Kalendarium

10/
03

Warsztat umiejętności miękkich #2

15:00 - 17:00

Jak zainspirować odbiorców podczas korzystania z multimediów? Jakie zdjęcia, filmy lub teksty należy wykorzystać podczas prezentacji? W jakim stopniu należy na nich polegać? Jakie sztuczki można wykorzystać, aby zwrócić uwagę? Co jest w sztuce prezentacji, aby przyciągnąć odbiorców i zachęcić ich do słuchania? Jak to zrobić bezpłatnie? American Center Warsaw zaprasza na warsztat umiejętności miękkich.

Wymagana rejestracja

Więcej informacji dostępnych na Facebooku

Gdzie?

American Center Warsaw
Rektorska 4, Warszawa

10/
03

VI Dysputy Pitagorejskie

16:30

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na VI edycję Dysput Pitagorejskich organizowaną we współpracy z Międzynarodowym Centrum Ontologii Formalnej WAiNS PW pt. „Using Conceptual Spaces To Model The Structure Of Empirical Theories”, których gościem specjalnym będzie prof. Peter Gärdenfors (Lund University, Szwecja). Spotkanie poprowadzi dr hab. Hajo Greif (Międzynarodowe Centrum Ontologii Formalnej, Wydział Administracji i Nauk Społecznych, PW).

Björn Peter Gärdenfors (ur. 21 września 1949 r.) jest profesorem kognitywistyki na Uniwersytecie w Lund, jednym z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawanych współczesnych filozofów. W latach 2011-2017 był członkiem Komitetu Noblowskiego w dziedzinie nauk ekonomicznych. Jest członkiem Academia Europaea. Badania jego obejmują kilka obszarów: rewizję przekonań, teorię decyzji, filozofię nauki, tworzenie koncepcji, przestrzenie pojęciowe, semantykę poznawczą oraz ewolucję poznania i języka. Ważniejsze publikacje: „The Geometry of Meaning: Semantics Based on Conceptual Spaces” (Cambridge, Mass. 2014), „Conceptual Spaces: The Geometry of Thought” (Cambridge, Mass. 2000), „How Homo Became Sapiens” (Oxford - New York 2003).

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny PW, sala 206
Pl Politechniki 1, Warszawa

11/
03

Centra Badawcze POB - seminarium uczelniane

15:15

11 marca 2020 r. o godz. 15.15 w Sali Senatu PW odbędzie się seminarium uczelniane, podczas którego zaprezentowane zostaną Centra Badawcze Priorytetowych Obszarów Badawczych (POB).

Program seminarium:

  • prof. dr hab. inż. Tomasz Woliński - POB „Technologie fotoniczne”;
  • prof. dr hab. inż. Zbigniew Brzózka - POB „Biotechnologia i inżynieria biomedyczna”;
  • prof. dr hab. inż. Marcin Leonowicz - POB „Technologie materiałowe”.

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, pl. Politechniki 1, Sala Senatu

11/
03

Klub konwersacyjny #8

17:00 - 18:30

Spotkanie dotyczyć będzie m.in. nierówności płci w sporcie, bezpieczeństwa dzieci uprawiających sport, różnic w wynagrodzeniach, kosztów środowiskowych oraz Pucharu Świata. W tym tygodniu American Center Warsaw, organizator spotkania, przygotował dla uczestników dwie niespodzianki.  

Wymagana rejestracja

Więcej informacji dostępnych na Facebooku

Gdzie?

American Center Warsaw
Rektorska 4, Warszawa

19/
03

Dzień Otwarty Exectuive MBA - spotkanie on-line

18:00

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zaprasza 19 marca 2020 r. o godz. 18.00 na Dzień Otwarty Exectuive MBA - spotkanie on-line połączone z wykładem otwartym prof. Witolda Orłowskiego pt. „A virus in China: why are we so worried about the Chinese economy?''.

Podczas wykładu słuchacze dowiedzą się, jak koronawirus wpływa na gospodarkę Chin i innych krajów na świecie. Wykład wygłoszony zostanie w języku angielskim. Druga część spotkania poświęcona będzie rekrutacji na program Executive MBA.

Więcej informacji i formularz rejestracyjny dostępne są TUTAJ>>

30/
03

Budżet Partycypacyjny PW - głosowanie

00:00 - 27 Kwi 23:59

Do 27 kwietnia br. potrwa głosowanie na projekty zakwalifikowane do kolejnego etapu Budżetu Partycypacyjnego Politechniki Warszawskiej. Swój głos można oddać na 1 z 17 projektów spełniających wszystkie wymogi regulaminowe. 

Jak głosować? 

  • W ankieterze (USOS) mogą głosować studenci, słuchacze studiów podyplomowych, doktoranci.
  • Portal SAP - zakładka „Uczelnia” (teraz pracownicy mają dostęp do portalu również spoza sieci PW): tutaj swoje głosy na projekty BP PW mogą oddać pracownicy. (Uwaga! Dostęp do SAP jest możliwy z każdego dowolnego miejsca, nie tylko w sieci politechnicznej).

Głos można oddać tylko raz. Projekty, które będą się cieszyły największą popularnością, zostaną przekazane do realizacji (aż do wyczerpania budżetu BP PW). 

30/
03

Zarządzanie sobą i morale zespołu w trudnych czasach

17:00 - 19:00

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w debacie online, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek – 30 marca br. Wirtualne, otwarte spotkanie jest adresowane do wyższej kadry zarządzającej. Udział w nim potwierdzili wybitni eksperci - wykładowcy Szkoły: Jacek Santorski, prof. Witold Orłowski i Sebastian Burgemejster. 

Uczestnicy usłyszą merytoryczne wskazówki dla kadry zarządzającej, które pozwolą nie tylko skutecznie zarządzać sobą, ale i wzmacniać morale zespołu w trudnych czasach.

Wymagana rejestracja. Link z dostępem do webinaru zostanie przesłany drogą mailową.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Webinar

3/
04

Coronathon

15:00 - 5 Kwi 18:00

Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej organizuje w dniach 3-5 kwietnia 2020 r. zdalny, politechniczny hackathon, by aktywnie walczyć z konsekwencjami pandemii COVID-19.

Zgłoszeń można dokonywać drużynowo (od 2 do 5 osób) lub samodzielnie, zdając się na podział zaproponowany przez organizatorów. Każdy zespół uzyska wsparcie mentora. Uczestnicy wypracują rozwiązanie dla całego społeczeństwa.

Dwa zwycięskie projekty zostaną sfinansowane w maksymalnej kwocie 5000 zł, aby ich pomysłodawcy mogli wprowadzić swoje rozwiązania w życie.

Zapisy odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy i potrwają do czwartku, 2 kwietnia br., do godz. 20.00.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest TUTAJ>>

27/
04

Realizm i wiara lidera - debata online

17:00

Szkoła Biznesu PW zaprasza 27 kwietnia o godz. 17.00 na debatę online „Realizm i wiara lidera - przywództwo w wymagających czasach. Rola nastawienia, waga procedur, morale zespołu, elastyczność i odporność”.

Spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych obszarem psychologii biznesu, a także nastawionych na pracę nad sobą w roli liderki/lidera, umacnianiem morali zespołu oraz zmianami w dynamicznym otoczeniu biznesowym.

Debatę poprowadzą: Jacek Santorski - psycholog społeczny i biznesu, Dyrektor Programowy Akademii Psychologii Przywództwa, CEO Values Grupy Firm Doradczych, Joanna Heidtman - dr socjologii, trener przywództwa oraz Mariusz Sujka - ekspert SOFT RISK MANAGEMENT.

Formularz rejestracyjny dostępny jest TUTAJ>>

29/
04

Zajęcia z piątku w środę

08:00 - 23:59

W semestrze letnim, 29.04.2020 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek.

Informacja zgodna z  §1 ust. 4 pkt 1 Zarządzenia nr 25/2019 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2019/2020.

2/
05

Niepodległa #mojaflaga - Wywieś flagę!

00:00 - 23:59

Biuro Programu „Niepodległa” już po raz kolejny zaprasza do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - 2 maja. Jej ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają biało-czerwoną podczas świąt państwowych i w ważnych momentach życia.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy wywiesić biało-czerwoną flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy.

Pozostając w domach, aktywnie można włączyć się w świętowanie. Wystarczy zrobić zdjęcie wywieszonej flagi i udostępnić je w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga.

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do wywieszania flagi nie tylko 2 maja, ale przez cały weekend majowy oraz dla uczczenia ważnych rocznic.

6/
05

O antykruchości w trudnym czasie - spotkanie online

17:00

Szkoła Biznesu PW zaprasza 6 maja 2020 r. o godz. 17.00 na spotkanie online „Siła przetrwania czyli o antykruchości w trudnym czasie. Nie tylko dla firm”.

Spotkanie o tym jak rozpoznać swój wzorzec reagowania i jak zaprzyjaźniać się z antykruchym myśleniem i działaniem poprowadzi prof. Olaf Żylicz, psycholog biznesu, trener i coach. 

Formularz rejestracyjny dostępny jest TUTAJ>>

12/
05

G5 i Przemysł 4.0 - debata online

17:00

Szkoła Biznesu PW zaprasza 12 maja o godz. 17.00 na debatę online „G5 i Przemysł 4.0 - czy to transformacja dla polskiego przemysłu?”.

Co to jest G5 i dlaczego ta technologia jest istotna dla transformacji cyfrowej gospodarki i całego społeczeństwa? Jakie szanse niesie przemysł 4.0 szczególnie w dobie możliwego kryzysu? Czy sztuczna inteligencja może pomóc polskiemu przemysłowi?

Spotkanie poprowadzą: Tomasz Haiduk - ekspert w dziedzinie Industry 4.0 i Internetu Rzeczy, Marcin Cichy - Prezes UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej), prof. Mariusz Bednarek - Wiceprezes Instytutu Industry 4.0, prof. Bogdan Nogalski - Profesor nauk ekonomicznych w zakresie organizacji i zarządzania.

Formularz rejestracyjny dostępny jest TUTAJ>>

15/
05

XXI Konferencja Okrągłego Stołu - online

10:00 - 14:50

Stowarzyszenie Elektryków Polskich zaprasza 15 maja 2020 r. do udziału w XXI Konferencji Okrągłego Stołu „Polska w drodze do Społeczeństwa Informacyjnego” pod hasłem: „Techniki informacyjne i komunikacyjne wobec celów zrównoważonego rozwoju zawartych w Agendzie 2030”.

Po raz pierwszy w historii Konferencja Okrągłego Stołu odbędzie się całkowicie w przestrzeni wirtualnej - w  internecie. Udział jest bezpłatny. Konieczna jest rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy.

Program wydarzenia dostępny jest TUTAJ>>

21/
05

Wydłużenie ewaluacji naukowej - webinar

13:30 - 15:00

Wydłużenie ewaluacji naukowej będzie tematem czwartego z cyklu sześciu webinarów dotyczących sytuacji na uczelniach w czasach pandemii. Organizuje je Fundacja Rektorów Polskich wraz z PCG Academia, przy wsparciu  Instytutu Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego i pod patronatem Przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Koronawirus dotyka szkoły wyższe w ich działalności dydaktycznej, naukowej i organizacyjnej. Władze rektorskie stają zatem przed koniecznością realizacji kluczowych procesów dla funkcjonowania uczelni w zupełnie nowych warunkach. Webinaria, których patronem medialnym jest „Forum Akademickie”, są  platformą wymiany doświadczeń i upowszechniania dobrych praktyk w gronie przedstawicieli uczelni (m.in. rektorów, prorektorów, kanclerzy, dziekanów, osób pełniących funkcje kierownicze), interpretacji obecnie obowiązujących przepisów prawnych czy formułowania wspólnego stanowiska w sprawie reguł systemowych, dotyczących działania uczelni oraz aspiracji i obaw członków jej wspólnoty.

Webinar odbędzie się  21 maja na godz. 13:30 i dotyczył będzie wydłużenia ewaluacji naukowej - nowych regulacji oraz uwarunkowań działania uczelni. Debata będzie obejmować takie zagadnienia, jak:

  • sposoby połączenia ewaluacji w latach 2017–2018 z ewaluacją w latach 2019–21 według nowych kryteriów;
  • ewaluacja jakości działalności naukowej;
  • przewidywalność procesu ewaluacji jakości działalności naukowej.

Zaproszenie do udziału w webinarium przyjęli:

  • dr hab. Emanuel Kulczycki, prof. UAM – Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu
  • prof. dr hab. Jan Pomorski – członek Komisji Ewaluacji Nauki MNiSW, Uniwersytet Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • dr Bartłomiej Skowron – Wydział Administracji i Nauk Społecznych, Politechnika Warszawska

Panel, który odbędzie 21 maja o godz. 13:30, poprowadzą: prof. Łukasz Sułkowski, prof. Jerzy Woźnicki oraz prof. Stefan Jackowski. W jego trakcie uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań.

Wymagana jest rejestracja www.pcgacademiawebinaria.pl

Gdzie?

Webinar

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.