Kalendarium

13/
11

Warszawskie Kolokwium Czasoprzestrzenne

16:00 - 18:00

Grupa Filozofii Fizyki działająca przy Międzynarodowym Centrum Ontologii Formalnej (ICFO) Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW zaprasza 13 listopada 2020 r. na kolejne spotkanie online w ramach cyklu „Warszawskie Kolokwium Czasoprzestrzenne 2020/2021”.

Wykład pt. „The role of singularities in the search for quantum gravity” wygłoszą Karen Crowther (University of Oslo) i Sebastian De Haro (University of Amsterdam).

„Warszawskie Kolokwium Czasoprzestrzenne 2020/2021” to cykl międzynarodowych spotkań online światowej klasy filozofów i fizyków. Celem inicjatywy jest udostępnienie najnowszych badań i rozwiązań w zakresie podstaw fizyki czasoprzestrzeni.

„Warszawskie Kolokwium Czasoprzestrzenne” odbywa się co dwa tygodnie, w godz. 16.00-18.00, za pośrednictwem aplikacji Zoom. Osoby zainteresowane uczestnictwem mogą się zarejestrować, wysyłając wiadomość do dr. Antonio Vassallo z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW na adres: antonio.vassallo@pw.edu.pl.

Nagrania spotkań (wykład plus dyskusja) są udostępniane publicznie na kanale YouTube ICFO.

Więcej informacji o inicjatywie dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

16/
11

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości z PW Filią w Płocku

00:00 - 20 Lis 00:00

Politechnika Warszawska Filia w Płocku zaprasza do udziału w wykładach online podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w dniach 16-20 listopada 2020 r.

W programie:

  • 16 listopada - „Przedsiębiorczość z różnych punktów widzenia” - Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich, Przewodniczący Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej;
  • 18 listopada - „Jak zbudować dobry plan biznesowy?” - dr hab. Stanisław Szukalski, Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych, Politechnika Warszawska;
  • 20 listopada - „IZIDOR - wynalazek ograniczający kontakt z koronawirusem” - Jarosław Łoskot, Firma STANZOFF.

Więcej informacji o wydarzeniach dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

16/
11

Uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej

11:00

Rektor i Senat Politechniki Warszawskiej mają zaszczyt zaprosić na Uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej zorganizowane z okazji obchodów Dnia Politechniki Warszawskiej, które odbędzie się 16 listopada 2020 roku (poniedziałek) o godzinie 11.00.

Wydarzenie zostanie przeprowadzone w formule zdalnej.

Link do transmisji z uroczystości będzie dostępny na stronie internetowej Uczelni: www.pw.edu.pl

W programie przewidziano m.in.:

  • wystąpienie Rektora prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Zaremby
  • Medale Politechniki Warszawskiej
  • Medal Młodego Uczonego
  • Nagrody w Konkursie o Nagrodę Siemensa

Szczegółowy program i informacje dotyczące imprez towarzyszących będą zamieszczane na stronach:

www.pw.edu.pl

www.biuletyn.pw.edu.pl

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości

16/
11

Quiz o PW - I etap

19:30 - 27 Lis 16:00

Wszyscy studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Warszawskiej mogą wziąć udział w wyjątkowym konkursie organizowanym w ramach Święta PW. Jego uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z różnorodnymi pytaniami dotyczącymi uczelni, poznać politechniczne ciekawostki oraz wygrać nagrody.

Gra składa się z trzech etapów. Do I etapu można się zgłaszać do 25 listopada 2020 r.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

17/
11

Konferencja naukowa DEMIST’20

09:30 - 16:00

17 listopada 2020 r. odbędzie się konferencja naukowa DEMIST’20, poświęcona zagadnieniom gospodarki cyfrowej i organizowana przez Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa DEMIST ’20 (Gospodarka cyfrowa - zarządzanie, innowacje, społeczeństwo i technologie) - podobnie jak poprzednie edycje - jest spotkaniem świata nauki, biznesu i administracji. Uczestnicy konferencji rozmawiać będą o najważniejszych zjawiskach i kierunkach zmian na rynku cyfrowym i ich wpływie na przyszłość zarządzania. 

Podczas tegorocznej edycji pojawią się m.in. tematy: 

  • zmiany technologiczne w zakresie dostępu do internetu szerokopasmowego (5G) i ich konsekwencje biznesowe, 
  • projektowanie produktów i usług cyfrowych w oparciu o modelowanie doświadczeń użytkownika (User eXperience), 
  • aspekty zarządcze i technologiczne cyberbezpieczeństwa.

Uczestnicy konferencji uzyskają preferencyjne warunki publikacji w czasopismach: 

  • „Foundations of Management”, 
  • „Przegląd Organizacji” 

oraz w planowanej monografii „Gospodarka Cyfrowa 2020”.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej (ul. Narbutta 85) lub on-line w razie konieczności spowodowanej pandemią COVID-19

19/
11

Innowacyjna przedsiębiorczość na PW

14:00 - 16:30

CZIiTT PW po raz kolejny włącza się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Zaprasza do udziału w seminarium „Innowacyjna przedsiębiorczość na Politechnice Warszawskiej”. Tym razem rozmowy dotyczyć będą relacji uczelni z pracodawcami, sytuacji absolwentów na rynku pracy, współpracy naukowców z biznesem oraz powodów niepowodzeń start-upów.

Seminarium odbędzie się 19 listopada 2020 r. w godz. 14:00-16:30. Link zostanie wysłany mailem przed seminarium. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zapisy: http://bit.ly/seminarium_innowacyjna_przedsiebiorczosc_PW

Więcej informacji o inicjatywie dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

online - link do spotkania zostanie wysłany zapisanym uczestnikom

23/
11

OPEN TIME OF CAS - Rozmowy i Rozumowania

12:15

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza 23 listopada 2020 r. o godz. 12.15 na kolejne otwarte spotkanie zdalne z cyklu OPEN TIME OF CAS – Rozmowy i Rozumowania pt. „Przewidywanie zdarzeń, struktura czasu i przestrzeni”.

Prelegentami będą: Andrzej Dragan (Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski), Stanisław Janeczko (Centrum Studiów Zaawansowanych, Politechnika Warszawska), Tomasz Miller (Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, Uniwersytet Jagielloński).

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom pod adresem: https://zoom.us/j/4405647175.

Gdzie?

online

24/
11

Konferencja Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN

09:00 - 25 Lis 16:30

24-25 listopada br. w formule online odbędzie się szósta edycja konferencji Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN. Udział w spotkaniu jest całkowicie bezpłatny. 

Konferencja nie będzie jednostronna, a interaktywna - organizatorzy zapewnią wszystkim uczestnikom możliwość udziału w dyskusji nad najważniejszymi kwestiami w szkolnictwie wyższym.

W ramach wydarzenia zaplanowano dwa dni transmisji na żywo pełne debat z udziałem najbardziej prominentnych przedstawicieli środowiska akademickiego w Polsce oraz rzeczowych prezentacji najlepszych rozwiązań wspierających działalność uczelni zwłaszcza w czasie COVID.

Merytorycznie LUMEN 2020 skupi się na zagadnieniach związanych ze skutkami COVID-19, wdrażaniem Ustawy 2.0 i wyzwaniami nowej kadencji władz rektorskich. Organizatorzy pokażą aktualne trendy w szkolnictwie wyższym, omówione zostaną liczne zmiany prawne i zaprezentowane innowacje zarządcze gotowe do zaadaptowania na uczelniach.

Łącznie program Konferencji LUMEN obejmuje 10 paneli z udziałem 40 praktyków zarządzania uczelniami. Każdy z paneli poświęcony jest innemu, kluczowemu tematowi związanemu z aktualną sytuacją uczelni w Polsce i na świecie. Pierwszy dzień konferencji dotyczyć będzie zarządzania strategicznego, a drugi zarządzania operacyjnego.

Obszerność tematyki konferencji najlepiej oddają tytuły poszczególnych paneli:

Zarządzanie strategiczne (24 listopada):

  • Strategiczne wyzwania w szkolnictwie wyższym i nauce
  • Nowi liderzy uczelni i ich programy - panel z udziałem rektorów kadencji 2020-2024
  • Uczelnie ery post-covidowej - doświadczenia i dobre praktyki
  • Doskonalenie potencjału kadry dydaktycznej XXI wieku - kompetencje kluczowe, nowoczesne narzędzia oraz metody kształcenia
  • Ewaluacja działalności naukowej 2017-2021 - wyzwania, strategie zarządcze i narzędzia (panel z udziałem prof. Krzysztofa Zaremby, Rektora Politechniki Warszawskiej - godz. 15.15)

Zarządzanie operacyjne (25 listopada):

  • Zarządzanie dorobkiem naukowym - gdzie w strukturach uczelni umiejscowić odpowiedzialność operacyjną?
  • Techniczna obsługa procesu ewaluacji - od danych do informacji
  • Gdy sprint zamienia się w maraton - kształcenie zdalne jako element długoterminowej strategii działania i rozwoju szkół wyższych
  • Narzędzia ułatwiające zarządzanie uczelnią w erze Covid - doświadczenia i dobre praktyki
  • Jak bezpiecznie i efektywnie organizować egzaminy studenckie na odległość w kontekście pandemii COVID-19?

Informacje o konferencji dostępne są TUTAJ>> 

Gdzie?

online

24/
11

Konferencja „Polacy Zmieniają Świat”

14:00

24 listopada 2020 r. o godz. 14.00 rozpocznie się konferencja prasowa online - inauguracja projektu „Polacy Zmieniają Świat. Innovation Hub. Łączymy naukę z biznesem”. Politechnika Warszawska jest partnerem naukowym inicjatywy.

Projekt powstał z potrzeby wzmocnienia współpracy biznesowej (głównie dużych polskich firm i spółek Skarbu Państwa) z polskimi naukowcami, inżynierami i wynalazcami pracującymi i mieszkającymi poza granicami Polski. Celem jest wsparcie polonijnych naukowców i umożliwienie im rozwoju oraz współpracy z najlepszymi ekspertami oraz instytucjami.

Liderem naukowym projektu jest Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, któremu towarzyszą Politechnika Warszawska i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, w skład którego wchodzą spółki Skarbu Państwa: Grupa Azoty SA, KGHM Polska Miedź SA, PGNIG SA, PGE Dystrybucja SA, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych PZUW, Enea Operator, LW „Bogdanka”.

Transmisja z wydarzenia dostępna będzie na stronach: pap-mediaroom.pl  oraz debata.infostrefa.tv.

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

27/
11

Studencka Konferencja Kosmiczna

10:00 - 28 Lis 14:30

W dniach 27-28 listopada br. odbędzie się, organizowana przez Polską Agencję Kosmiczną oraz Politechnikę Gdańską, pierwsza edycja Studenckiej Konferencji Kosmicznej.

Konferencja poświęcona  będzie prezentacji studenckich badań i projektów w zakresie technologii kosmicznych i satelitarnych. Do wzięcia udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają zarówno studentów, jak i nauczycieli akademickich oraz przedstawicieli przemysłu.

Celem konferencji jest wymiana informacji o realizowanych projektach, promocja działań edukacyjnych związanych z sektorem kosmicznym, a także dyskusja na temat potrzebnych w sektorze kompetencji. Uczestnicy konferencji będą rozmawiać m.in. o projektowaniu, budowie i eksploatacji minisatelitów, systemach nawigacji satelitarnej GNSS, komunikacji satelitarnej, aplikacjach systemów satelitarnych do monitoringu środowiska morskiego i strefy przybrzeżnej, medycynie kosmicznej, robotyce i mechanice, jak również poruszą zagadnienia prawa kosmicznego.

SKK 2020 będzie także okazją do uroczystego ogłoszenia wyników trzeciej edycji konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa POLSA za najlepszą studencką pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej. Dodatkowo, uczestnicy konferencji wezmą udział w warsztatach poświęconych prowadzeniu misji kosmicznych oraz będą mieli możliwość odwiedzenia laboratorium fizycznego, zlokalizowanego w Hevelianum.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia, program i formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

27/
11

Warszawskie Kolokwium Czasoprzestrzenne

16:00 - 18:00

Grupa Filozofii Fizyki działająca przy Międzynarodowym Centrum Ontologii Formalnej (ICFO) Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW zaprasza 27 listopada 2020 r. na kolejne spotkanie online w ramach cyklu „Warszawskie Kolokwium Czasoprzestrzenne 2020/2021”.

Wykład pt. „Time in quantum gravity” wygłosi Claus Kiefer (University of Cologne).

„Warszawskie Kolokwium Czasoprzestrzenne 2020/2021” to cykl międzynarodowych spotkań online światowej klasy filozofów i fizyków. Celem inicjatywy jest udostępnienie najnowszych badań i rozwiązań w zakresie podstaw fizyki czasoprzestrzeni.

„Warszawskie Kolokwium Czasoprzestrzenne” odbywa się co dwa tygodnie, w godz. 16.00-18.00, za pośrednictwem aplikacji Zoom. Osoby zainteresowane uczestnictwem mogą się zarejestrować, wysyłając wiadomość do dr. Antonio Vassallo z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW na adres: antonio.vassallo@pw.edu.pl.

Nagrania spotkań (wykład plus dyskusja) są udostępniane publicznie na kanale YouTube ICFO.

Więcej informacji o inicjatywie dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

27/
11

Szlachetna Paczka w PW

17:00 - 10 Gru 23:59

Samorząd Studentów po raz kolejny organizuje i koordynuje w Politechnice Warszawskiej charytatywną akcję „Szlachetna Paczka”. Przyłączyć może się każdy.

Dary takie jak: żywność długoterminowa, środki chemiczne, artykuły szkolne, zabawki, ubrania, buty, środki higieny osobistej są zbierane w akademikach oraz w Gmachu Głównym w specjalnych, świątecznych kartonach.  

Akcję można również wesprzeć poprzez zbiórkę online: https://zrzutka.pl/z/szlachetnapw.

Wszystkie informacje o akcji, dodatkowych atrakcjach i rodzinach, do których trafi pomoc można znaleźć TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny PW, akademiki, online

29/
11

Premiera „Burzy” Teatru PW - online

19:00

Teatr PW świętuje 15-lecie swojego istnienia… filmowo! 29 listopada 2020 r.  o godz. 19.00 odbędzie się premiera filmowej wersji spektaklu „Burza” Williama Szekspira w wykonaniu politechnicznego teatru.

Produkcja Teatru PW, filmowa wersja „Burzy” Williama Szekspira w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka z fragmentami twórczości Olgi Tokarczuk, powstała z udziałem Chóru PW, Orkiestry Rozrywkowej PW „The Engineers Band” oraz Zespołu Pieśni i Tańca PW.

Premiera odbędzie się 29 listopada o godz. 19.00 online na kanale Teatru PW na YouTubie. Film będzie dostępny do północy 29 listopada.

Gdzie?

online

30/
11

GIS Day 2020

10:00 - 14:30

30 listopada 2020 r. odbędzie się kolejna edycja GIS Day w Stolicy, tym razem pod hasłem „GIS ratuje Ziemię” i online.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa GIS w Stolicy jest międzynarodowym świętem miłośników i użytkowników Systemów Informacji Geograficznej, które ma na celu promocję GIS, integrację międzyuczelnianą oraz aktywizację organizacji pozarządowych i społecznych.

Jest to otwarta konferencja współtworzona przez koła naukowe największych warszawskich uczelni. Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej reprezentują GEOIDA i Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Politechniki Warszawskiej.

Tegoroczna edycja będzie składać się z trzech paneli tematycznych:

  • Walka z żywiołem;
  • Prognozowanie zmian klimatu;
  • Planowanie w zgodzie z naturą.

Wystarczy zarejestrować się i każda zainteresowana osoba otrzyma na swój adres e-mail zaproszenie w formie linku na konferencję, która odbędzie się przez platformę Clickmeeting.

Szczegółowe informacje o konferencji dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

2/
12

Gala wręczenia nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

15:00 - 16:00

2 grudnia 2020 r. odbędzie się internetowa gala wręczenia Nagród Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej są uznawane za najważniejsze wyróżnienie naukowe w Polsce. Przyznawane są za szczególne osiągnięcia i odkrycia naukowe, które przesuwają granice poznania i otwierają nowe perspektywy poznawcze, wnoszą wybitny wkład w postęp cywilizacyjny i kulturowy naszego kraju oraz zapewniają Polsce znaczące miejsce w podejmowaniu najbardziej ambitnych wyzwań współczesnego świata.

W tym roku zostaną wręczone po raz dwudziesty dziewiąty, ale po raz pierwszy wydarzenie to zostanie zorganizowane w formule online. Gala będzie transmitowana 2 grudnia br. w godz. 15.00-16.00 na kanale Fundacji na portalu YouTube. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, nie jest wymagana rejestracja.

Więcej informacji dotyczących gali i Nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.