Kalendarium

12/
05

Piekielny Wyścig 2019

09:00 - 18:00

Piekielny Wyścig - najlepszy bieg terenowy z przeszkodami - odbędzie się 12 maja br. w Parku Młocińskim. W tym roku, podczas trzeciej edycji, jak zapewniają, organizatorzy wyścig będzie jeszcze trudniejszy i głośniejszy.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Park Młociński,
ul. Papirusów, Warszawa

12/
05

Koncert Wiosenny Zespołu Pieśni i Tańca PW

18:00

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej zaprasza 12 maja 2019 r. do Klubu Stodoła na Koncert Wiosenny pt. „Poszedł Jarek na Jarmarek”, podczas którego zaprezentuje swoją coroczną pracę. Początek o godz. 18.00.

Koncert Wiosenny to cykliczne wydarzenie. W tym roku tancerze i muzycy Zespołu Pieśni i Tańca PW postarają się przenieść publiczność na zatłoczone targowisko. Zaprezentują się wszystkie grupy Zespołu, począwszy od początkującej, poprzez kolejno grupy koncertowe - wokalną i taneczną, aż do grupy oldbojów. Wszystkim będzie przygrywać „Kapela”, czyli sekcja muzyczna Zespołu Pieśni i Tańca PW. Na jednej scenie wystąpi ponad 120 osób.

Bilety do nabycia w Dziale Socjalnym PW.

Gdzie?

Klub Stodoła, Warszawa, ul. Batorego 10

13/
05

Politechnika Lwowska dla Rzeczypospolitej

18:00

Politechnika Warszawska oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Warszawskiej zapraszają na spotkanie pt. „Politechnika Lwowska dla Rzeczypospolitej”, które odbędzie się 13 maja 2019 r. w Małej Auli Gmachu Głównego PW. Początek o godz. 18.00.

Prelekcje podczas spotkania wygłoszą:

  • mgr inż. Andrzej Zajączkowski;
  • dr hab. Marek Jakubiak, prof. PW;
  • dr inż. Sylwester Gładyś.

Prelegenci przedstawią historię Lwowa i Politechniki Lwowskiej, udział Politechniki Lwowskiej w obronie granic tworzonego państwa, główne kierunki badań naukowych na rzecz rozwoju Rzeczypospolitej, sylwetki lwowian związanych z Politechniką Warszawską.

Przedstawiciele Politechniki Śląskiej, Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Gdańskiej poinformują o losach kadry naukowej Politechniki Lwowskiej, która opuściła Lwów po II wojnie światowej.

Spotkanie zakończy spektakl „Suita Lwowska” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca PW.

Sesji towarzyszyć będzie wystawa pt. „Politechnika Lwowska w stuleciu Rzeczypospolitej”.

Gdzie?

Mała Aula Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości

14/
05

Idea przedsiębiorstw zwinnych

15:00 - 17:00

Dnia 14 maja 2019 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Idea przedsiębiorstw zwinnych”, który poprowadzi Prof. dr hab. inż. Stefan Trzcieliński z Politechniki Poznańskiej. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Wyzwania Modelowania Inżynierskiego i Biznesowego”, współorganizowanego przez Centrum Informatyzacji PW oraz Centrum Studiów Zaawansowanych PW.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, sala 1.01., Warszawa

17/
05

Interdyscyplinarne Warsztaty Matematyczno-Informatyczne

00:00 - 19 Maj 00:00

Rada Doktorantów Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW zaprasza na VII Interdyscyplinarne Warsztaty Matematyczno-Informatyczne, które odbędą się w dniach 17-19 maja 2019 r.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do młodych matematyków oraz informatyków, ale równocześnie otwarte dla doktorantów i młodych naukowców innych kierunków, którzy wykorzystują w swoich badaniach metody matematyczne lub informatyczne bądź też pragną poszerzyć wiedzę w tych dyscyplinach.

Więcej informacji o warsztatach dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Ośrodek Badawczo-Konferencyjny Instytutu Matematycznego PAN w Będlewie k. Poznania, ul. Parkowa 1

 

17/
05

Juwenalia 2019

17:00 - 18 Maj 00:00

W dniach 17-18 maja 2019 r. odbędą się Juwenalia Politechniki Warszawskiej. Z tej okazji na Uczelni 17 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Podczas koncertów 17 maja zagrają: „Kult”, Krzysztof Krawczyk, „Poparzeni Kawą Trzy”, „Dispelled Reality”, a 18 maja - „Lady Pank”, O.S.T.R., „Nocny Kochanek”, „Runika”.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Stadion Syrenki, 
Batorego 10A, Warszawa

18/
05

Spotkania z historią techniki

14:30 - 16:30

W ramach Spotkań z Historią Techniki Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie zaprasza na wykłady: 

  • „Polski wkład w budowę i działalność Kolei Wschodniochińskiej w latach 1898-1925”, który wygłosi Jerzy Czajewski, inżynier budownictwa, wiceprezes Klubu Harbińczyków, pasjonat historii Polonii mandżurskiej;
  • „Inżynier Seweryn Wachowski - twórca żeglugi parowej na Sungari w Mandżurii”, który wygłosi dr hab. Zbigniew Tucholski, historyk techniki, twórca żeglugi parowej na Sungari w Mandżurii.

Gdzie?

Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie,
Plac Defilad 1

18/
05

Noc Muzeów w Politechnice Warszawskiej

18:00 - 23:15

W sobotni wieczór, 18 maja 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbędzie się Noc Muzeów. Wydarzenie rozpocznie się od wycieczek, których przewodnikami będą dyplomowani przewodnicy warszawscy - Małgorzata Brzózka i Piotr Wierzbicki. Dwa odbywające się równolegle spacery rozpoczną się o godz. 18.00, a każdy z nich będzie miał inną trasę. Przewodnicy zaprezentują historyczne i architektoniczne ciekawostki dotyczące Politechniki Warszawskiej, oprowadzą uczestników m.in. po Gmachu Głównym oraz Kampusie Centralnym. O godzinie 20.15 w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej wyświetlony zostanie film „Photon” w reżyserii Normana Leto. 

Na zakończenie Nocy Muzeów na Politechnice Warszawskiej, o godz. 22.15 na terenie Kampusu Centralnego, odbędzie się pokaz chemiczny przygotowany przez Koło Naukowe „Flogiston”.
Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Politechnika Warszawska, zgodnie z programem

20/
05

Czwartek za poniedziałek

08:00 - 23:59

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, dnia 20 maja 2019 r. (poniedziałek) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć obowiązującym w czwartek. 

Poniżej zamieszczamy wyciąg z Zarządzenia:

" 4. W semestrze letnim: 3) 20.05.2019 r. (poniedziałek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w czwartek;"

- zgodnie z  §1 ust. 4 pkt 3 Zarządzenia nr 10/2018 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 13 kwietnia 2018 r. w sprawie harmonogramu roku akademickiego 2018/2019.

21/
05

Impact'19

08:00 - 22 Maj 16:30

W dniach 21 i 22 maja br. w Centrum Kongresowym ICE odbędzie się Impact'19. Po raz czwarty w Krakowie spotkają się naukowcy, startupy, przedstawiciele biznesu i administracji publicznej aby rozmawiać o przyszłości cyfrowej gospodarki. Podczas Impact'19 6 000 uczestników i ponad 250 speakerów z całego świata będzie dyskutowało w ramach  ośmiu ścieżek tematycznych: Applied AI, Science to business i Next health przez Fintech & e-commerce przez Space odyssey, Mobility rEVolution, Digital industry aż po Digital State.

Poza wystąpieniami na scenie i wydarzeniami towarzyszącymi znanymi z poprzednich edycji Impact w ramach Impact'19 odbędzie się Cracow Tech Week - całotygodniowe święto innowacyjności i kreatywności dedykowane młodym naukowcom i społeczności startupwej. 20 maja br. na terenie całego miasta odbędą się spotkania poświęcone nowym technologiom. 

22 i 23 maja br. krakowskie Forum Wydarzeń stanie się sercem Cracow Tech Week - łącząc sesje pitchingowe najlepszych startupów z całej Europy, strefę ekspozycyjną SciTech City oraz sale warsztatowe i przestrzeń networkingową.

Reprezentanci środowiska akademickiego, mogą dokonać bezpłatnej rejestracji na wydarzenie za pośrednictwem strony internetowej Impact'19: https://impactcee.com/impact/2019/pl/wejsciowka/

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>
Gdzie?

Centrum Kongresowe ICE,
ul. Marii Konopnickiej 17, Kraków

21/
05

Potencjał naukowy krajowych wydawnictw i czasopism

11:00 - 16:00

21 maja 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbędzie się konferencja „Szanse i wyzwania dla polskich wydawnictw i czasopism naukowych”, organizowana przez KRASP, Politechnikę Warszawską oraz Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha.

Celem konferencji jest przedstawienie i analiza nowych regulacji prawnych dotyczących wydawnictw i czasopism naukowych w kontekście działalności uczelni  oraz naukowców. Organizatorzy chcą w ten sposób zainicjować dyskusję na temat możliwości rozpoznania i wykorzystywania zasobów oraz potencjału naukowego krajowych wydawnictw oraz czasopism, w tym takich, które w efekcie wdrożenia nowych przepisów, mogą utracić dotychczasową pozycję w świecie nauki.

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, Mała Aula

21/
05

BEST Engineering Meeting

12:00 - 21:00

21 maja 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbędzie się BEST Engineering Meeting - wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Studentów BEST Warsaw, które powstało z myślą o rosnącej popularności start-upów.

To 3. edycja projektu, którego celem jest zbliżenie czterech środowisk: studentów kierunków technicznych, kadry akademickiej, firm, start-upów.

W programie:

  • finał programu preinkubacyjnego „Od pomysłu do projektu biznesowego” - podsumowanie wyników współpracy uczestników programu z opiekunami;
  • panel dyskusyjny - szansa na poznanie opinii osób z branży na temat bieżących zagadnień związanych ze sferą start-upową;
  • konferencja typu Open Space - szansa, aby wykazać się pomysłowością i stawić czoła rzeczywistym problemom napotykanym przez start-upy;
  • networking - uczestnicy będą mogli nawiązać kontakty biznesowe oraz podjąć dyskusję na dowolny temat.

Więcej informacji TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4

21/
05

Wykorzystanie danych patentowych i bibliometrii

15:00 - 17:00

Dnia 21 maja 2019 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Wykorzystanie danych patentowych i bibliometrii w badaniach aktywności innowacyjnej”, który poprowadzi dr hab. Krzysztof Klincewicz, prof. UW z Uniwersytetu Warszawskiego. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Tradycja i Wyzwania Nauk o Zarządzaniu”.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, sala 2.01, Warszawa

21/
05

Archipelag CIAM. Listy Heleny Syrkus

18:00 - 21:00

21 maja 2019 r. odbędzie się spotkanie premierowe z autorkami opracowania „Archipelag CIAM. Listy Heleny Syrkus”: Aleksandrą Kędziorek, Katarzyną Uchowicz i Mają Wirkus oraz redaktorem naukowym, prof. Waldemarem Baraniewskim.

„Śnią mi się góry nienapisanych listów”, żaliła się architektka Helena Syrkus szwajcarskiemu historykowi sztuki, Sigfriedowi Giedionowi. W przeciwieństwie do korespondencji literatów, artystów czy postaci życia publicznego, listy architektów są wydawane stosunkowo rzadko. W przypadku Heleny Syrkus - architektki, która posługiwała się maszyną do pisania równie sprawnie co architektoniczną kreską - są najlepszym źródłem do poznania jej fascynującej, złożonej, ale i kontrowersyjnej biografii.

Publikacja, inaugurująca nową serię wydawniczą ŹRÓDŁA Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, zawiera wybór korespondencji Heleny Syrkus z jej bliskimi przyjaciółmi i kluczowymi postaciami międzynarodowego środowiska architektonicznego: związanymi z Bauhausem Walterem i Ise Gropiusami, holenderskim urbanistą Cornelisem van Eesterenem i jego żoną Fridą Fluck czy generalnym sekretarzem CIAM (Międzynarodowych Kongresów Architektury Nowoczesnej), Sigfriedem Giedionem.

Spotkanie poprowadzi Karolina Andrzejewska-Batko.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Zodiak Warszawski Pawilon Architektury,
pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4

23/
05

XLII Poligraficzne Konfrontacje

10:00 - 16:30

Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej  zaprasza 23 maja 2019 r. na XLII Poligraficzne Konfrontacje pt. „Drukowanie wielkoformatowe techniką cyfrową”.

Szczegółowe informacje, program wydarzenia i formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Fundacja im. Stefana Batorego, Warszawa, ul. Sapieżyńska 10A, sala konferencyjna

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.