Inauguracja 2015/2016 przypada w roku, w którym świętujemy 100-lecie nauczania w języku polskim. Osiągnięcia Uczelni na tle historycznych wydarzeń i aktualnych zobowiązań przybliżył w przemówieniu prof. Jan Szmidt, Rektor PW.
Podczas wrześniowego posiedzenia Senatu dokonano uroczystego wręczenia złotych medali 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej. Otrzymali je prof. Maciej Władysław Grabski oraz prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski.
24 września 2015 r. w Politechnice Warszawskiej uruchomiono Laboratorium Grafenowe. Prowadzone w nim będą prace nad produkcją i zastosowaniem grafenu płatkowego o powtarzalnych i ściśle zdefiniowanych właściwościach.
15 września 2015 r. w Audytorium Centralnym Gmachu Elektroniki odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu „Rozbudowa Wydziału EiTI Politechniki Warszawskiej oraz utworzenie sieci laboratoriów badawczych”.
Już niebawem Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii zaprosi w swoje progi przedstawicieli nauki i biznesu. Biuletyn już teraz przygląda się trwającym tam pracom.
Do 24 lipca br. w holu Gmachu Głównego PW można oglądać wystawę prezentującą migawki z życia Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Statyczne i dynamiczne projekcje ukazują bogactwo dokonań ZPiT PW.
9 lipca 2015 w Baylabie spotkali się jego przyjaciele, którzy na własne oczy mogli zobaczyć jak przebiegają zajęcia dedykowane dzieciom i młodzieży. Tym razem tematyką przewodnią warsztatów była profilaktyka antynowotworowa.
Prof. Grzegorz Rozenberg, absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, światowej sławy uczony w dziedzinie matematyki i informatyki teoretycznej, dnia 15 czerwca 2015 r. odebrał dyplom nadania godności Doktora Honoris Causa.
Prof. Mieczysław Mąkosza, jeden z najwybitniejszych i cenionych naukowców w dziedzinie chemii organicznej, odebrał z rąk prof. Jana Szmidta, Rektora Politechniki Warszawskiej, dyplom nadania godności Doktora Honoris Causa.
Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, podobnie jak jego macierzysta Uczelnia, obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia. Uroczyste obchody święta Wydziału odbyły się 12 czerwca 2015 r.
12 czerwca 2015 r. Grupa Kapitałowa Erbud i Politechnika Warszawska podpisały porozumienie naukowo-techniczne na rzecz rozwoju kompetencji i innowacyjności rozwiązań technicznych w branży.
10 czerwca 2015 r. jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Elektryki. Uroczystą oprawę tego branżowego święta w Politechnice Warszawskiej zorganizował Wydział Elektryczny.
W dniach 23 i 24 maja 2015 r. nad Zalewem Zegrzyńskim odbył się Piknik dla pracowników Politechniki Warszawskiej, któremu towarzyszyły Regaty o Puchar Rektora oraz cały zestaw atrakcji m.in. koncerty, mecze siatkówki oraz przejazdy samochodami terenowymi.
21 maja 2015 r. na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych już po raz ósmy odbyło się Ogólnopolskie Sympozjum Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów. W tym roku tematem przewodnim były „Motocykle i lekkie pojazdy wielośladowe”.
18 maja 2015 r. miało miejsce wręczenie promocji doktorskich i habilitacyjnych oraz nagród w XX edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa oraz V edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów za rok 2014. Uroczystość odbyła się w Małej Auli Politechniki Warszawskiej.
13 maja 2015 roku przy wejściu głównym do Gmachu Nowej Kreślarni Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej twórcom samolotów RWD.
W dniach 13-16 maja 2015 roku na Placu Politechniki oraz w Gmachu Głównym PW można oglądać wystawę „Na skrzydłach czasu - ludzie i konstrukcje lotnicze Politechniki Warszawskiej”, przygotowaną w ramach obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej.
Majowy spektakl Wielkiej Muzyki w Małej Auli był już 84. edycją tego koncertu. Tym razem mieliśmy okazję wysłuchać utworów w wykonaniu Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego i Justyny Pakulak.
W ekspozycji Muzeum Politechniki Warszawskiej do dnia 15 czerwca br. otwarta jest wystawa „Nauka, Kultura, Polityka w okresie odzyskiwania niepodległości przez Polskę”. Ekspozycja prezentuje m.in.: dokumenty, fotografie, albumy i pocztówki tamtego okresu.
W Bibliotece Głównej PW do dnia 30 czerwca 2015 r. możemy oglądać wystawę pt. "Wąskie linie znów. Kres kolei wąskotorowych PKP w 2001 roku w obiektywie humanisty". W galerii prezentujemy relację z wernisażu.