Dział Socjalny Politechniki Warszawskiej zachęca do skorzystania z sierpniowej oferty wyjazdu do ukraińskiego kurortu Lazurne nad Morzem Czarnym. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w ośrodku wypoczynkowym Politechniki Kijowskiej.
W dniach 8-11 marca 2018 roku przeprowadzono pierwszy w historii Vatican Hackathon. Studenci zmierzyli się z problemami wykluczenia społecznego, dialogu międzyreligijnego oraz integracji uchodźców i migracji. W hackathonie wzięła udział drużyna Politechniki Warszawskiej.
143 osoby wsparły zbiórkę środków na budowę bolidu dla niepełnosprawnych ogłoszoną na platformie PolakPotrafi.pl przez studentów Politechniki Warszawskiej. Dzięki temu uzyskano niezbędne fundusze na zaprojektowanie i budowę pojazdu dostosowanego do osób z ograniczonym zakresem ruchu.
Projekt „Farma Dobrej Woli” realizowany jest we współpracy Politechniki Warszawskiej i Stowarzyszenia na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo „Dobra Wola”. 20 lutego prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich PW i Jacek Zalewski, Prezes Stowarzyszenia „Dobra Wola” podpisali w tym zakresie porozumienie.
19 lutego rozpocznie się rekrutacja do Niepublicznego Przedszkola Politechniki Warszawskiej BOBOTECHNIKA na rok szkolny 2018/2019. Zapisy będą trwały do 2 marca 2018 roku.
Centralne Biuro Antykorupcyjne w ramach projektu „Rozwój systemu szkoleń antykorupcyjnych” przygotowało bezpłatną platformę e-learningową. Jest ona dedykowana wszystkim zainteresowanym tematyką korupcji w Polsce.
Studenci Politechniki Warszawskiej pracują nad aplikacją dla osób niewidomych. Projekt, który przygotowali zdobył główną nagrodę podczas hackathonu Campus App Challenge.
Na platformie crowdfundingowej PolakPotrafi.pl zespół studentów z czterech kół naukowych działających przy Politechnice Warszawskiej zbiera środki na budowę elektrycznego bolidu dla niepełnosprawnych. Każdy może pomóc.
W przededniu obchodów stulecia niepodległości Polski zachęcamy pracowników Politechniki Warszawskiej do podzielenia się ze społecznością akademicką swoimi pamiątkami.
Politechnika Warszawska od lat wspiera turnusy rehabilitacyjne organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Publikujemy treść listu otrzymanego przed świętami.
W okolicy Watraszewa w gminie Chynów ma powstać nowoczesny i innowacyjny ośrodek dla osób niepełnosprawnych - Farma Dobrej Woli. Ten nowatorski projekt studentów Politechniki Warszawskiej ma na celu zapewnienie osobom niepełnosprawnym domu w pełni odpowiadającego ich zróżnicowanym potrzebom.
Rektor Politechniki Warszawskiej profesor Jan Szmidt 25 listopada 2017 roku przypiął białą wstążkę, wspierając kampanię „16 dni przeciw przemocy wobec kobiet”. Akcja ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat skali problemu.
Bożonarodzeniowe domki, świąteczne specjały, rękodzieło oraz gadżety Politechniki Warszawskiej - znaleźć można na stoiskach Kiermaszu Świątecznego PW. Dochód z kwesty zostanie przeznaczony na stypendia dla najzdolniejszych studentów.
Najzdolniejsi i najaktywniejsi studenci Politechniki Warszawskiej otrzymali Stypendium pod choinkę. Symboliczne czeki wręczyli Prorektor ds. Studenckich prof. Janusz Walo, Kierownik Biura ds. Promocji i Informacji Urszula Deblessem oraz Prezes Fundacji Politechniki Warszawskiej Jerzy Baranowski.
Centrum Informatyzacji Politechniki Warszawskiej podpisało umowę z firmą Microsoft na dostarczanie oprogramowania. Dzięki temu każdy student oraz pracownik naszej uczelni może za darmo pobrać najnowszą wersję pakietu MS Office.
W dniach 4-8 grudnia 2017 roku w Politechnice Warszawskiej odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Wydarzenie stanowi zwieńczenie studenckiego projektu "Helpers' Generation", w którym udział bierze aż 40 uczelni z całego kraju.
One Day to ogólnopolska akcja dla dzieci z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Finał odbędzie się 10 grudnia 2017 roku w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.
W dniu 18 października 2017 roku Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy uroczyście przekazał na ręce prof. Janusza Zielińskiego, Prorektora ds. PW Filii w Płocku, nowoczesny sprzęt medyczny do ratowania życia.
"Projekt z klasą” to największy ogólnopolski konkurs na projekt edukacyjny, skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Praca odbywa się w grupach pod kierownictwem nauczyciela-opiekuna, a twórcy najciekawszych projektów zdobywają granty finansowe na ich realizację.
Sekcja ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Warszawskiej uruchamia kurs z Polskiego Języka Migowego na poziomie początkującym. Kurs jest dla bezpłatny, zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu.