Kalendarium

27/
03

Salon o prof. Janie Czochralskim

18:00 - 20:00

Oddział KORT Towarzystwa Przyjaciół Warszawy zaprasza na salon o prof. Janie Czochralskim, który gościnnie poprowadzi prof. dr hab. inż. nauk technicznych Mirosław Nader, nauczyciel akademicki Politechniki Warszawskiej.

Wstęp wolny.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Restauracja Honoratka, 
ul. Miodowa 14, Warszawa 

28/
03

Zmiany czasu - konferencja

10:00 - 14:00

Departament Obrotu Towarami Wrażliwymi i Bezpieczeństwa Technicznego w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii organizuje w dniu 28 marca 2019 r. konferencję pt. "Zmiany czasu". Konferencja będzie miała charakter informacyjny i będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych tematyką zmian czasu w Polsce i w innych krajach. Podczas krótkich prezentacji zostaną omówione aspekty społeczne i gospodarcze zmian czasu, uwarunkowania kulturowe i historyczne oraz wyniki przeprowadzonych przez DOT w MPiT konsultacji i sondaży nt. odstąpienia od zmian czasu.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o przesłanie takiej informacji tylko w wersji elektronicznej na adres: ZmianaCzasu.Konferencja@mpit.gov.pl do 20 marca br. wraz ze wskazaniem dokładłanej liczby osób zainteresowanych wzięciem udziału w konferencji.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii,
sala "Pod kopułą", Plac Trzech Krzyży 3/5, Warszawa 

30/
03

Godzina dla Ziemi WWF

20:30 - 21:30

Godzina dla Ziemi WWF to akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. Zamiarem organizatorów jest przede wszystkim edukacja i pokazanie, że zmieniając swoje nawyki nawet w niewielkim stopniu można przyczynić się do ograniczenia negatywnego wpływu na planetę. Gasząc światło na symboliczną godzinę, można dołączyć do globalnego ruchu ekologicznego. W dniu 30 marca br. na godzinę zgasną światła zewnętrzne oświetlające Gmach Główny PW.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej,
Plac Politechniki 1, Warszawa

1/
04

IV Konferencja - Bezpieczeństwo energetyczne

09:30 - 2 Kwi 16:15

W dniach 1-2 kwietnia 2019 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza odbędzie się IV Konferencja Naukowa "Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju". Celem konferencji jest wniesienie wkładu w dyskusję naukową i ekspercką dotyczącą polityki energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz szeroko pojętego sektora energii. 

Konferencja została objęta honorowym patronatem: Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Ministerstwa Środowiska i Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Klimatycznej, Parlamentarnego Zespołu ds. Morskiej Energetyki Wiatrowej, Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, Ministerstwa Cyfryzacji, Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, Narodowej Agencji Poszanowania Energii, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Rektora Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Sesje plenarne pierwszego dnia:

Panel I Strategiczne znaczenie Trójmorza dla bezpieczeństwa energetycznego Europy
Panel II Rola i funkcjonalność terminalu LNG w Świnoujściu
Panel III Energetyka wiatrowa jako dźwignia rozwoju gospodarczego w Polsce
Panel IV Integracja rynku elektroenergetycznego w Unii Europejskiej - szanse czy zagrożenia
Panel V Elektromobilność - łańcuch wartości systemów ładowania

Harmonogramu pierwszego oraz drugiego dnia konferencji: http://www.instytutpe.pl/konferencja2019/program-konferencji/

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza,
Al. Powstańców Warszawy 12, Rzeszów

2/
04

III Kongres Elektryki Polskiej

09:00 - 3 Kwi 15:30

W dniach 2-3 kwietnia 2019 r. w Warszawie odbędzie się III Kongres Elektryki Polskiej, organizowany przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Hasło przewodnie wydarzenia to: „Elektryka. Edukacja. Przemysł. Stowarzyszenie”.

Podczas Kongresu poruszona zostanie problematyka nowoczesnej elektryki: elektrotechniki, elektroenergetyki, elektroniki, informatyki i dyscyplin pokrewnych, w tym nowych technologii w przemyśle.

Kongres obradować będzie podczas sesji plenarnych i w pięciu sekcjach problemowych:

  • przemysł elektrotechniczny i elektroenergetyka;
  • inżynieria elektryczna w transporcie;
  • elektronika, telekomunikacja i informatyka;
  • kształcenie kadr elektryków oraz rola Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP) w tym procesie;
  • historia elektryki i SEP.

Głównymi celami III Kongresu Elektryki Polskiej są:

  • stworzenie platformy wymiany doświadczeń i współpracy różnych podmiotów w zakresie rozwoju polskiej elektryki i przemysłu;
  • sformułowanie diagnozy i prognozy rozwoju polskiego przemysłu elektrotechnicznego i energetyki oraz dziedzin pokrewnych w perspektywie do 2050 r.;
  • budowanie wspólnego lobby w zakresie rozwoju krajowego przemysłu elektrotechnicznego i energetyki;
  • prezentacja aktualnych badań naukowych dotyczących historii polskiej i światowej elektryki oraz 100-letniego dorobku i osiągnięć SEP;
  • popularyzacja wybranych sylwetek polskich elektryków, w tym członków SEP, którzy wnieśli znaczący wkład w rozwój kraju, elektryki i Stowarzyszenia.

Wydarzenie jest częścią obchodów jubileuszu 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Współorganizatorem Kongresu jest Politechnika Warszawska.

Więcej informacji i warunki rejestracji dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Hotel Sofitel Warsaw Victoria w Warszawie, ul. Królewska 11

2/
04

Warsztaty Customer Experience

10:00 - 3 Kwi 15:00

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprasza na bezpłatne warsztaty "Customer Experience", które są realizowane w ramach programu Merlin.

Warsztaty skierowane są głównie do naukowców, innowatorów oraz przedstawicieli firm technologicznych. Dla tych, którzy mają produkt lub pomysł, ale brakuje im wiedzy lub umiejętności, aby poprowadzić go biznesowo. Podczas warsztatów organizatorzy pokażą jak zidentyfikować i poznać potrzeby swoich klientów. Szkolenie przybliża umiejętności biznesowe, daje także narzędzia oraz wiedzę jak je wykorzystać. Program warsztatów realizowany jest w ramach międzynarodowej współpracy z takimi instytucjami jak np. St John’s Innovation Centre/ Uniwersytet w Cambridge.

Na warsztaty Customer Experience, składa się:

  • Dzień 1. Customer Discovery
  • Dzień. 2 Interpreting the Customer z elementami UX

Wymagana jest rejestracja

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW,
ul. Rektorska 4, Warszawa

2/
04

Spotkanie z Ambasadorem Komisji Fulbrighta

13:00 - 14:30

Warszawski Uniwersytet Medyczny wraz z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta organizuje 2 kwietnia 2019 r. spotkanie informacyjne z Ambasadorem Komisji dr. hab. n. med. Markiem Postułą oraz stypendystami. 

Program jest nową inicjatywą Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta z okazji 60-lecia Programu Fulbrighta w Polsce. Ambasadorzy zostali wybrani w drodze otwartego konkursu spośród ponad 2000 polskich absolwentów. Podczas spotkania ambasadorzy podzielą się swoimi doświadczeniami z pobytu na stypendium Fulbrighta w USA, opowiedzą o aktualnej ofercie stypendialnej Komisji Fulbrighta oraz udzielą wskazówek, jak wzmocnić swoją aplikację.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Warszawski Uniwersytet Medyczny, sala 23,
Centrum Biblioteczno-Informacyjne,
 ul. Żwirki i Wigury 63, Warszawa

2/
04

Kompetencje przyszłości

15:00 - 17:00

Dnia 2 kwietnia 2019 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Kompetencje przyszłości. Wyzwania w okresie transformacji cyfrowej”, który poprowadzi Dr hab. Katarzyna Śledziewska - Dyrektor Zarządzająca DELab Uniwersytetu Warszawskiego. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Przedsiębiorczość Wysokiej Techniki”.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, sala 4.01, Warszawa 

3/
04

Dzień Otwarty w Szkole Biznesu PW

18:00

Szkoła Biznesu PW zaprasza 3 kwietnia 2019 r. na Dzień Otwarty programów MBA Digital Transformation i MBA Finance & Technology.

Szkoła Biznesu PW zaprasza wszystkich zainteresowanych obszarem nowych technologii oraz planujących rozpoczęcie studiów MBA na spotkanie informacyjne na temat dwóch nowych programów rozpoczynających się już w październiku - MBA Digital Transformation i MBA Finance & Technology.

MBA Digital Transformation to roczne studia podyplomowe w języku polskim skierowane do osób zainteresowanych obszarem nowoczesnych technologii informatycznych, które podnoszą konkurencyjność własnej organizacji, jak i pozwalają stworzyć nowy pomysł na biznes.

MBA Finance & Technology to roczne studia podyplomowe w języku polskim skierowane do osób sprawujących funkcje menedżerskie w obszarach finansowych, które chcą rozszerzyć swoje kompetencje przywódcze oraz zdolności analityczne w kontekście zarządzania strategicznego finansami.

Na Dzień Otwarty można zarejestrować się TUTAJ>>

Gdzie?

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 79

4/
04

Dzień z Horyzontem 2020

09:00 - 16:30

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapraszają 4 kwietnia 2019 r. na „Dzień z Horyzontem 2020”. Spotkanie odbędzie się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z wybranymi przykładami polskich projektów realizowanych w ramach programu „Horyzont 2020” oraz możliwościami aplikowania w konkursach w latach 2019-2020.

W dalszej części wydarzenia eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego poprowadzą krótkie równoległe sesje tematyczne, dotyczące m.in. wsparcia rozwoju przełomowych innowacji w przedsiębiorstwach oraz projektów dla instytucji otoczenia biznesu, umiędzynarodowienia instytucji poprzez międzynarodową mobilność naukowców czy finansowania pionierskich i przełomowych badań naukowych.

Osoby i zespoły mające pomysł na projekt oraz przygotowujące wnioski będą mogły skorzystać z indywidualnych konsultacji z ekspertami.

Więcej informacji, szczegółowy program oraz rejestracja dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4

4/
04

Szkolenie w zakresie własności intelektualnej

12:00 - 14:30

Centrum Obsługi Projektów Politechniki Warszawskiej zaprasza 4 kwietnia 2019 r. na kolejne spotkanie w ramach cyklu szkoleń dotyczących funduszy strukturalnych, międzynarodowych i krajowych dla pracowników PW. Szkolenie dotyczyć będzie zakresu własności intelektualnej do badań w projektach ze źródeł zewnętrznych.

W programie:

  • zarządzanie prawami własności intelektualnej oraz przemysłowej w Politechnice Warszawskiej;
  • regulacje konkursowe (Program Operacyjny Inteligentny Rozwój i Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego).

Szkolenie poprowadzą pracownicy Centrum Obsługi Projektów i Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

Zgłoszenie poprze formularz rejestracyjny dostępny TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4, sala 4.01

4/
04

Koncert Werchowyny na Politechnice Warszawskiej

20:00 - 22:00

Zapraszamy do udziału w koncercie zespołu Werchowyna na Politechnice Warszawskiej. Werchowyna prezentuje pieśni wielogłosowe Wschodnich Słowian. Słuchacze, jedynie w blaskach świec, wysłuchają pieśni lirycznych, obrzędowych, religijnych, a nawet kozackich. Zanim jednak koncert się odbędzie, muzycy zorganizowali zbiórkę pieniędzy na opłacenie kosztów organizacji koncertu. Zbiórka dostępna jest pod linkiem.

Gdzie?

Duża Aula, Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

6/
04

Drzwi Otwarte 2019

09:00 - 7 Kwi 14:00

W pierwszy weekend kwietnia w Politechnice Warszawskiej odbędą się tzw. "Drzwi Otwarte" - wyjątkowa impreza, podczas której będzie można poznać samą uczelnię, jej ofertę dydaktyczną, odwiedzić poszczególne wydziały, porozmawiać ze studentami i pracownikami.

W programie m.in.:

  • spotkanie informacyjne - Mała Aula, o godz. 10.00,
  • prezentacja oferty dydaktycznej na stoiskach poszczególnych wydziałów w Dużej Auli,
  • rozmowy i dyskusje z już studiującymi starszymi kolegami oraz nauczycielami akademickimi,
  • zwiedzanie laboratoriów naukowych i dydaktycznych poszczególnych Wydziałów,
  • gra terenowa.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej,
Plac Politechniki 1, Warszawa

8/
04

European Young Engineers Conference - 8 edycja

10:00 - 10 Kwi 20:00

8. edycja konferencji European Young Engineers Conference odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia 2019 roku na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Konferencja jest organizowana przez Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW.

EYEC to międzynarodowa konferencja naukowa, której aktywnymi uczestnikami są studenci pierwszego i drugiego stopnia, a także doktoranci zajmujący się inżynierią chemiczną i procesową oraz dziedzinami pokrewnymi, takimi jak: inżynieria bioprocesowa, inżynieria biomedyczna, inżynieria materiałowa, ochrona środowiska, nanotechnologia i wiele innych.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ >>

Gdzie?

Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej,
ul. Ludwika Waryńskiego 1, Warszawa 

8/
04

Seminarium Wirtualnej Biblioteki Nauki

11:30 - 13:30

8 kwietnia 2019 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbędzie się seminarium Wirtualnej Biblioteki Nauki (WBN) poświęcone nowym modelom licencyjnym na dostęp do czasopism i publikowanie otwarte.

W pierwszej części seminarium planowana jest prezentacja (w języku polskim) dr. Pawła Grochowskiego z ICM na temat dotychczasowego rozwoju WBN, zachodzących obecnie zmian modeli licencyjnych związanych z publikowaniem otwartym oraz z powstaniem Planu S. Ponadto przedstawione zostaną doświadczenia ICM z implementacji nowej umowy na dostęp i publikowanie w czasopismach Springer, która jest pierwszą w WBN umową licencyjną nowego typu, tzw. umową transformacyjną.

W drugiej części seminarium planowana jest prezentacja (w języku angielskim) dr Ruth Wilson z wydawnictwa Springer Nature, która przedstawi trendy publikowania przez polskich autorów w Springer Nature, inicjatywy wydawnictwa związane z otwartą nauką oraz doświadczenia we wdrażaniu umów transformacyjnych w różnych krajach.

Udział w seminarium jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rejestracja poprzez formularz dostępny TUTAJ>>

Seminarium organizowane jest przez ICM we współpracy z wydawnictwem Springer Nature.

Gdzie?

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, ul. Dobra 56/66, sala 316, piętro III

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.