Uroczyste złożenie kwiatów w hołdzie Studentom poległym w walce o Wolność i Niepodległość Polski podkreśliło znaczenie odzyskanej w pełni wolności, oddając tym samym cześć tym, którzy za nią ginęli.
Dyskusja panelowa „25 lat wolności - wczoraj, dziś, jutro” odbyła się przy udziale Olgierda Dziekońskiego, prof. Władysława Findeisena i prof. Jerzego Woźnickiego w Małej Auli Gmachu Głównego PW. W rozmowę wprowadził prof. Jan Szmidt, Rektor PW.
Na terenie centralnym PW posadzono Dąb Wolności, pod którym zakopano Kapsułę Wolności upamiętniającą 25-lecie demokratycznych przemian w naszym kraju.
Uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej odbyło się 14 listopada 2014 r., stanowiąc tym samym ważny punkt obchodów Święta naszej Uczelni.
W ramach Święta naszej Uczelni w Muzeum Politechniki Warszawskiej dokonano uroczystego otwarcia wystawy malarstwa i fotografii „Trzy spojrzenia”, której autorkami są trzy niezwykle utalentowane kobiety.
200 kantat Bacha na 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego uświetniło LXXIX koncert cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. To już ostatnie w tym roku wykonanie dzieł kompozytora w ramach cyklu Bach 200 UW.
30 października 2014 r. w budynku Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej Sąd Konkursowy ogłosił wyniki konkursu urbanistyczno-architektonicznego na opracowanie koncepcji zagospodarowania Terenu Centralnego Politechniki Warszawskiej.
29 października 2014 r. Politechnika Warszawska powitała Reuwena Riwlina, Prezydenta Izraela, który odwiedził naszą Uczelnię w ramach dwudniowej wizyty w Polsce.
28 października 2014 r. po raz pierwszy w Politechnice Warszawskiej spotkali się wszyscy polscy przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Publicznego (UITP), żeby rozmawiać o przestrzeni miejskiej w kontekście transportu publicznego, a w szczególności metra.
Duża Aula Gmachu Głównego PW w dniach 22-23 października gości Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK, które promują działalność studentów oraz tworzone przez nich projekty.
IWIS 2014 stanowi ósmą już edycję tej wystawy, która jest jedyną w Polsce międzynarodową imprezą o tematyce innowacyjno-wynalazczej.
Inicjowanie współpracy pod kątem wdrażania konkretnych rozwiązań technologicznych i rozwoju infrastruktury badawczej stanowi kluczowe zagadnienie w rozwijaniu wzajemnych kontaktów środowiska nauki i biznesu.
Twarzą kampanii „Zawód naukowiec” został Isaac Newton. Atrybutem - jego jabłko. Akcję pod patronatem MNiSW zainaugurowano w Politechnice Warszawskiej, gdzie uhonorowano laureatów Diamentowego Grantu i Generacji Przyszłości.
XLVIII uroczysta inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015 w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się 6 października 2014 r. Podczas wydarzenia wręczone zostały medale, wyróżnienia i nagrody.
Zgodnie z tradycją, inauguracja odbyła się dnia 1 października. Rok akademicki 2014/2015 uroczyście otworzył prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej. Wykład w ramach obchodów 25-lecia Wolności wygłosił prof. Jerzy Woźnicki.
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT PW) otwiera drzwi dla biznesu i nauki. Początkiem tej drogi stało się wmurowanie aktu erekcyjnego, które odbyło się 17 września 2014 r.
10 września 2014 r. na warszawskim Ursynowie odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Laboratorium Centralnego Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT.
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci autorów złamania kodów Enigmy odbyło się 5 sierpnia 2014 r. przy ul. Śniadeckich 8. Uroczystości towarzyszyło Międzynarodowe Seminarium Naukowe w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej.
W przeddzień 70. rocznicy Powstania Warszawskiego przedstawiciele Politechniki wzięli udział w uroczystościach upamiętniających bohaterskie czyny 3 Baonu Pancernego AK „Golski”.
W ramach II Wyprawy Młodych Odkrywców grupa dzieci i młodzież z Ukrainy oraz Nowosądecczyzny 16 lipca br. odwiedziła Politechnikę Warszawską. Uczniowie spotkali się z prof. Władysławem Wieczorkiem, Prorektorem ds. Studenckich.