Kalendarium

3/
12

Koncert Szlachetnej Paczki - Stach Bukowski

19:00

W ramach charytatywnej akcji „Szlachetna Paczka” w PW, organizowanej i koordynowanej przez Samorząd Studentów, 3 grudnia o godz. 19.00 odbędzie się koncert Stacha Bukowskiego - online.

Stach Bukowski to młody zespół z Olsztyna. Ich muzyka to połączenie rocka i polskiego big beatu.

Koncert wyjątkowo odbędzie się w formie online na Facebooku.

Gdzie?

online

4/
12

125-lecie powstania Szkoły Mechaniczno-Technicznej

18:00

Od 4 grudnia 2020 r. do 31 maja 2021 r. na stronie południowej ogrodzenia Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW będzie można oglądać wystawę „Pionierzy kształcenia politechnicznego. Na drodze do niepodległości”, zorganizowaną z okazji 125-lecia powstania Szkoły Mechaniczno-Technicznej im. Hipolita Wawelberga i Stanisława Rotwanda.

Szkołę Mechaniczno-Techniczną ufundowaną przez Hipolita Wawelberga i Stanisława Rotwanda otwarto 4 września 1895 r. w Warszawie. Funkcjonowała do 1951 r. Ukończyło ją wielu wybitnych techników, inżynierów, konstruktorów i wynalazców. Przyczynili się oni w znaczący sposób do powstania i rozwoju przemysłu w wolnej Polsce.

Wystawę otworzy koncert online kwartetu puzonowego „Belferos”, który będzie transmitowany 4 grudnia 2020 r. o godz. 18.00 na profilu Festiwalu Hipolita i Ludwiki na Facebooku.

Wystawę i koncert zorganizowało Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Kolonii Wawelberga w ramach Festiwalu Hipolita i Ludwiki. Ekspozycję wsparło merytorycznie m.in. Muzeum Politechniki Warszawskiej.

Gdzie?

strona południowa ogrodzenia Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW

4/
12

Wirtualia Warszawskie 2020

19:30

Studenci warszawskich uczelni łączą siły, by wspólnie celebrować swoje coroczne święto. 4 grudnia 2020 r. będzie można obejrzeć online koncert Wirtualia Warszawskie, transmitowany prosto z Klubu Stodoła. Początek o godz. 19.30.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia, coroczne muzyczne święto studentów, jakim dla każdej uczelni są juwenalia, w tym roku nie mogło odbyć się w tradycyjnej formie, dlatego też środowisko warszawskich studentów postanowiło połączyć siły i przenieść całe wydarzenie do sieci, zapraszając do udziału w nim wszystkich zainteresowanych.

Podczas koncertu wystąpią: Natalia Przybysz, Mery Spolsky oraz Clock Machine. Transmisja dostępna będzie na profilu Juwenaliów Warszawskich na Facebook’u.

Wirtualia Warszawskie są organizowane przez większość samorządów studenckich zrzeszonych w Porozumieniu Uczelni Warszawskich.

Gdzie?

online

7/
12

Grudniowy Bieg PW

10:00 - 20 Gru 12:00

Samorząd Studentów zaprasza do udziału w „Grudniowym Biegu PW”. Akcja rozpocznie się 7 grudnia i potrwa do 20 grudnia 2020 r. Spośród uczestników, którzy przebiegną co najmniej 5 km, 10 osób zostanie nagrodzonych.

Akcja odbywa się z wykorzystaniem aplikacji Strava, umożliwiającej rejestrację liczby przebiegniętych kilometrów. Biegać można wszędzie - w parkach, lasach, na boiskach. Warunkiem klasyfikacji jest pokonanie 5 km w czasie trwania akcji. Spośród uczestników, którzy spełnią ten warunek, wybranych zostanie 10 laureatów nagród. Szybkość nie ma znaczenia, liczą się chęci i wysiłek fizyczny. Wyniki ogłoszone zostaną na fanpage’u „Sport na PW”.

Celem „Grudniowego Biegu PW” jest m.in. wsparcie akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka” w Politechnice Warszawskiej. Aby wziąć w nim udział wystarczy wykonać przelew na dowolną kwotę na „Szlachetną Paczkę” w PW, a w treści podać „Imię Nazwisko - Bieg PW”. Następnie wypełnić formularz i dołączyć potwierdzenie przelewu. Wszystkie dodatkowe informacje zostaną przesłane na maila.

Zapisy poprzez formularz rejestracyjny.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

7/
12

Czy światem rządzą prawa? - wykład CSZ PW

12:15

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na otwarte spotkanie zdalne z cyklu OPEN TIME OF CAS - Rozmowy i Rozumowania pt. „Czy światem rządzą prawa?”. Prelegentami będą: Stanisław Janeczko (Centrum Studiów Zaawansowanych, Politechnika Warszawska), Tomasz Miller (Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, Uniwersytet Jagielloński), Bartłomiej Skowron (Wydział Administracji i Nauk Społecznych, Politechnika Warszawska).

Spotkanie odbędzie się 7 grudnia 2020 r. o godz. 12:15 pod adresem: https://zoom.us/j/4405647175

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

8/
12

Badanie satysfakcji pracowników PW

00:00 - 31 Gru 00:00

W ramach projektu „Uczelnia Badawcza” realizowane jest badanie satysfakcji pracowników PW, mające na celu diagnozę współpracy między pracownikami naukowymi i administracyjnymi. 

Link do ankiety zostanie przesłany w mailu od Działu Badań i Analiz CZIiTT PW. Po przejściu na stronę, do której odnosi link, zostajemy przeniesieni do strony startowej badania.

Jeżeli taki mail nie dotrze na politechniczną skrzynkę mailową do 10 grudnia br., prosimy o wysłanie wiadomości na adres Ankieta.Cziitt@pw.edu.pl.

Ankieta będzie dostępna do 31 grudnia 2020 r.

Gdzie?

online

8/
12

Women in Tech Summit 2020

09:00 - 9 Gru 18:00

W dniach 8-9 grudnia 2020 r. odbędzie się kolejna edycja konferencji „Perspektywy Women in Tech Summit”, tym razem online. Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Wśród wirtualnych wystawców znajdzie się Politechnika Warszawska.

Perspektywy Women in Tech Summit to wydarzenie łączące tematykę naukową i technologiczną, którego celem jest dążenie do coraz lepszego poznania i zrozumienia problemów współczesności, a także podjęcie próby zaprojektowania ich rozwiązań.

Ważną rolę w tym procesie odgrywają uczelnie techniczne - miejsca, w których powstają nieszablonowe pomysły i projekty odpowiadające na potrzeby współczesnych społeczeństw.

W programie konferencji: 

  • ponad 50 wystąpień mówców z całego świata poruszających tematykę rozwoju technologii wobec zagrożeń klimatycznych, bezpieczeństwa danych, technologii w edukacji oraz technologii w kontekście globalnych kryzysów;
  • 30 tech-talków;
  • 60 warsztatów technologicznych i dotyczących kompetencji miękkich;
  • ponad 200 sesji mentoringowych;
  • networking.

Odwiedzający wirtualne stoisko PW będą mieli szansę lepiej poznać uczelnię i dowiedzieć się, jak dołączyć do grona jej studentów.

Studentki i doktorantki z polskich uczelni technicznych mogą uczestniczyć w wydarzeniu bezpłatnie. Rejestracja przez stronę: www.womenintechsummit.pl - przycisk GRANTS.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

8/
12

Zarządzanie danymi badawczymi - seminarium uczelniane

13:00

W ramach projektu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” Biblioteka Główna PW zaprasza 8 grudnia 2020 r. o godz. 13.00 na seminarium z zakresu zarządzania danymi badawczymi.

Podczas spotkania poruszone zostaną takie tematy, jak:

  • definicja danych badawczych;
  • korzyści z zarządzania danymi badawczymi;
  • w jaki sposób wybrać odpowiednie repozytorium;
  • plan zarządzania danymi badawczymi (według wytycznych NCN).

Dostęp do czatu jest możliwy dla wszystkich pracowników i studentów po zalogowaniu do MS Teams przy pomocy maila w domenie @pw.edu.pl. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań. Spotkanie będzie moderowane.

link do spotkania

Gdzie?

online

9/
12

Sieć 5G - konferencja online

00:00 - 10 Gru 00:00

Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy przy współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów organizują V Międzynarodową Konferencję pt. „Słyszałem, że sieć 5G powoduje… Czyli rozwój mobilnych sieci telekomunikacyjnych w dobie dezinformacji - technika, zdrowie, regulacje i edukacja”, która odbędzie się w dniach 9-10 grudnia 2020 r.

Konferencja ma charakter popularnonaukowy i kierowana jest do środowisk naukowych, administracji publicznej, biznesu i mediów oraz do wszystkich środowisk i osób zainteresowanych tematyką pola elektromagnetycznego (PEM) oraz sieci 5G.

Celem konferencji jest promowanie najnowszej, naukowej wiedzy na temat oddziaływania pola elektromagnetycznego na środowisko oraz życie i zdrowie człowieka.

Uczestnicy konferencji dowiedzą się jak działa mechanizm fake newsów oraz zrozumieją wagę walki z dezinformacją, która narosła wokół sieci 5G.

Prelegentami konferencji będą naukowcy, eksperci, dziennikarze i specjaliści zajmujący się zagadnieniami PEM. Będą oni reprezentowali Polskę, Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Francję, Australię, a w swoich wystąpieniach skupią się wokół badań nad PEM, prowadzonych w ich krajach, pomiarach pola elektromagnetycznego w środowisku, w tym kampaniach pomiarowych, obowiązujących normach oraz regulacjach. Opowiedzą także o sposobie walki z dezinformacją w innych krajach.

Po każdym z bloków tematycznych odbędzie się panel dyskusyjny, w czasie którego połączymy się na żywo z każdym z Prelegentów, a pierwsze 200 osób zarejestrowanych na wydarzenie będzie mogło zadawać pytania na czacie.

Konferencja odbywa się całkowicie w trybie zdalnym. Uczestnictwo w konferencji jest możliwe po uprzednim zarejestrowaniu się pod adresem: https://konferencjapem.wydarzeniaonline.pl/pl/rejestracja/

Konferencja będzie transmitowana online http://www.gov.pl/5G lub http://www.konferencjapem.wydarzeniaonline.pl/.

Gdzie?

online

9/
12

21. Seminarium Stypendystów Fundacji WRRiTM

11:15 - 15:05

9 grudnia 2020 r. odbędzie się 21. Seminarium Stypendystów Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych.

Seminarium odbędzie się online na platformie MS Teams. Link do spotkania zostanie podany w terminie późniejszym.

Program seminarium dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

9/
12

Seminarium Naukowe Młodych Naukowców

16:30 - 20:30

Wydział Transportu PW zaprasza 9 grudnia 2020 r. o godz. 16.30 do wzięcia udziału w VII Seminarium Naukowym Młodych Naukowców - Kół Naukowych i Doktorantów.

Temat seminarium to „Transport - nowe wyzwania w okresie pandemii”.

Seminarium odbędzie się online na platformie MS Teams: link do spotkania.

Program seminarium dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

10/
12

Quiz o PW - II etap

16:00

W II etapie Quizu o PW spotkają się uczestnicy, którzy najlepiej poradzili sobie z pierwszą częścią konkursu. Na jakie pytania będą musieli odpowiedzieć, by dostać się do finału? Tego będzie można dowiedzieć się podczas telekonferencji zaplanowanej na 10 grudnia br.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

11/
12

Warszawskie Kolokwium Czasoprzestrzenne

16:00 - 18:00

Grupa Filozofii Fizyki działająca przy Międzynarodowym Centrum Ontologii Formalnej (ICFO) Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW zaprasza 11 grudnia 2020 r. na kolejne spotkanie online w ramach cyklu „Warszawskie Kolokwium Czasoprzestrzenne 2020/2021”.

Wykład pt. „The rise and fall of scientific problems” wygłosi Radin Dardashti (University of Wuppertal).

„Warszawskie Kolokwium Czasoprzestrzenne 2020/2021” to cykl międzynarodowych spotkań online światowej klasy filozofów i fizyków. Celem inicjatywy jest udostępnienie najnowszych badań i rozwiązań w zakresie podstaw fizyki czasoprzestrzeni.

„Warszawskie Kolokwium Czasoprzestrzenne” odbywa się co dwa tygodnie, w godz. 16.00-18.00, za pośrednictwem aplikacji Zoom. Osoby zainteresowane uczestnictwem mogą się zarejestrować, wysyłając wiadomość do dr. Antonio Vassallo z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW na adres: antonio.vassallo@pw.edu.pl.

Nagrania spotkań (wykład plus dyskusja) są udostępniane publicznie na kanale YouTube ICFO.

Więcej informacji o inicjatywie dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

15/
12

Siemens - rozmowa z prof. Mariuszem Malinowskim

11:30

Walka ze zmianami klimatycznymi, nowe technologie i politechnika przyszłości. O tym będą rozmawiać Dominika Bettman - Prezeska Siemens Polska z prof. Mariuszem Malinowskim, Prorektorem ds. Nauki w Politechnice Warszawskiej. Transmisja na żywo 15 grudnia 2020 r. o godz. 11.30.

Uczestnicy odpowiedzą m.in. na pytania:

  • czy w Polsce wkrótce zabraknie inżynierów?
  • na jakie kierunki i specjalizacje stawia obecnie świat nauki?
  • jak w najbliższej przyszłości będą albo powinny się zmieniać trendy w edukacji?

Rozmowa dostępna będzie na profilach firmy Siemens na Facebooku i LinkedInie

Gdzie?

online

16/
12

Czat z Prorektorem ds. Studenckich

12:30 - 14:00

Zapraszamy na wyjątkowy dyżur online dr. hab. inż. Roberta Zalewskiego, prof. uczelni, Prorektora ds. Studenckich. Gościem specjalnym będzie dr inż. Łukasz Boruc, który pracę na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej łączy z pasją do pszczelarstwa.

Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams. 

Czat będzie moderowany. W trakcie spotkania będzie można zarówno zapisywać, jak i bezpośrednio zadawać pytania.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Platforma MS Teams 

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.