Vatican Hacathon

W dniach 8-11 marca 2018 roku przeprowadzono pierwszy w historii Vatican Hackathon. Studenci zmierzyli się z problemami wykluczenia społecznego, dialogu międzyreligijnego oraz integracji uchodźców i migracji. W hackathonie wzięła udział drużyna Politechniki Warszawskiej. 

W dniach 8-11 marca 2018 roku 27 drużyn z 30 krajów z całego świata przez 36 godzin rozwiązywało zadania dotyczące wykluczenia społecznego, dialogu międzyreligijnego oraz problemów integracji uchodźców i migracji.

Drużyna Politechniki Warszawskiej w składzie:

  • Weronika Nurzyńska, Wydział Zarządzania - Project Manager,
  • Natalia Trochonowicz, Wydział Architektury - Grafik,
  • Maja Kabus, Wydział MiNI - Developer,
  • Michał Starosta, Wydział EiTI - Developer,
  • Daniel Obrębski, Wydział EiTI - Developer,

podjęła temat Dialogu międzyreligijnego. Opracowali platformę przeznaczoną dla rodziców i dzieci, na której można wymieniać swoje doświadczenia, znaleźć eventy dotyczące różnych kultur, czy pokazać dzieciom inne religie poprzez storytelling.

Podczas maratonu powstało ponad 2000 linijek kodu. Zespół opracował również Business Model Canvas, żeby udowodnić, że aplikacja ma potencjał biznesowy. Zaprezentowano również projekt, w którym pokazano, jak można rozwijać platformę w przyszłości, korzystając z nowych technologii, np. takich jak wykorzystanie VR do storytellingu.

Wydarzenie było okazją do spotkania wielu osób ze świata technologii i biznesu, które sprawowały rolę mentorów podczas pracy zespołów studenckich. Konsultowali i inspirowali przedstawiciele Google, Microsoft, Salesforce i innych. Wśród mentorów znaleźli się również Polacy, w tym absolwent Wydziałów Zarządzania i EiTI - Maciej Mat Koper, który był nieocenioną pomocą przy projekcie zespołu Politechniki Warszawskiej.

Źródło: WZ PW
Grafika: www.vhacks.org

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.