Procesowej i CMYK. Zespół pracuje w trzech sekcjach: promocji, logistyki i współpracy.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

9/
04

BEST Hacking League - hackathon

15:00 - 10 Kwi 19:30

W dniach 9-10 kwietnia 2021 r. odbędzie się 6. edycja BEST Hacking League - największego hackathonu w Politechnice Warszawskiej, po raz drugi - zdalnie. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Studentów BEST.

Zadaniem uczestników 24-godzinnego maratonu programowania będzie rozwiązanie problemu związanego z motywem przewodnim hackathonu w jednej z trzech kategorii:

  • Software - stworzenie innowacyjnej aplikacji;
  • Hardware - zbudowanie i zaprogramowanie prototypu urządzenia;
  • Artificial Intelligence - optymalizacja za pomocą samouczących się modeli.

Motywem przewodnim tegorocznego hackathonu będzie Smart House, czyli automatyzacja i szukanie rozwiązań ułatwiających życie codzienne w gospodarstwach domowych.

Ponadto, podczas hackathonu odbędą się warsztaty dotyczące poszczególnych kategorii. Zwieńczeniem wydarzenia będzie prezentacja podsumowująca prace uczestników.

Inicjatywa powstała z myślą o studentach, chcących sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności w zakresie programowania. Wydarzenie daje możliwość rozwijania nie tylko umiejętności technicznych, ale również miękkich, takich jak praca w zespole pod presją czasu czy autoprezentacja.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

9/
04

OPEN TIME OF CAS - Rozmowy i Rozumowania

16:15

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza 9 kwietnia 2021 r. o godz. 16.15 na kolejne otwarte spotkanie zdalne z cyklu OPEN TIME OF CAS - Rozmowy i Rozumowania pt. „Katastroficzne myślenie a pandemia”.

Prelegentami będą: dr Leszek Mellibruda (Active Business Mind Psychologia Biznesu) oraz prof. Stanisław Janeczko (Centrum Studiów Zaawansowanych, Politechnika Warszawska).

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom pod adresem: https://zoom.us/j/4405647175.

Gdzie?

online

14/
04

Środowiskowe skutki pandemii - webinar

14:00 - 16:00

Zespół Społecznej Odpowiedzialności Politechniki Warszawskiej zaprasza na webinar na temat wpływu pandemii na środowisko i człowieka. Prelegentami będą naukowcy z Wydziałów: Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska, Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, Administracji i Nauk Społecznych oraz ekspert z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Program:

  • godz. 14.00-14.20 - Wpływ pandemii koronawirusa na jakość powietrza atmosferycznego
    dr inż. Magdalena Reizer i prof. dr hab. inż. Katarzyna Juda-Rezler, Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska;
  • godz. 14.20-14.40 - Gospodarowanie odpadami w czasie pandemii koronawirusa
    dr inż. Anna Rolewicz-Kalińska, dr inż. Krystyna Lelicińska-Serafin i dr inż. Piotr Manczarski, Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska;
  • godz. 14.40-15.00 - Społeczeństwo w pandemii - stare i nowe problemy. O przeobrażaniach sfery prywatnej i publicznej
    dr Katarzyna Górniak, Wydział Administracji i Nauk Społecznych;
  • godz. 15.00-15.20 - Ścieki w pandemii covid
    dr inż. Katarzyna Umiejewska, prof. uczelni, Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska oraz Bartosz Zaborski, Biuro Badań i Nowych Technologii Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji;
  • godz. 15.20-15.40 - Zmiany średnich profili dobowych w grupie mieszkaniowych odbiorców energii elektrycznej w okresie ścisłej kwarantanny narodowej
    dr hab. inż. Sławomir Bielecki, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa;
  • godz. 15.40-16.00 - Nie tylko SARS-CoV-2 - bioaerozole i ich rozprzestrzenianie się
    prof. dr hab. Ewa Karwowska i dr Ewa Miaśkiewicz-Pęska, Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.

Spotkanie poprowadzi Paulina Chrobocińska z Biura Dziekana Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa oraz Zespołu Społecznej Odpowiedzialności Politechniki Warszawskiej. 

Link do webinaru dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

15/
04

Wodorowa przyszłość - konferencja online

10:00 - 13:30

15 kwietnia 2021 r. odbędzie się konferencja online pt. „Wodorowa przyszłość”, organizowana przez Gminę Miasto Rzeszów.

Celem konferencji jest przekazanie aktualnych wiadomości o zastosowaniu wodoru jako paliwa transportowego, budowie infrastruktury niezbędnej dla zorganizowania transportu miejskiego, który będzie cechować się akceptowalnymi kosztami przy zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa dla otoczenia. Podczas konferencji zostaną przeprowadzone eksperckie dyskusje nad wizją oraz strategiami wdrażania technologii wodorowych.

O magazynie energii jako niezbędnym elemencie współczesnego systemu elektroenergetycznego opowie dr inż. Marcin Koniak z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.

Konferencja emitowana będzie na oficjalnym profilu facebooku.com/UrbanLabRzeszow oraz na stronie internetowej urbanlab.erzeszow.pl.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

16/
04

Inżynieria biomedyczna i biotechnologia w medycynie

09:00 - 15:00

Celem Seminarium BioTech4Med „Inżynieria biomedyczna i biotechnologia w medycynie jutra” jest prezentacja śródokresowych wyników projektów uzyskanych w ramach konkursów BIOTECHMED-1 i IDUB against COVID-19 oraz współfinasowanych ze środków projektu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza PW. Seminarium ma również na celu promowanie współpracy naukowców z obszarów biotechnologii i inżynierii biomedycznej prowadzącej do opracowania innowacyjnych technologii dla medycyny.

Seminarium odbędzie się 16 kwietnia 2021 r. (piątek) w godzinach 9.00 - 15.00 w formie zdalnej za pomocą aplikacji MS TEAMS.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

16/
04

Europa. Horyzont możliwości

10:00 - 15:40

16 kwietnia 2021 roku odbędzie się konferencja „Europa. Horyzont możliwości” inaugurująca w Polsce kolejny Program Ramowy UE na rzecz Badań i Innowacji - Horyzont Europa. 

W wydarzeniu przewidziany jest udział Pani Mariyi Gabriel - Komisarz Unii Europejskiej ds. Innowacji, Badań, Edukacji i Młodzieży, Pana Premiera Jarosława Gowina, Pana Przemysława Czarnka - Ministra Edukacji i Nauki, Pana Wojciecha Kamienieckiego - Dyrektora NCBR, Ekspertów Komisji Europejskiej oraz przedstawicieli krajowych instytucji związanych z finansowaniem badań i innowacji.

Uczestnicy konferencji poznają założenia i priorytety programu Horyzont Europa, a przede wszystkim jego nowe elementy, takie jak Europejska Rada ds. Innowacji, partnerstwa, misje oraz klastry, którym poświęcone będą osobne sesje tematyczne. 

Organizatorzy skupią się także na możliwych synergiach programowych oraz instrumentach ukierunkowanych na wyrównywanie szans w zakresie B+I pomiędzy krajami członkowskimi. 

Rejestracja na konferencję jest już otwarta. 

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

17/
04

Drzwi Otwarte PW online

10:00 - 15:00

17 kwietnia 2021 r. odbędą się Drzwi Otwarte PW - w formie wirtualnej.

Na profilu Politechniki Warszawskiej na Facebooku i kanale PW na YouTubie będzie można:

  • zdobyć kilka cennych wskazówek i dowiedzieć się, jak ugryźć maturę i wykorzystać zdobywaną przez lata wiedzę,
  • przekonać się, że rekrutacja na studia to proces prostszy niż myślicie,
  • spotkać się z Samorządem Studentów PW, Radą Kół Naukowych i przedstawicielami takich kół, którzy pokażą Wam, że wykłady to nie wszystko,
  • usłyszeć, czym PW jest dla naszych studentów i doktorantów,
  • poznać absolwentów naszej uczelni, którzy pozwolą Wam spojrzeć na studia z nowej perspektywy.

Na platformie MS Teams będzie można porozmawiać na żywo ze studentami, przedstawicielami wydziałów, Biurem ds. Przyjęć na Studia i innymi ludźmi tworzącymi społeczność PW.

Szczegółowe informacje już wkrótce na stronie głównej Politechniki Warszawskiej.

Gdzie?

online

17/
04

Finał Turnieju Szachowego o Koronę Rektora PW

13:00

17 kwietnia 2021 r. o godz. 13.00 odbędzie się wielki finał pierwszej edycji Turnieju Szachowego o Koronę Rektora Politechniki Warszawskiej. Zwycięzca otrzyma koronę wykonaną z brązu.

Wielki finał z udziałem ośmiu najlepszych zawodników będzie można śledzić zdalnie. Zwycięzca otrzyma koronę odlaną z brązu, wykonaną przez Koło Naukowe Technologie i Materiały. Waży 3,5 kg!

Organizatorem turnieju jest Komisja Sportu i Turystyki Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Celem wydarzenia jest wyłonienie najlepszego szachisty spośród grona studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej, a także popularyzacja tej szlachetnej dziedziny rywalizacji.

Turniej został objęty patronatem honorowym Politechniki Warszawskiej.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

19/
04

9. edycja European Young Engineers Conference

00:00 - 21 Kwi 00:00

9. edycja konferencji European Young Engineers Conference odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia 2021 r. w formie online, na platformie MS Teams. Konferencja jest organizowana przez Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW.

Konferencja EYEC kierowana jest do młodych naukowców (studentów oraz doktorantów) związanych z dziedziną inżynierii chemicznej i procesowej oraz z dziedzinami pokrewnymi, takimi jak: inżynieria biomedyczna, bioprocesowa, materiałowa, ochrona środowiska, nanotechnologie i nanomateriały.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.