Stowarzyszenie Polsko-Kanadyjskich Firm i Profesjonalistów w Windsor oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Warszawskiej podpisały 30 lipca 2019 r. porozumienie o współpracy.
W 2014 r. rozpoczął się wieloletni proces modernizacji Gmachu Chemii. Po wykonaniu inwentaryzacji architektonicznej, opracowaniu niezbędnych ekspertyz i dokumentacji projektowych, w czerwcu 2017 r. ruszyły prace budowlane. Co udało się dotychczas wykonać, a co jeszcze czeka zabytkowy budynek będący jedną z wizytówek PW?
4 lipca 2019 r. w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pn. „Termomodernizacja Gmachu Mechaniki”.
W dniach 12-15 maja 2019 r. w Jachrance nad Jeziorem Zegrzyńskim k. Warszawy odbyło się XXIV Seminarium Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego. Tegoroczna edycja wydarzenia była współorganizowana przez Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.
Dział Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW realizuje badanie pn. „Diagnoza potrzeb pracodawców i instytucji współpracujących z PW 2018/2019”. Jego celem jest identyfikacja oczekiwań pracodawców w zakresie form współpracy uczelni z interesariuszami zewnętrznymi.
Uzdolnieni licealiści z kilkudziesięciu krajów rywalizują ze sobą w ramach International Young Physicists’ Tournament 2019 (IYPT), czyli drużynowych zawodów, których uczestnicy w kreatywny sposób rozwiązują zaprezentowane problemy z dziedziny fizyki. Gospodarzem wydarzenia jest Politechnika Warszawska.
26 czerwca 2019 r. na posiedzeniu Senatu Politechnika Warszawska przyjęła nowy statut uczelni. Dokument wejdzie w życie 1 października 2019 r.
Ponad 500 przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządu terytorialnego i organów centralnych wzięło udział w Kongresie Poradnictwa, który odbył się 1 lipca 2019 r. w Politechnice Warszawskiej.
25 czerwca 2019 r. Politechnika Warszawska powitała w swoim gronie nowych doktorów i doktorów habilitowanych. Podczas uroczystości wręczono również Medal PW oraz Medal Młodego Uczonego, a także rozdano nagrody w Konkursie o Nagrodę Siemensa.
Sesją podsumowującą, na której przedstawiono wnioski i informacje o obradach sesji tematycznych, zakończył się 15 czerwca 2019 r. w Krakowie IV Światowy Zjazd Inżynierów Polskich zwołany razem z XXVI Kongresem Techników Polskich.
W dniach 12-15 czerwca 2019 r. w Politechnice Warszawskiej, w ramach umownej współpracy, gościła delegacja z Kyungpook National University (KNU) w Korei Południowej pod kierownictwem prof. You-Ze Cho - Dziekana The College of IT Engineering (CITE).
13 czerwca br. rozpoczął się w Krakowie IV Światowy Zjazd Inżynierów Polskich zwołany razem z XXVI Kongresem Techników Polskich.
Trzeci rok z rzędu Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w Rankingu Szkół Wyższych opracowanym przez magazyn edukacyjny „Perspektywy”. Po raz 14. z rzędu została najlepszą techniczną uczelnią w kraju.
30 maja w Warszawie odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „DEMIST’19 - Digital Economy: Management, Innovation, Society & Technology”, zorganizowana przez Wydział Zarządzania PW oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.
5 czerwca 2019 r. w CZIiTT PW odbyła się konferencja „Zarządzanie Infrastrukturą Krytyczną ZIK’2019”. To pierwsza edycja imprezy poświęconej zarządzaniu obiektami zapewniającymi bezpieczne funkcjonowanie newralgicznych dla Polski systemów.
Stowarzyszenie Elektryków Polskich obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia. Główne uroczystości jubileuszowe odbyły się 7 czerwca 2019 r. w Politechnice Warszawskiej, równo wiek po założeniu Stowarzyszenia.
Transport publiczny w metropoliach był głównym tematem XIII Konferencji Naukowo-Technicznej „Miasto i Transport”, która odbyła się 6 czerwca 2019 r. w Politechnice Warszawskiej.
28 i 29 maja 2019 r. PW odwiedzili przedstawiciele kilku uczelni oraz instytucji edukacyjnych z Chin. Delegacje przyjął prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów Politechniki Warszawskiej.
17 maja 2019 r. w Zegrzu odbyło się 43. Seminarium Naukowe a 8. Seminarium Wyjazdowe Katedry Ochrony i Kształtowania Środowiska z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.
24 maja br. na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW zorganizowano XII Ogólnopolskie Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”. Tematem przewodnim wydarzenia były polskie osiągnięcia techniczne w przededniu II wojny światowej.