Kalendarium

7/
06

Konferencja „Od informacji do wiedzy”

09:00 - 17:00

7 czerwca 2019 r. odbędzie się organizowana przez Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Od informacji do wiedzy. Aspekty teoretyczne i aplikacyjne”.

Celem konferencji jest połączenie dwóch perspektyw badawczych:

  • filozoficznej, obejmującej refleksję epistemologiczną i aksjologiczną nad pojęciami informacji i wiedzy;
  • nauk o zarządzaniu, zainteresowanych przede wszystkim efektywną aplikacją różnych technik przetwarzania informacji i wiedzy.

Oprócz tradycyjnych referatów w ramach konferencji planowane są dwa wykłady specjalne, które wygłoszą prof. Marek Hetmański z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz prof. Janusz Zawiła-Niedźwiecki z Politechniki Warszawskiej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, sala 213

7/
06

Seminarium Nauka-Przemysł

09:15 - 15:45

Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej zaprasza 7 czerwca 2019 r. Seminarium Nauka-Przemysł.

Seminarium organizowane jestw ramach projektu „NERW PW. Nauka - Edukacja - Rozwój - Współpraca” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zadanie IX pn. „Modyfikacja programu kształcenia w Wydziale Inżynierii Materiałowej pod kątem dostosowania do potrzeb społeczno-gospodarczych”.

Seminarium Nauka-Przemysł ma na celu przybliżenie studentom Wydziału problematyki przemysłowej. Przedstawiciele firm, m.in.: General Electric Polska, Arcelor Mittal Warszawa, PKN Orlen, P&W Rzeszów, PZL Mielec oraz Wadim Plast opowiedzą o swoim przedsiębiorstwie i o współpracy z Wydziałem Inżynierii Materiałowej.

Po dwóch sesjach plenarnych odbędzie się sesja plakatowa, w czasie której studenci będą prezentować swoje osiągnięcia, uzyskane we współpracy z przemysłem. Prezentacje ocenią zaproszeni goście i nauczyciele akademiccy Wydziału. Na koniec, podczas sesji plenarnej, odbędzie się krótkie podsumowanie seminarium oraz ogłoszenie, które prace zostały wyróżnione.

Więcej informacji znajduje się TUTAJ>>

Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, ul. Wołoska 141, aula 212

7/
06

Konferencja „Blockchain - prawo, technologia, biznes”

09:30 - 19:00

W dniu 7 czerwca 2019 r. odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim konferencja pt. „Blockchain - prawo, technologia, biznes”. Głównym organizatorem konferencji jest Centrum Badań nad Prawnymi Aspektami Technologii Blockchain działające w ramach Wydziału Prawa i Administracji UW. Politechnika Warszawska jest patronem konferencji. 

Celem konferencji jest interdyscyplinarna dyskusja nad technologią blockchain i wyzwaniami, jakie technologia ta stawia przed prawnikami, ekonomistami, przedsiębiorcami, a także nad tym, w jaki sposób technologię tę można wykorzystać w szeroko rozumianym biznesie, jednostkowych oraz zbiorczych inicjatywach gospodarczych oraz działalności sektora publicznego.

Uczestnikami konferencji będą przedstawiciele świata nauki i praktyki. Intencją organizatorów jest stworzenie platformy do wymiany poglądów przez ekspertów z wielu dziedzin, zdefiniowanie aktualnych i przyszłych problemów, jakie wiążą się z technologią blockchain, oraz zaproponowanie koncepcji rozwiązywania tych problemów.

W trakcie spotkania odbędą się liczne wystąpienia eksperckie oraz panele dyskusyjne, obejmujące między innymi takie zagadnienia, jak nowe technologie w prawie i biznesie, relacje technologii blockchain do rynku finansowego, czy perspektywy rozwoju walut wirtualnych.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Stary BUW,
Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa

7/
06

Dzień Wydziału Inżynierii Lądowej

15:00

Dziekan i Rada Samorządu Studentów Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej zapraszają 7 czerwca 2019 r. na Dzień Wydziału.

W programie:

  • przemówienie Dziekana;
  • wręczenie dyplomów i nagród;
  • wystąpienie eksperta Tomasza Czyża z Hancock Training pt. „Wizerunek i komunikacja charyzmatycznych liderów”;
  • wspólne piknikowanie;
  • grywalizacja Goal Manager.eu.

Gdzie?

przed Gmachem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, ul. Armii Ludowej 16

8/
06

X Warszawski Piknik Archiwalny

11:00 - 17:00

Polska Akademia Nauk Archiwum w Warszawie, Polska Akademia Nauk Zakład Działalności Pomocniczej oraz Polskie Towarzystwo Archiwalne zapraszają na Warszawski Piknik Archiwalny. W tym roku przypada jubileusz 10-lecia tego wydarzenia pod hasłem: „Tajemnice archiwów”.

Wstęp jest ogólnodostępny i bezpłatny.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Pałac Staszica, 
Nowy Świat 72, Warszawa

9/
06

Zawody SUMO Robotów LEGO dla dzieci

09:00 - 18:00

9 czerwca, w godzinach 9:00-18:00 na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej odbędzie się kolejna edycja Zawodów SUMO Robotów LEGO dla dzieci. Podczas wydarzenia dzieci z całej Polski pokażą swoje umiejętności konstruktorskie. Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają wszystkich rodziców i dzieci ze szkoły podstawowej, które zafascynowane są światem robotów, nowych technologii i klocków LEGO. Dla wszystkich odwiedzających przygotowane są wyjątkowe atrakcje.

W programie m.in. warsztaty z robotyki, wystawa robotów oraz dmuchańce. 

Informacje o wydarzeniu oraz formularz zapisu dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej,
Koszykowa 75, Warszawa

9/
06

Transport XXI wieku

16:00 - 12 Cze 13:00

W dniach 9-12 czerwca 2019 r. w miejscowości Ryn odbędzie się konferencja "Transport XXI wieku. Transport of the 21st century". Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Transportu pod patronatem Rektora Politechniki Warszawskiej i Komitetu Transportu Polskiej Akademii Nauk. 

Celem konferencji jest prezentacja osiągnięć ośrodków naukowych i badawczych krajowych i zagranicznych zajmujących się problematyką transportu: szynowego, drogowego, lotniczego i morskiego w aspekcie techniczno-technologicznym i organizacyjnym oraz integracja środowiska prowadzącego badania naukowe i kształcenie w dyscyplinie Inżynieria Lądowa i Transport.

Tematyka konferencji:

  • infrastruktura transportu i inżynieria komunikacyjna,
  • budowa i eksploatacja środków transportu,
  • inżynieria logistyki i technologia transportu,
  • organizacja i planowanie transportu, w tym transportu publicznego,
  • systemy sterowania ruchem w transporcie,
  • telematyka transportu i inteligentne systemy transportowe,
  • smartcity i elektromobilność,
  • inżynieria bezpieczeństwa i ekologia w transporcie.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Hotel Zamek Ryn
Plac Wolności 2, Ryn

10/
06

Konferencja KIWAB

10:00 - 11 Cze 16:45

Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej oraz Stowarzyszenie Inżynierii Wymagań zapraszają na V edycję Konferencji Inżynierii Wymagań i Analizy Biznesowej - KIWAB, która odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2019 r. w Warszawie.

Konferencja skierowana jest do analityków, inżynierów wymagań, product ownerów oraz wszystkich tych, którzy są zaangażowani w tworzenia produktów.

Celem wydarzenia jest spotkanie dwóch światów: biznesu i IT,  wymiana doświadczeń, ale również podnoszenie jakości wytwarzanego oprogramowania poprzez prezentacje dobrych praktyk oraz narzędzi wykorzystywanych w analizie biznesowej i inżynierii wymagań.

Więcej informacji, w tym szczegółowy program, dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Hotel Lord w Warszawie, Al. Krakowska 218

11/
06

Konserwatorium PW - autorytaryzm i populizm

16:15

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza 11 czerwca 2019 r. o godz. 16.15 na Konserwatorium PW. Dr Leszek Mellibruda wygłosi wykład pt. „Autorytaryzm i populizm - dwa światy czy dwa oblicza tego samego?”.

Dr Leszek Mellibruda, psycholog społeczny i kliniczny, specjalizujący się w psychologii biznesu, poruszy następujące zagadnienia:

  • Neoautorytaryzm w życiu publicznym, zawodowym i osobistym. Dlaczego dominacja i walka o status w hierarchii społecznej po dziesiątkach tysięcy lat nadal są tak ważne dla ludzi;
  • Po czym poznać cechy autorytarnej osobowości;
  • Populizm, mobbing i mowa nienawiści - trzy narzędzia i socjotechniki autorytarnych liderów;
  • Zagrożenia dla życia polskich uczelni - wpływ mobbingu i autorytarnej osobowości szefa na współpracowników w zespole.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, sala nr 134

12/
06

Politechniczny Krwiobus

09:00 - 13:00

Politechnika Warszawska Filia w Płocku zaprasza 12 czerwca 2019 r. na ambulansową zbiórkę krwi. Politechniczny Krwiobus będzie czekał przed Gmachem Głównym PW Filii w Płocku w godz. 9.00-13.00.

Więcej informacji, wskazówki, kto może zostać krwiodawcą i jak się do tego przygotować, znajdują się TUTAJ>>

Gdzie?

ul. Łukasiewicza 17, przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku

13/
06

IV Światowy Zjazd Inżynierów Polskich

10:30 - 15 Cze 16:00

W imieniu organizatorów zapraszamy inżynierów do udziału w IV Światowym Zjeździe Inżynierów Polskich oraz XXVI Kongresie Techników Polskich, które odbędą się w dniach 13-15 czerwca 2019 roku w Krakowie.

Celem obu spotkań jest integracja oraz wymiana doświadczeń i pomysłów między inżynierami z kraju, a także mieszkającymi i pracującymi poza jego granicami.

Tematem obrad będzie „Inżynier Przyszłości”. To odpowiedź na IV rewolucję przemysłową (Industry 4.0), która stawia olbrzymie zadania przed polską nauką, techniką i gospodarką.

Organizatorami spotkania w Krakowie są ze strony krajowej: Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska i Politechnika Warszawska, Akademia Inżynierska w Polsce, Rada Główna Instytutów Badawczych, Krakowska Rada FSNT-NOT; ze strony polonijnej: Rada Polskich Inżynierów w Ameryce Północnej oraz Europejska Federacja Polonijnych Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych.

Rejestracja uczestników potrwa do 31 marca 2019 roku.

Więcej informacji o wydarzeniu, program oraz rejestracja na stronie www.szip.org.pl

13/
06

Duże rzeki - konferencja PAN

11:00 - 17:00

13 czerwca 2019 r. w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie odbędzie się konferencja "Duże rzeki", której organizatorem jest Polska Akademia Nauk. Wydarzenie dotyczy rozpoznania stanu wiedzy i stanu polskich badań na temat hydrologii, ekologii i hydrodynamiki środowiskowej w odniesieniu do największych polskich rzek. 

Wartości środowiska naturalnego Odry i Wisły są powszechnie znane, także poza granicami kraju. Jednocześnie rzeki te są przedmiotem publicznej  debaty na temat ich gospodarczego wykorzystania. Podejmowanie racjonalnych decyzji wymaga dobrego, naukowego rozpoznania tematu i o tym jest ta konferencja.

Wstęp wolny tylko dla osób zarejestrowanych. Liczba miejsc jest ograniczona.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Pałac Staszica,
Nowy Świat 72, Warszawa

14/
06

Data Science Summit

09:00 - 17:40

14 czerwca 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbędzie się III edycja Data Science Summit. największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej niezależnej konferencji data science.

Wydarzenie jest skierowane do osób zainteresowanych obszarem przetwarzania, analizy i wizualizacji danych - od analityków, poprzez architektów, administratorów i programistów - a skończywszy na kadrze kierowniczej.

Wśród tematów, jakie zostaną poruszone podczas wydarzenia, są m.in.:

  • Machine Learning, Data Mining & Exploration;
  • analityka i statystyka w informatyce;
  • hurtownie danych, integracja i bazy danych;
  • programowanie;
  • trendy i innowacje w branży.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Academic Partners, a współorganizatorami Data Science Warsaw oraz Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75

14/
06

„Przemysł 4.0 a rozwój gospodarki”

17:00

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zaprasza 14 czerwca  o godz. 17.00 na kolejne spotkanie z cyklu Friday@Five. Jego gościem będzie Jan Filip Staniłko, Dyrektor Departamentu Innowacji w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, a tematem: „Przemysł 4.0 a rozwój gospodarki”.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak wdrożyć transformację cyfrową w zakresie produkcji i gospodarki, wykorzystując najnowsze osiągnięcia z dziedziny automatyzacji, sztucznej inteligencji oraz technologii teleinformatycznych. 

Jan Filip Staniłko - Dyrektor Departamentu Innowacji w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Pracował m.in w Instytucie Studiów Przemysłowych, Warszawskim Instytucie Studiów Ekonomicznych oraz Instytucie Sobieskiego. Prowadził projekty badawcze nt. m.in. różnorodności modeli innowacji i potencjału innowacyjnego w polskich firmach przemysłowych.

Na spotkanie należy zarejestrować się TUTAJ>>

Gdzie?

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 79

18/
06

Nauka w oparach absurdu

12:00 - 14:00

Zapraszamy na debatę ekspertów nt. „Nauka w oparach absurdu”, która odbędzie się we wtorek 18 czerwca br. w Sali Rady Wydziału na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych (parter). Zaproszeni eksperci będą dyskutować na temat pseudonauki, jej pochodzenia i konsekwencji jej rozprzestrzeniania się w przestrzeni publicznej.

Wydarzenie jest częścią Sympozjum Fizyki Interdyscyplinarnej w Naukach Ekonomicznych i Społecznych, organizowanego wspólnie przez młodych naukowców z Wydziałów Fizyki PW i UW pod patronatem Dziekana Wydziału Fizyki PW, prof. dr hab. inż. Mirosława Karpierza oraz Dziekana Wydziału Fizyki UW, prof. dr hab. Dariusza Wasika.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie? 

Sala Rady Wydziału (parter),
Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW,
Koszykowa 75, Warszawa

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.