Kultura i Tradycja
„Dzień i Noc” w Politechnice Warszawskiej
Za nami „Dzień i Noc” w Politechnice Warszawskiej. W tym roku, po raz pierwszy połączone zostały dwa wydarzenia: piknik edukacyjny „Od mikro do makro” oraz „Noc Muzeów”.
Dzień i noc w Politechnice Warszawskiej
Piknik Edukacyjny „Od mikro do makro” w dzień i Noc Muzeów o zmierzchu. W sobotę 19 maja 2018 roku małych i dużych pasjonatów nauki czeka dwanaście godzin pełnych wrażeń w Politechnice Warszawskiej.
Rok 2018 - Rokiem Jubileuszu
11. listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Odzyskaliśmy - to, co najcenniejsze - nieodległość. Marzenia o wolności realizowały się, dzięki działalności wybitnych jednostek i postawie narodu, przez ponad sto lat.
Rektor Politechniki Warszawskiej dla Niepodległej
10 maja 2018 r. stacja TVP 3 Warszawa wyemitowała wywiad z Rektorem Politechniki Warszawskiej prof. Janem Szmidtem o doświadczeniach społeczności PW na przestrzeni ostatnich 100 lat. Nagranie zostało przygotowane w ramach cyklu „Moja Niepodległa”.
Anielska muzyka w Politechnice Warszawskiej
Sto drugi koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli wybrzmiał w murach Politechniki Warszawskiej. Tym razem słuchacze znaleźli się „Pod skrzydłami aniołów”. Wydarzenie odbyło się 10 maja 2018 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.
Pożegnanie prof. dr. hab. inż. Władysława Włosińskiego
W głębokim żalu żegnamy zmarłego w dniu 22 kwietnia 2018 roku w wieku 86 lat prof. dr. hab. inż. Władysława Karola Włosińskiego, emerytowanego profesora Politechniki Warszawskiej oraz jej wieloletniego pracownika naukowo-dydaktycznego.
Galeria Niepodległej. Ze zbiorów prof. Mirosława Nadera
Model popiersia Marszałka Józefa Piłsudskiego, szable, lanca kawalerii, ordery, odznaki, czy zestaw biurowy z początku XX wieku to tylko wybrane eksponaty, które prezentujemy z dworskiego archiwum prof. Mirosława Nadera.
Uroczyste złożenie kwiatów pod popiersiem prof. Jana Czochralskiego
18 kwietnia 2018 r. prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, w imieniu Senatu i społeczności akademickiej Uczelni, złożył kwiaty pod popiersiem prof. Jana Czochralskiego w 65. rocznicę śmierci słynnego naukowca.
Wspomnienie. Zbigniew Łapiński
Z żalem zawiadamiamy, że 2 kwietnia 2018 r. zmarł Zbigniew Łapiński - wybitny pianista, kompozytor i akompaniator. Współtwórca tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński. Absolwent Politechniki Warszawskiej.
Nowy Przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Politechnice Warszawskiej
Przewodniczącym NSZZ „Solidarność” w Politechnice Warszawskiej na kadencję 2018-2022 został prof. nzw. dr hab. inż. Michał Urbański z Wydziału Fizyki. Na stanowisku zastąpił Stanisława Jezierskiego.
Pożegnanie prof. Stanisława Mańkowskiego
Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 31 marca 2018 roku zmarł prof. dr hab. inż. Stanisław Maria Mańkowski, Rektor Politechniki Warszawskiej w latach 2002-2005.
Wernisaż wystawy w Galerii Biura Rektora
28 marca 2018 roku, po posiedzeniu Senatu Politechniki Warszawskiej, Galeria Biura Rektora Sala 123 oraz Zakład Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zorganizowały wernisaż wystawy pt. „Sapienti sat”.
Uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą strajk studentów
W dniu 21 marca br. w Politechnice Warszawskiej odbyło się uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą strajk studentów Politechniki Warszawskiej, który miał miejsce w dniach 21-23 marca 1968 roku w Politechnice Warszawskiej.
Galeria Biura Rektora Sala 123 ponownie zaprasza na wystawę
Galeria Biura Rektora Sala 123 oraz Zakład Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zapraszają na wystawę pt. „Sapienti sat”. Wernisaż wystawy odbędzie się 28 marca 2018 roku.
Konstanty Sylwin Jakimowicz „Ze szkicownika architekta”
Geneza najnowszej wystawy w Muzem PW ma tło iście filmowe. Jest architekt-pasjonat szkicujący portrety „do szuflady”. Jest tajemnicza teczka z rysunkami odnaleziona po 50 latach. Są w końcu czujne wnuczki, które nie ustają w wysiłkach, aby ocalić pamięć o dziadku.
Dni Kultury Politechniki Warszawskiej
W dniach 9-23 marca 2018 roku odbędą się Dni Kultury Politechniki Warszawskiej. W programie m.in.: spektakl Teatru PW „Szajba”, wieczór komediowy ze Stand-up Polska oraz „Spotkania z kulturą” z Arturem Andrusem.
The Engineers Band ogłasza nabór
The Engineers Band - Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej ogłasza nabór do zespołu. Mile widziane są osoby posiadające doświadczenie w występach na żywo i grające różnorodny repertuar.
Niepodległa oczami Rektorów Politechniki Warszawskiej
W pierwszym roku działania Politechniki Warszawskiej, w roku akademickim 1915/1916, naukę rozpoczęło 600 studentów. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości zgłosiło się przeszło 2,5 tysiąca młodych osób.
Wspomnienia z odbudowy Politechniki Warszawskiej
„Zagadnięty na temat podłogi w Dużej Auli inż. Czesław Duchnowski od razu zaczął robić jej szkic. Zdecydował się wykorzystać potłuczony marmur” - wspomina inż. Jerzy Malczewski, kierownik Biura Odbudowy Politechniki Warszawskiej - Instalacje Sanitarne.
Wspomnienie. Pożegnanie prof. Wiesława Grudzewskiego
W dniu 30 stycznia 2018 roku zmarł profesor Wiesław Grudzewski, wieloletni pracownik Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej, członek korespondent PAN, nauczyciel akademicki licznych roczników studentów, mentor wielu pracowników naukowych.