Kalendarium

4/
03

Turniej Bilardowy o Puchar Politechniki Warszawskiej

08:00 - 16 Mar 23:59

Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej zaprasza do wzięcia udziału w Turnieju Bilardowym o Puchar Politechniki Warszawskiej. Spotkanie odbędzie się w dniach: 4-13 marca - faza grupowa i 16 marca - faza pucharowa. Ilość miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność wpłaty. Aby wziąć udział w Turnieju należy:

  • wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/tmpzv
  • dokonać wpłaty wpisowego (10 zł) w biurze NZS PW w pok. 87 w Gmachu Głównym.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie? 

ArenA Bilard, ul. Pańska 61, Warszawa

4/
03

Targi Pracy i Praktyk dla Informatyków i Elektroników

09:30 - 5 Mar 15:30

W dniach 4-5 marca 2019 roku odbędą się XXII Targi Pracy i Praktyk dla Informatyków i Elektroników.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Gdzie?

Gmach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (hol na parterze i I piętrze), ul. Nowowiejska 15/19

4/
03

Wykład „Polacy w walce o niepodległość u boku Francji”

18:00

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt oraz Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół PW zapraszają 4 marca 2019 r. na prelekcję dr. Zbigniewa Dunin-Wilczyńskiego pt. „Polacy w walce o niepodległość u boku Francji”.

Podczas prelekcji zostaną zaprezentowane oryginalne dokumenty nadania oraz ordery Legii Honorowej, od ustanowienia odznaczenia w 1802 r. do chwili obecnej. Po wykładzie odbędzie się spotkanie z Damami i Kawalerami Narodowego Orderu Legii Honorowej związanymi z Politechniką Warszawską.

Do 31 maja 2019 r. w Muzeum PW (Gmach Główny PW) prezentowana będzie wystawa „Blask Legii Honorowej w Politechnice Warszawskiej”.

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Mała Aula, Pl. Politechniki 1

5/
03

Konferencja Modern Packaging

12:00 - 16:00

5 marca 2019 r. podczas Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2019 odbędzie się konferencja naukowo-techniczna pt. „Modern Packaging - ekotransformacja techniki pakowania i znakowania produktów”.

Tematyka konferencji skupia się na aktualnych zagadnieniach dotyczących zakładów produkcyjnych w zakresie ostatniego etapu procesu produkcyjnego. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się ze zmieniającym się stanem prawnym, zagadnieniami ochrony prawnej wzoru opakowania oraz zmianami funkcjonalnymi w otoczeniu GOZ (Gospodarka o Obiegu Zamkniętym). Część konferencji poświęcona będzie zmianom zachodzącym w konstrukcji maszyn pakujących oraz technologiom znakowania w kontekście ekotransformacji przemysłu.

Podczas konferencji odbędą się również specjalistyczne warsztaty:

  • Podstawy oceny technicznej oraz wyceny maszyn i urządzeń;
  • Wybór i dostosowanie techniki znakowania produktów.

Organizatorem konferencji jest Centrum Innowacji i Rzeczoznawstwa Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich SIMP, a jednym z partnerów Politechnika Warszawska.

Udział w konferencji i warsztatach jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji. Więcej informacji o konferencji TUTAJ>>

Gdzie?

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe Ptak Warsaw EXPO, Al. Katowicka 62, Nadarzyn,
sala konferencyjna nr 3, hala targowa E

5/
03

Elektroniczne standardy sprawozdawczości biznesowej

15:00 - 17:00

Dnia 5 marca 2019 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Elektroniczne standardy sprawozdawczości biznesowej”, który poprowadzi dr Tomasz Wiśniewski z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Przedsiębiorczość Wysokiej Techniki”.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, sala 1.01, Warszawa

6/
03

Konferencja naukowa Instytutu Lotnictwa

08:00 - 16:00

Instytut Lotnictwa zaprasza na konferencję naukową pt. „Eksploatacja bezzałogowych systemów latających”, która odbędzie się 6 marca 2019 r.

Głównym celem konferencji jest poinformowanie użytkowników Bezzałogowych Systemów Latających (BSL) o nowych możliwościach rozwoju technologii, wynikających z działań podjętych przez polskie władze w ostatnich latach.

W trakcie wydarzenia poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  • rozwój systemu UTM w Polsce i na świecie;
  • certyfikacja systemów BSL;
  • tereny testowe dla systemów BSL w Polsce;
  • szkolenia operatorów BSL w Polsce;
  • prawa i obowiązki operatorów BSL.

Organizatorami konferencji są: Instytut Lotnictwa, Stowarzyszenie Bezzałogowe Systemy Latające oraz Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Więcej informacji i możliwość rejestracji dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Instytut Lotnictwa w Warszawie, al. Krakowska 110/114

6/
03

Prezentacja przedmiotu mpiBIM 2018

11:00 - 14:00

6 marca 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbędzie się prezentacja finalna przedmiotu „Międzywydziałowy Projekt Interdyscyplinarny BIM - mpiBIM 2018”.

W programie:

  • godz. 11.00-11.15 - powitanie i geneza przedmiotu;
  • godz. 11.15-12.00 - wykłady gości specjalnych

    Aleksander Szerner - Budownictwo 4.0 - Fakty i mity
    Paweł Bernat - Etyka w świecie metadanych;

  • godz. 12.15-13.00 - prezentacja projektów przez studentów;
  • godz. 13.00-14.00 - podsumowanie, wręczenie dyplomów i otwarcie wystawy.

Międzywydziałowy projekt interdyscyplinarny BIM (mpiBIM) ma na celu praktyczny trening współpracy w ramach międzybranżowych zespołów projektowych, które tworzą studenci z pięciu wydziałów PW: Wydziału Architektury, Wydziału Inżynierii Lądowej, Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska, Wydziału Elektrycznego oraz Wydziału Zarządzania.

Studenci zaczynają od tradycyjnych narzędzi koordynacji, a następnie mają za zadanie przygotować branżowe modele BIM 3D, które integrują dane geometryczne z obszerną bazą danych wykorzystywanych przez specjalistów z różnych dyscyplin. BIM to ang. akronim Building Information Modeling (Budownictwo Informacja Modelowanie) określający konglomerat intensywnie rozwijanych w ostatnich latach narzędzi, technik i procesów umożliwiających cyfryzację procesu inwestycyjno-projektowo-wykonawczego.

W zakończonej edycji mpiBIM 2018 studenci utworzyli 5 wielobranżowych zespołów, które pracowały nad projektami zlokalizowanymi na terenie centralnego kampusu PW:

  • dwiema wersjami nowego gmachu Wydziału Inżynierii Lądowej;
  • komercyjnym budynkiem biurowym między gmachem WIL a biurowcem IBC;
  • budynkiem administracyjnym w miejscu stołówki PW;
  • Centrum Konferencyjnym, między gmachem WIL i projektowanym biurowcem.

Zasadniczym celem zajęć było rozwijanie umiejętności współpracy i komunikacji w zespole interdyscyplinarnym. Członkowie zespołów współpracowali na spotkaniach, korzystając z informatycznych narzędzi komunikacyjnych oraz z konsultacji w trakcie zajęć na uczelni z udziałem koordynatorów z pięciu wspomnianych wydziałów.

Na finalną prezentację projektów i przedmiotu oraz otwarcie wystawy prac projektowych, podsumowujące doświadczenia zarówno studentów, jak i wykładowców, zapraszają Dziekani Wydziałów: Architektury, Inżynierii Lądowej, Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska, Elektrycznego, Zarządzania.

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, Mała Aula

7/
03

Targi Pracy IT

09:30 - 15:30

7 marca 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbędą się Targi Pracy IT. Organizatorzy zapraszają w godz. 9.30-15.30.

Podczas targów będzie można zapoznać się z ofertami pracy i praktyk w takich dziedzinach, jak: informatyka, matematyka, data science, elektronika. Uczestnicy dowiedzą się, jakie są trendy na rynku pracy i w których kierunkach warto się rozwijać. Będą mogli również skonsultować CV z doradcami zawodowymi Biura Karier PW. Każda osoba otrzyma „Tutorial Kariery IT” z wizytówkami aktualnie rekrutujących pracodawców oraz wskazówkami, co warto wiedzieć podczas poszukiwania pracy i jakie pytania zadać podczas targów pracy.

Organizatorami wydarzenia są:Fundacja Academic Partners, Biuro Karier PW, Koło Naukowe Informatyków, Rada Samorządu Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, Samorząd Studentów Wydziału Elektrycznego PW.

Wstęp wolny. Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75

9/
03

Robomaticon 2019

08:00 - 19:00

9 marca 2019 r . w Politechnice Warszawskiej odbędzie się IX edycja jednego z największych turniejów robotów w Polsce - ROBOMATICON. Odwiedzający wydarzenie będą mogli zobaczyć z bliska roboty, poczuć emocje towarzyszące rywalizacji, a także dowiedzieć się jak samodzielnie skonstruować robota. Dodatkowo dla zainteresowanych światem techniki odbędą się warsztaty naukowe.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Politechnika Warszawska,
Plac Politechniki 1, Warszawa

12/
03

26. Inżynierskie Targi Pracy

09:00 - 13 Mar 16:00

Inżynierskie Targi Pracy to idealna okazja do spotkania z przedstawicielami firm, poznania potencjalnych pracodawców oraz stawianych wymogów, a także szansa ubiegania się o wymarzoną praktykę, staż, a nawet pracę. To już 26. edycja wydarzenia organizowanego przez organizację BEST WARSAW.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Politechnika Warszawska, Gmach Główny,
Plac Politechniki 1, Warszawa

12/
03

Jacy jesteśmy?

15:00 - 17:00

Dnia 12 marca 2019 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Jacy jesteśmy? Przemiany postaw społeczeństwa polskiego w procesie demokratyzacji”, który poprowadzi Prof. dr hab. Iwona Jakubowska-Branicka z Uniwersytetu Warszawskiego. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Wyzwania Modelowania Inżynierskiego i Biznesowego”, współorganizowanego przez Centrum Informatyzacji PW oraz Centrum Studiów Zaawansowanych PW.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, sala 4.01, Warszawa

13/
03

Targi EuroLab i CrimeLab

09:30 - 15 Mar 15:00

W dniach 13-15 marca 2019 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędą się 21. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz 8. Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab.

Targi EuroLab i CrimeLab to specjalistyczne imprezy o charakterze biznesowo-naukowym, skierowane do branży laboratoryjnej, powstające przy współpracy merytorycznej ośrodków naukowo-badawczych z całej Polski.

Wydarzenie jest miejscem promocji najnowszych rozwiązań i technologii przeznaczonych dla laboratoriów, jak również źródłem informacji i opinii o najnowocześniejszych metodach i technikach badawczych. W targach uczestniczą zarówno kontrahenci chcący nawiązać kontakty biznesowe, jak i przedstawiciele szeroko pojętej nauki zainteresowani nowościami rynkowymi i poszerzaniem wiedzy. Każdej edycji wydarzenia towarzyszą seminaria, konferencje i wykłady prowadzone przez specjalistów z branży.

Zakres tematyczny targów:

  • analityka chemiczna;
  • biotechnologia i life science;
  • metrologia i kontrola jakości;
  • diagnostyka laboratoryjna;
  • nanotechnologia;
  • inżynieria i ochrona środowiska;
  • materiałoznawstwo;
  • kryminalistyka.

Więcej informacji o wydarzeniu i rejestracja dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Pl. Defilad 1

14/
03

Politechniczny Krwiobus

09:00 - 14:30

Politechnika Warszawska zaprasza 14 marca 2019 r. na ambulansową zbiórkę krwi. Politechniczny Krwiobus będzie czekał przed Gmachem Głównym PW w godz. 9.00-14.30.

Informacje, kto może zostać krwiodawcą i jak się do tego przygotować, znajdują się TUTAJ>>

Gdzie?

pl. Politechniki 1, przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej

14/
03

Konferencja Specjalistów Logistyki

09:30 - 15 Mar 17:00

W dniach 14-15 marca 2019 r. w Warszawie odbędzie się Konferencja Specjalistów Logistyki. Partnerem wydarzenia jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Konferencja skierowana jest do pracowników działów logistyki, dyrektorów, osób związanych z magazynowaniem i produkcją,  praktyków, w szczególności do logistyków, służb utrzymania ruchu, osób odpowiedzialnych za zakupy, inwestycje, jakość i bezpieczeństwo w hali. 

Celem wydarzenia, organizowanego przez JARTOM Real Estate - firmę doradztwa na rynku nieruchomości logistycznych, jest ułatwienie wyboru konkretnych rozwiązań organizacji magazynu i logistyki, uwzględniając praktyczne aspekty finansowania, bezpieczeństwa i jakości.

Więcej informacji i program konferencji dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Hotel Lord w Warszawie, Al. Krakowska 218

14/
03

Dzień Liczby π - próba ustanowienia Rekordu Polski

10:00 - 15 Mar 02:00

14 marca 2019 r., z okazji Dnia Liczby π, WRS Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursach, grach, a szczególnie do udziału w próbie pobicia Rekordu Polski w najdłuższym, żywym rozwinięciu liczby π.

W programie:

  • godz. 10.00-12.00 - konkursy;
  • godz. 11.00-12.00 - wykład „Metafizyka losowości w muzyce i sztuce” (sala 328)
  • godz. 12.00-13.30 - próba ustanowienia Rekordu Polski w najdłuższym, „żywym” rozwinięciu liczby π;
  • godz. 13.30-14.15 - wykład „Wojna stałych” (sala 107);
  • godz. 14.30-16.00 - konkursy;
  • godz. 15.00-16.30 - konkurs na wyrecytowanie z pamięci najdłuższego rozwinięcia liczby π;
  • godz. 18.00-02.00 (w nocy) - planszówki;
  • godz. 19.00-23.00 - πekielny pokój zagadek.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.