Kalendarium

4/
12

DemoDay 2019

11:00 - 14:00

4 grudnia br. w godz. 11.00-14.00 Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW zaprasza na DemoDay Inkubatora Innowacyjności Politechniki Warszawskiej. 

Na DemoDay można będzie poznać technologiczne start-upy - lokatorów Inkubatora Innowacyjności PW oraz oraz pomysły biznesowe wspieranie w ramach programów preinkubacji „Od pomysłu do projektu biznesowego” oraz „Preinkubacja - szybki start dla przedsiębiorczych”.

Informacje i zapisy dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW
ul. Rektorska 4, Warszawa, sala 4.01
 

4/
12

Uczelnia badawcza - seminarium uczelniane

14:30 - 17:00

Politechnika Warszawska w wyniku Konkursu MNiSW „Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza” uzyskała status uczelni badawczej.

Zapraszamy do uczestnictwa w Seminarium Uczelnianym, które odbędzie się 4 grudnia 2019 r. w godzinach 14.30-17.00 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Gdzie?

Mała Aula, Gmach Główny Politechniki Warszawskiej,
Plac Politechniki 1, Warszawa

4/
12

Spotkania z Historią Techniki

18:00

Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie zaprasza 4 grudnia 2019 r. na wykład Tomasza Szczerbickiego „Motoryzacja na ziemiach polskich przed I wojną światową”.

To kolejna prelekcja przygotowana w ramach muzealnych Spotkań z Historią Techniki.

Gdzie?

Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie, pl. Defilad 1

5/
12

Warsztaty z realizowania projektów badawczych

10:00 - 14:00

Centrum Obsługi Projektów Politechniki Warszawskiej zaprasza 5 grudnia 2019 r. na kolejne spotkanie dotyczące funduszy strukturalnych, międzynarodowych i krajowych dla pracowników PW – warsztaty z realizowania projektów badawczych we współpracy z innymi jednostkami (nawiązywanie współpracy, zasady wspólnej realizacji, problemy przy wspólnej realizacji projektu).

W programie:

  • Współpraca z innymi jednostkami w ramach realizacji projektów krajowych - rodzaje współpracy;
  • Umowa konsorcjum w projektach krajowych - ogólne zasady zawierania umowy, niezbędne elementy umowy;
  • Nawiązywanie współpracy i realizacja projektów we współpracy z innymi jednostkami w grantach - NCN, MNiSW, NCBR;
  • Realizacja projektu przez kilka jednostek w PW - porozumienie międzywydziałowe;
  • Najczęstsze problemy przy wspólnej realizacji projektów krajowych.

Szkolenie poprowadzą pracownicy Centrum Obsługi Projektów PW.

Zgłoszenie poprzez formularz rejestracyjny dostępny TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4, sala 4.01

6/
12

Premiera elektrycznego bolidu e-MaksPower

11:00 - 13:00

6 grudnia 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbędzie się premiera elektrycznego bolidu e-MaksPower.

e-MaksPower to projekt elektrycznego bolidu studentów Politechniki Warszawskiej ze sterowaniem dostosowanym dla osób z ograniczonym zakresem ruchu - sterowany joystickiem. Odbiorcą projektu jest 10-letni chłopiec o imieniu Maksymilian, chorujący na dystrofię mięśniową.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, pl. Politechniki 1, Duża Aula

7/
12

International Festival of Warsaw

10:00 - 8 Gru 20:00

W dniach 7-8 grudnia 2019 r. przy placu Politechniki odbędzie się zimowa edycja International Festival of Warsaw, współorganizowana z Politechniką Warszawską oraz Dzielnicą Śródmieście m.st. Warszawy.

W programie moc świątecznych atrakcji, m.in.:

  • Międzynarodowy Koncert Kolęd z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze;
  • zabawy mikołajkowe dla najmłodszych i spotkanie ze Św. Mikołajem;
  • Jarmark Świąteczny;
  • prezentacja krajów z całego świata;
  • Dzień Młodego Inżyniera organizowany przez studentów Politechniki Warszawskiej;
  • finał konkursu „International Students Talent Show”;
  • konkursy z nagrodami i uroczyste rozświetlenie choinki.

Wstęp wolny.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

pl. Politechniki 1, Warszawa

9/
12

Ofiary zbrodni katyńskiej - konferencja naukowa w PW

10:00 - 14:00

„Ofiary zbrodni katyńskiej - studenci, absolwenci i wykładowcy Politechniki Warszawskiej” - to tytuł interdyscyplinarnej konferencji naukowej, któraodbędzie się 9 grudnia 2019 r. w PW. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa czasowa oraz wernisaż fotografii.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa czasowa „Politechnika Warszawska w zbiorach Muzeum Katyńskiego” oraz wernisaż fotografii prof. Krzysztofa Heyke „Nie tylko Katyń. Miejsca deportacji obywateli Rzeczpospolitej na Syberię” w Muzeum Politechniki Warszawskiej.

Wydarzenie jest częścią obchodów Święta Politechniki Warszawskiej. Organizatorzy konferencji: Politechnika Warszawska - Biuro Rektora oraz Muzeum Katyńskie - Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego.

Szczegółowy program dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, pl. Politechniki 1, Mała Aula

10/
12

Zaufanie do technologii w e-administracji

15:00 - 17:00

10 grudnia 2019 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Zaufanie do technologii w e-administracji”, który poprowadzi dr hab. inż. Joanna Ejdys, prof. PB z Politechniki Białostockiej. Wykład odbędzie się w ramach połączonych dwóch nurtów Seminarium Naukowego Dyscypliny Nauki o Zarządzaniu i Jakości PW „Wyzwania Modelowania Inżynierskiego i Biznesowego” (współorganizowanego przez Centrum Informatyzacji PW oraz Centrum Studiów Zaawansowanych PW) oraz „Tradycja i Wyzwania Nauk o Zarządzaniu”.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, sala 4.01

11/
12

Seminarium naukowe poświęcone Gabrielowi Narutowiczowi

10:30 - 12:30

Akademia Inżynierska w Polsce i Politechnika Warszawska zapraszają 11 grudnia 2019 r. na seminarium naukowe poświęcone sylwetce prof. Gabriela Narutowicza - prezydenta RP, wybitnego naukowca i polityka.

W programie:

  • godz. 10.30-10.40 - otwarcie seminarium (prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej, Prezes AIP prof. Jerzy Barglik);
  • godz. 10.40-11.00 - wręczenie medali im. Gabriela Narutowicza, podjęcie uroczystej uchwały oraz nadanie godności członka honorowego AIP, wręczenie legitymacji członkom AIP;
  • godz. 11.00-12.00 - prezentacja sylwetki Gabriela Narutowicza (Sekretarz Generalny prof. Andrzej Pachuta);

dr Andrzej Ulmer (Politechnika Warszawska) - „Gabriel Narutowicz - sylwetka wybitnego Polaka”;

prof. Dariusz Świsulski (Politechnika Gdańska) - „Dorobek naukowy i upamiętnienie sylwetki prof. Gabriela Narutowicza - wybitnego elektryka, budowniczego elektrowni wodnych”;

  • godz. 12.00-12.30 - wspólne zdjęcie przy popiersiu Gabriela Narutowicza, zwiedzanie wystaw okolicznościowych w salach Muzeum Politechniki Warszawskiej.

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, pl. Politechniki 1, Sala Senatu

11/
12

Spotkania z Historią Techniki

18:00

Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie zaprasza 11 grudnia 2019 r. na wykład Jerzego Lemańskiego „Pierwsze polskie powojenne” - kulisy powstania i produkcji dwóch marek seryjnie produkowanych samochodów: Syrena i Mikrus.

To kolejna prelekcja przygotowana w ramach muzealnych Spotkań z Historią Techniki.

Gdzie?

Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie, pl. Defilad 1

15/
12

Gwiazdka Fundacji One Day

16:00

15 grudnia 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbędzie się Gwiazdka Fundacji One Day. PW jest partnerem strategicznym projektu.

W ramach akcji każdego roku Fundacja spełnia indywidualne marzenia kilkuset dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz domów dziecka z całej Polski. To niezwykła impreza świąteczna, organizowana tuż przed Bożym Narodzeniem. Tego dnia do Warszawy zjeżdżają maluchy i młodzież z placówek opiekuńczych, aby raz w roku poczuć się wyjątkowo.

Politechnika Warszawska już po raz trzeci będzie gościła w swoich murach dzieci z domów dziecka i z placówek opiekuńczych. Oprócz organizacji, PW i Fundacja One Day współpracują również przy stworzeniem aplikacji, która ma wesprzeć młodzież opuszczającą placówki wychowawcze. Narzędzie ma być wyposażone w takie elementy, jak: kreator CV, platforma skrojonych na miarę ofert pracy, baza filmików motywacyjnych nagrywanych przez gwiazdy współpracujące z Fundacją, sekcja, w której można poprosić o konsultacje z psychologiem, prawnikiem, przekierowanie do telefonu zaufania.

Opiekunem zespołu projektowego jest Łukasz Żmudzin, doktorant, pracownik w Zakładzie Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki Stosowanej, który podczas tegorocznej Gwiazdki One Day zaprezentuje efekty dotychczasowych prac nad aplikacją.

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, pl. Politechniki 1, Duża Aula

16/
12

Jak skutecznie tworzyć strategie B+R

10:00 - 15:30

Jak zacząć rozwijać swoje innowacyjne projekty, aby móc skutecznie konkurować o środki na badania, rozwój i innowacje? Jak zaczynali najlepsi? Jakie możliwości finansowania swoich pomysłów mają do dyspozycji polskie firmy jeszcze w tej perspektywie finansowej? To pytania, na które organizatorzy zamierzają odpowiedzieć podczas trzeciej konferencji z cyklu „Jak skutecznie tworzyć strategie B+R w polskim przemyśle?”. Tym razem wydarzenie kierowane jest do przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w świecie innowacji, chcących budować swoją przewagę konkurencyjną w oparciu o B+R, jak również tych, którzy są zainteresowani współpracą z przemysłem i aplikowaniem w ostatnich konkursach programu Horyzont 2020.

Podczas wydarzenia poznać będzie można ofertę inicjatyw wspierających rozwój innowacyjności - założenia projektu Innovation Coach, jak również krajowe i europejskie programy dedykowane finansowaniu badań i innowacji realizowanych przez przedsiębiorstwa. Firmy, które odniosły sukces w programach ramowych UE zaprezentują swoje projekty i opowiedzą, jak zaczynały. Wydarzenie będzie także przestrzenią networkingową, umożliwiającą poznanie oferty instytucji wspierających przedsiębiorstwa oraz budowanie kontaktów.

Po historiach sukcesu na uczestników czekają warsztaty poświęcone tematyce Akceleratora i EIC oraz programom dla przedsiębiorstw oferowanym w ramach POIR i RPO.

Agenda oraz rejestracja dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania i Transferu Technologii Politechniki Warszawskiej
ul. Rektorska 4, Warszawa

17/
12

Dzień Teledetekcji - konferencja naukowa

10:00 - 16:00

17 grudnia 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbędzie się XVII edycja konferencji naukowej z okazji Dnia Teledetekcji, tym razem pod hasłem: „Człowiek. Ziemia. Kosmos. Dlaczego chcemy wrócić na Księżyc?”, które jest ściśle powiązane z uroczystą rocznicą 50-lecia pierwszego lądowania człowieka na Księżycu.

Tegoroczna konferencja będzie składała się z dwóch części. W pierwszej wystąpią zaproszeni prelegenci m.in. prof. Piotr Wolański oraz dr hab. inż. Mirosław Rataj. W swoich wystąpieniach przedstawią szczegółową historię lądowania statku kosmicznego Apollo 11 oraz udział Polski w aktualnych i planowanych projektach badawczych. Poruszone zostaną tematy związane z powrotem człowieka na Księżyc, przyszłością lotów kosmicznych oraz eksperymentalnych misji deorbitacyjnych.

Druga część konferencji to otwarty panel dyskusyjny, który został podzielony na bloki tematyczne. Uczestnicy spróbują rozwiązać zagadkę, dlaczego wracamy na Księżyc, a także zastanowią się, czy możliwa jest kolonizacja innych planet Układu Słonecznego.

Od 2003 r. organizatorem konferencji z okazji Dnia Teledetekcji jest Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej „GEOIDA” przy współpracy z Zakładem Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4, aula 2.02

17/
12

Wigilia Ogólnouczelniana

16:30

Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Jan Szmidt wraz z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Politechniki Warszawskiej oraz Akademickim Stowarzyszeniem Katolickim „Soli Deo” zapraszają na Wigilię Ogólnouczelnianą.

W tym roku Wigilia Ogólnouczelniana odbędzie się w Małej Auli Politechniki Warszawskiej 17 grudnia 2019 r. o godzinie 16:30. Spotkanie to okazja by zarówno studenci, jak i pracownicy Politechniki Warszawskiej złożyli sobie świąteczne życzenia oraz podzielili się opłatkiem z Władzami Politechniki Warszawskiej i prowadzącymi zajęcia.

Gdzie?

Mała Aula Politechniki Warszawskiej,
Plac Politechniki 1, Warszawa 

17/
12

Koncert w hołdzie Stanisławowi Moniuszce

19:00

Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów PW zapraszają 17 grudnia 2019 r. o godz. 19.00 na 114. koncert z cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli” pt. „Ja nic nowego nie tworzę” w hołdzie Stanisławowi Moniuszce, w 200. rocznicę urodzin kompozytora.

Podczas widowiska taneczno-muzycznego wystąpią zespoły artystyczne Politechniki Warszawskiej: Chór Akademicki PW, Orkiestra Rozrywkowa PW, Teatr PW oraz Zespół Pieśni i Tańca PW.

Autorem scenariusza i reżyserii jest Janusz Chojecki. Za opracowanie muzyczne odpowiadają: Dariusz Łapiński, Robert Awesome, Marcin Partyka. Autorzy choreografii: Janusz Chojecki, Klara Hadi, scenografia: Żaneta Siłkowska, opracowanie projekcji: Katarzyna Zachara.

Wstęp na koncert za zaproszeniami (miejsca siedzące nienumerowane), krużganki - wstęp wolny. 

Koncert realizowany z funduszu „Niepodległa” przy współpracy Biura Rektora oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, pl. Politechniki 1, Duża Aula

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.