Kalendarium

14/
12

Finał Pokazu Talentów PW

19:00 - 23:00

SSPW zaprasza do udziału w drugiej edycji Pokazu Talentów Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie umożliwia studentom zaprezentowanie swoich indywidualnych uzdolnień oraz reprezentowanie wydziału w Finale Ogólnouczelnianym. Po wstępnych zmaganiach na wydziałach zostało wyłonionych 18 finalistów. To oni wystąpią na scenie i zaprezentują swoje niesamowite umiejętności. 

Harmonogram wydarzenia:
19.00 Uroczyste Rozpoczęcie
19.30 Występy finalistów
22.00 Występ zespołu gościnnego
22.30 Wyniki i wręczenie nagród

W trakcie finału wystąpi gościnny zespół I Want Poetry, który odwiedzi nas prosto z Niemiec.

Wydarzenie stacjonarne skierowane jest przede wszystkim do studentów Politechniki Warszawskiej, ale transmisja będzie dostępna na stronie na Facebooku dla wszystkich zainteresowanych.

Aby wejść na wydarzenie stacjonarne konieczne jest posiadanie darmowego biletu dostępnego w pokoju 165 w Gmachu Głównym.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centralny Klub Studentów PW - Stodoła
Stefana Batorego 10,  Warszawa

17/
12

Chińskie zwyczaje noworoczne

12:00 - 14:00

Instytut Konfucjusza zaprasza wszystkich zainteresowanych, w tym dzieci i młodzież, na wydarzenie kulturalne Chińskie zwyczaje noworoczne

W programie przewidziana jest prezentacja Tradycyjne obchody Nowego Roku w Chinach. Zaplanowane zostały występy: mini koncert, ceremonia herbaty oraz warsztaty kultury chińskiej dla dzieci i dorosłych: kaligrafia, ozdoby i wycinanki noworoczne, chiński zodiak, tradycyjne życzenia świąteczne. Dla uczestników przewidziany jest poczęstunek - chińskie specjały.

Wstęp jest bezpłatny. Liczba osób jest ograniczona, organizatorzy proszą o zgłoszenia za pośrednictwem e-maila: confucius.institute@pw.edu.pl

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii - lobby,
ul. Rektorska 4, Warszawa

19/
12

Wystawa witraży

19:00 - 21:00

Prace z cerkwi i licznych kościołów, w tym ewangelicko-augsburskiego w Warszawie, ukazujące przekrój witrażowej twórczości Adama Stalony-Dobrzańskiego prezentowane będą podczas wystawy zorganizowanej w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej.

Program ikonograficzny obejmie sceny chrystologiczne (Dobry Pasterz), maryjne (Zaśnięcie NMP) oraz poczet proroków, apostołów i świętych. Podczas uroczystego otwarcia, w obecności przedstawicieli uczelni, głos zabierze Piotr Kopszak, dyrektor Muzeum Archidiecezji Warszawskiej oraz Jan Pawlicki, kurator wystawy i wnuk artysty. 

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny PW, Duża Aula,
Plac Politechniki 1, Warszawa

20/
12

Aukcja Świąteczna 2023: Architekci - Ukrainie

19:30

Zapraszamy społeczność uczelni do udziału w aukcji dobroczynnej na rzecz walczącej Ukrainy. Prace wybitnych warszawskich architektów będzie można nabyć podczas licytacji zaplanowanej na 20 grudnia.

Do udziału w drugiej akcji na rzecz Fundacji Charytatywni wspierającej bezpośrednio Centrum Św. Marcina De Porres w Fastowie pod Kijowem zapraszają: Dziekan Wydziału Architektury PW, dr hab. inż. arch. Krzysztof Koszewski oraz Prodziekan ds. Studiów Wydziału Architektury PW, Koordynator akcji, dr hab. inż. arch. Mirosław Orzechowski, prof. uczelni. 

Prace można oglądać od 13 grudnia pod adresem: https://art73.gallery/pages/aukcja-swiateczna-architekci-ukrainie

Aukcja zostanie przeprowadzona przez Fundację Charytatywni 20 grudnia o godz. 19.30.

Gdzie?

Gmach Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej 
ul. Koszykowa 55, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

13/
01

Seminarium: Konstytucja wobec wyzwań nowych technologii

14:00 - 17:00

Zapraszamy na seminarium naukowe pt. Konstytucja wobec wyzwań nowych technologii, które odbędzie się 13 stycznia 2023 r. w formie hybrydowej (stacjonarnie w Gmachu Głównym PW, s. 213, oraz za pośrednictwem Zoom) w godz. 14.00-17.00.

Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu wydarzeń naukowych z okazji 15-lecia Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW pt. Techniki cyfrowe i nowoczesne technologie - ukierunkowanie na człowieka.

Wymagana jest rejestracja.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Gmachu Głównym PW, sala 213, platforma Zoom 

14/
01

Karnavauli 2023

19:00 - 15 Sty 01:00

14 stycznia 2023 r. będzie można się bawić podczas kolejnej edycji Wielkiego Studenckiego Balu Karnawałowego KARNAVAULI, organizowanego w Politechnice Warszawskiej przez Stowarzyszenie Studentów BEST. W harmonogramie wspólny polonez oraz konkurs taneczny Króla i Królowej Balu. Motywem przewodnim będzie Zaczarowany Las.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej,
Plac Politechniki 1, Duża Aula

17/
01

Paradoksy w zarządzaniu strategicznym

15:00 - 17:00

17 stycznia 2023 roku zostanie wygłoszony wykład pt. Style myślenia strategicznego – identyfikacja i profilowanie, który poprowadzi dr hab. Janusz Lichtarski, prof. UEW z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

 platforma MsTEAMS 

18/
01

Dzień Dostępnej Politechniki

10:00 - 14:00

18 stycznia 2023 r. zapraszamy do Dużej Auli Gmachu Głównego PW na Dzień Dostępnej Politechniki. To nowa inicjatywa Centrum Projektowania Uniwersalnego Politechniki Warszawskiej (CPU PW) oraz Sekcji ds. Osób z Niepełnosprawnościami (Biura ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni PW).

Dzień Dostępnej Politechniki ma przybliżać ideę dostępności architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób ze szczególnymi potrzebami. Chcemy zwiększać świadomość niepełnosprawności, wpływać na budowanie pozytywnego, wolnego od stereotypów wizerunku osób z niepełnosprawnościami, stwarzać atmosferę akceptacji, życzliwości i profesjonalnego podejścia w kontakcie ze studentami i pracownikami z niepełnosprawnościami. To możliwość nawiązania relacji, wymiany poglądów i doświadczeń, które zaowocują pełniejszym wsparciem.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Duża Aula Gmachu Głównego,
Plac politechniki 1, Warszawa

19/
01

Hej kolęda, Politechnika

19:00 - 21:00

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. 

Tym razem goście wysłuchają tradycyjnych oraz mniej znanych kolęd polskich i zagranicznych w wykonaniu Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej, Kameralnego Chóru Politechniki Warszawskiej oraz Chóru Kameralnego Tibi Domine.

Wszystko pod kierownictwem dyrygentów:

  • Dariusza Zimnickiego
  • Katarzyny Karbownik
  • Jakuba Prasała

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Gdzie?

Mała Aula Politechniki Warszawskiej,
Plac Politechniki 1, Warszawa

21/
01

Gala Młodych Naukowców Politechniki Warszawskiej

10:00 - 23 Sty 23:59

Rada Doktorantów Politechniki Warszawskiej zaprasza na Galę Młodych Naukowców. Wydarzenie ma integrować środowiska naukowe na PW. W ramach eventu zaplanowano:

  • Kongres naukowy - 21 stycznia godz. 10:00, GG PW, wstęp wolny
  • Bal Młodych Naukowców - 21 stycznia, godz. 19:00, GG PW, wstęp biletowany
  • Wystawę posterów - 16-23 stycznia na Krużgankach GG

Organizatorem inicjatywy jest RDPW we współpracy z Fundacją PW oraz we współpracy merytorycznej z RKN. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Politechniki Warszawskiej.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

zgodnie z programem

23/
01

Finlandia – nasz nowy sojusznik w NATO

18:00 - 21:00

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Warszawskiej zaprasza na Salon Historyczny „Finlandia - nasz nowy sojusznik W NATO”.

Prelekcje wygłoszą:

  • dr Jarosław Suchoples - Finlandia - między Szwecją a Rosją od czasów Piotra Wielkiego po współczesność.     
  • dr Damian Szacawa  - Polityka Finlandii w aspekcie bezpieczeństwa od neutralności, przez niezaangażowanie do przyszłego członkostwa w NATO.
  • mgr Andrzej Chojnacki - Ordery i medale Republiki Finlandii.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną oryginalne Ordery Wolności, Ordery Białej Róży, Ordery Lwa  oraz dokumenty ich nadania. Zapraszamy do wysłuchania fińskiego kompozytora, twórcy narodowego stylu w muzyce fińskiej, Jeana Sibeliusa w wykonaniu skrzypaczki Marii Machowskiej i pianisty Piotra Latoszyńskiego.

Gdzie?

Mała Aula, Gmach Główny Politechniki Warszawskiej
Plac Politechniki 1, Warszawa

25/
01

II Kongres ESG

09:30 - 18:20

25 stycznia 2023 r. w Warszawie eksperci, przedsiębiorcy, naukowcy i decydenci spotkają się podczas II Kongresu ESG – Liderzy zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG. 

Uczestnicy kongresu będą dyskutować między innymi o: wpływie wojny w Ukrainie na realizację strategii transformacji przemysłowych i działań mających zatrzymać proces degradacji środowiska, problemach związanych z łańcuchem dostaw, głodzie i migracjach, o sprawiedliwości społecznej, równym traktowaniu w miejscu pracy, czystej energii, zrównoważonym rolnictwie, a także wpływie konsumentów na politykę firm.

Ważnym tematem, któremu poświęcona zostanie inauguracyjna sesja Kongresu, będzie rola kobiet we współczesnym świecie w świetle strategii ESG. Organizatorzy planują porozmawiać o tym zagadnieniu w gronie najbardziej wpływowych kobiet polskiego życia publicznego podczas sesji zatytułowanej Kobieca moc w męskim świecie

W Kongresie można uczestniczyć stacjonarnie oraz online.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem PW.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centralny Dom Technologii w Warszawie, ul. Krucza 50 oraz online

22/
02

Spotkanie z laureatami Nagrody Nobla z dziedziny fizyki

13:00 - 15:00

Zapraszamy na publiczne wykłady, które wygłoszą prof. Barry C. Barish oraz prof. Arthur B. McDonald, laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki.

Profesor Arthur B. McDonald z Queen’s University w Kingston w Kanadzie otrzymał Nagrodę Nobla w 2015 r. za przełomową pracę w fizyce neutrin. Prof. Barry C. Barish z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Riverside w USA został nagrodzony w 2017 r. za kluczowy wkład w historyczne odkrycie fal grawitacyjnych.

Organizatorem spotkania jest Międzynarodowa Agenda Badawcza „AstroCeNT – Centrum naukowo-technologiczne astrofizyki cząstek”.

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie AstroCeNT.

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, ul. Rektorska 4, sala 01.01

25/
02

Spektakle dla dzieci pracowników PW

11:00 - 26 Lut 13:00

Zapraszamy dzieci pracowników naszej Uczelni na spektakl Teatru PW „Kopciuszek”.

Przedstawienia odbędą się:

  • 25 lutego (sobota) o godz. 11.00, 13.00 i 15.00;
  • 26 lutego (niedziela) o godz. 11.00 i 13.00.

Spektakle przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-8 lat (dzieci, które ukończyły 5 lat wchodzą na widownię bez opiekuna).

Bezpłatne bilety można odbierać od 13 lutego 2023 r. w Dziale Socjalnym (ul. Noakowskiego 20, kl. A, pok. 111). Kontakt tel.: 22 234 62 05.

Gdzie?

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych, ul. Koszykowa 75

8/
03

Seminarium: POB Biotechnologia i inżynieria biomedyczna

14:00 - 10 Mar 17:45

Zapraszamy na seminarium projektu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” poświęcone odbiorom grantów BIOTECHMED-1 oraz ocenie śródokresowej grantów BIOTECHMED-3. 

Wystąpienia będą się odbywać w ciągu trzech dni i zostały podzielone na sześć sesji. Harmonogram spotkań jest dostępny TUTAJ>> 

Gdzie?

Wydział Chemiczny w Audytorium im. prof. Mościckiego (Gmach Technologii Chemicznej, ul. Koszykowa 75, 3 piętro)

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.