Kalendarium

6/
10

Jak zdobyć stypendium uczelni z Arabii Saudyjskiej?

14:00

Studiujesz na ostatnim roku studiów inżynierskich lub magisterskich? Chciałbyś zdobywać wiedzę w Arabii Saudyjskiej? Zapraszamy na spotkanie dotyczące stypendium naukowego, które oferuje King Abdullah University of Science and Technology (KAUST).

W programie:

  • wykład „Next-generation artificial intelligent hardware for fundamental components and integrated systems” wygłosi prof. Andrea Fratalocchi;
  • wykład „Feedback Systems Design for Multi-robot Coordination” wygłosi prof. Shinkyu Park;
  • o możliwościach prowadzenia badań naukowych za granicą, stypendium naukowym „KAUST Fellowship”, zasadach rekrutacji i terminach składania aplikacji opowie Rosemary Mills.

Kierunki dostępne na uczelni na poziomie magisterskim i doktoranckim: Matematyka stosowana i informatyka, Informatyka, Inżynieria elektryczna i komputerowa, Statystyka.

Stypendium „KAUST Fellowship” obejmuje:

  • bezpłatne czesne;
  • miesięczny zasiłek na utrzymanie (od 20 000 do 30 000 USD rocznie);
  • zakwaterowanie na terenie kampusu;
  • prywatne ubezpieczenie medyczne i stomatologiczne;
  • obsługa relokacji (wiza i przeloty).

Na spotkanie można zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy.

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, sala 206

Osoby zainteresowane dniami otwartymi w KAUST (7-11 listopada 2022 r.) mogą otrzymać zaproszenia na wyjazd. Termin zapisów mija 16 października (należy załączyć CV oraz wykaz zrealizowanych przedmiotów). Rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy.

7/
10

11. Noc w Instytucie Lotnictwa

17:00 - 23:00

Po dwóch latach przerwy powraca Noc w Instytucie Lotnictwa. 11. edycja imprezy będzie miała charakter pikniku edukacyjnego skierowanego do mieszkańców Warszawy i okolic zainteresowanych branżą lotniczą. Udział w wydarzeniu daje możliwość  porozmawiania z autorytetami w dziedzinie inżynierii, konstrukcji lotniczych, czy pilotami. Poza wystawą statyczną prezentowaną na zewnątrz, zorganizowane zostaną wykłady merytoryczne, panele dyskusyjne i warsztaty (oprogramowanie, robotyka, symulatory). Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem PW.

Noc w Instytucie Lotnictwa organizowana przez Łukasiewicz-Instytut Lotnictwa promuje nauki inżynieryjne oraz sektory lotniczy i kosmiczny. Co roku wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem, poprzednią edycję odwiedziło 51 tys. zwiedzających.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>> 

Gdzie?

Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Lotnictwa
Al. Krakowska 110/114, Warszawa

10/
10

Miasteczko edukacyjne - dyskusje panelowe

10:30 - 11 Paź 18:00

Rada Szkolnictwa Wyższego i Nauki zaprasza do udziału w dyskusjach panelowych związanych z funkcjonowaniem szkolnictwa wyższego. Przez dwa dni w ramach miasteczka edukacyjnego organizowane będą spotkania dotyczące m.in. wpływu niedofinansowania uczelni na jakość dydaktyki i badań oraz roli nauki w społeczeństwie.

Program:

10 października 2022 r.

10:30-12.30 - Bieda na Uczelniach. Wpływ niedofinansowania na jakość dydaktyki i badań, Janusz Szczerba

13:00-14.45 - dyskusja (Czy edukacja to koszt czy inwestycja?)

11 października 2022 r.

10.30-12.30 - Dla kogo ta nauka, dla kogo te uczelnie ? Rola szkolnictwa wyższego i nauki w społeczeństwie, Bartosz Rydliński

13:00-14.30 - Panel II : Instytuty badawcze na równi pochyłej?, Ola Bielawska-Pohl, Michał Dąbrowski

15:00-17:00 - Panel III : Pracownicy wsparcia - niewidoczna i niedoceniana praca w szkołach wyższych, Aneta Trojanowska

do godziny 18:00 - dyskusja

Gdzie?

Plac na Rozdrożu, Warszawa

11/
10

Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK

09:00 - 12 Paź 16:00

XIX Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK w tym roku zaplanowano stacjonarnie. Organizatorzy zapraszają do odwiedzenia Gmachu Głównego w dniach 11-12 października 2022 r. 

Celem Targów jest umożliwienie kołom naukowym i organizacjom studenckim Politechniki Warszawskiej prezentacji swojego profilu działalności, osiągnięć oraz aktualnie realizowanych projektów. 

Zgłoszenia kół naukowych i organizacji studenckich, które chciałyby wziąć udział w targach przyjmowane są do 15 lipca br. 

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Politechnika Warszawska, Gmach Główny,
Plac Politechniki 1, Warszawa

15/
10

Jubileusz 60-lecia MEiL PW

14:30 - 15:30

15 października 2022 r, na terenie kampusu Politechniki Warszawskiej, odbędą się uroczystości związane z 60-leciem utworzenia Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. O godz. 14.30, przy budynku MEiL PW nastąpi odsłonięcie pełnowymiarowej repliki szybowca PW 5 – dzieła naszych inżynierów oraz studentów.

Szybowiec PW 5 zaprojektowany w zespole dr Romana Świtkiewicza, jako polska propozycja do konkursu na szybowiec klasy światowej. 13 marca 1993 roku Międzynarodowa Federacja Lotnicza (FAI) jako zwycięzcę konkursu wybrała jednomyślnie PW-5. Do 2010 roku zbudowano około 300 egzemplarzy szybowca.

Konstrukcja była piątą z kolei powstałą w ramach programu projektowania i budowy szybowców, w którym istotną rolę pełnili studenci Wydziału MEiL. Wspierali oni zarówno prace projektowe, jak wykonywali elementy struktury. Zwycięstwo polskiej akademickiej konstrukcji w konkursie, na który zgłoszono 42 projekty z 20 krajów świata, było wielkim sukcesem. W trakcie uroczystości odsłonięcia repliki szybowca będzie możliwość spotkania z uczestnikami budowy repliki PW-5.

Zapraszamy na wydarzenie, wstęp wolny.

Gdzie? 

Wydział MEiL PW, 
wejście na teren Kampusu bramą od al. Niepodległości

16/
10

Wernisaż jazzowych fotografii Uli Las (Olasek)

15:00 - 16:00

Zapraszamy na wernisaż fotografii jazzowych Urszuli Las (Olasek), kierownik biblioteki na Wydziale Transportu PW. W niedzielę, 16 października br. w Pałacu w Chrzęsnem można będzie zobaczyć wszystkie nagrodzone prace fotograficzne.

Po wernisażu odbędzie się koncert wybitnych muzyków: Leszka Żądło i Joachima Mencla. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Urszula Las – Fotografik. Jej specjalnością jest fotografia portretowa. Fotografuje liczne koncerty, festiwale, wydarzenia muzyczne i kulturalne. Współpracuje z Jazz Forum, Jazz Pressem, Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym, Szerokim Kadrem, oraz innymi wydawnictwami i portalami.

Studiowała w Akademii Fotografii, uczestniczyła w licznych plenerach i warsztatach fotograficznych, m.in. w ZPAFie, zwieńczonym wystawą Fotografii Alternatywnej. Jej nauczycielem był mistrz fotografii muzycznej Marek Karewicz, w którego pracowni rozwijała swoje fotograficzne umiejętności. Laureatka najważniejszej nagrody fotografii muzycznej Jazz Awards Photo of the Year (2022) przyznawanej przez Jazz Journalist Association w Nowym Jorku. Zdobywczyni  m.in. II miejsca Jazz World Photo (2021), dwukrotna laureatka Grand Prix MK Jazz Foto (2020,2022), oraz wielu innych nagród i wyróżnień. Jej prace prezentowane były na wielu zbiorowych wystawach fotografii jazzowej w kraju i za granicą. Członek Zarządu Fundacji Upowszechniania Fotografii Muzycznej Pix Ensemble.

O swojej pasji Urszula Olasek (Las) opowiadała w wywiadzie dla Biuletynu PW pt. Z pasją o fotografii jazzowej.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Pałac w Chrzęsnem
ul. Pałacowa 1
Chrzęsne, Tłuszcz

17/
10

XXIX Targi Pracy i Praktyk

09:30 - 17:30

17 października 2022 r., po raz pierwszy od marca 2020 r., Targi Pracy i Praktyk dla Informatyków i Elektroników na WEiTI PW odbędą się w formie tradycyjnej. Do udziału organizatorzy zapraszają pracodawców, oferujących praktyki, staże lub zatrudnienie oraz studentów, poszukujących takich ofert.

Uczestnikami targów są firmy z branży IT, banki, firmy konsultingowo-rekrutacyjne oraz zajmujące się elektroniką, instytucje prowadzące działalność rozwojowo-badawczą.

Organizatorzy planują wydanie katalogu towarzyszącego targom, który zostanie opublikowany na portalu Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. 

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, 
ul. Nowowiejska 15/19, Warszawa

17/
10

Szkolenia w zakresie energetyki jądrowej – konferencja

10:30 - 12:00

W ramach realizacji szkoleń dla polskiego przemysłu w zakresie energetyki jądrowej odbędzie się w formule online konferencja inauguracyjna projekt.

W szkoleniach pod kątem wykonywania prac dla energetyki jądrowej mogą wziąć udział polskie przedsiębiorstwa z branży elektrycznej, budowlanej i metalowej.

Celem konferencji jest przekazanie informacji o organizowanych szkoleniach, zakresie merytorycznym oraz możliwości udziału i warunkach zgłoszeń.

Podczas konferencji zaproszeni przedstawiciele Rządu omówią założenia polityki energetycznej oraz projekt energetyki jądrowej w Polsce.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, rejestracja odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy.

Gdzie?

online

17/
10

Międzynarodowa Konferencja Metrologiczna

11:00 - 19 Paź 15:00

Pierwsza Międzynarodowa Konferencja Metrologiczna „New trends in metrology” odbędzie się w dniach 17-19 października 2022 r.

Tematyka wydarzenia dotyczy najważniejszych problemów współczesnej metrologii. Koncentruje się na najnowszych trendach rozwojowych metrologii prawnej i stosowanej, w szczególności obejmuje metrologię: elektryczną, medyczną, chemiczną, fizyczną, przemysłową, fotometrię, radiometrię.

Jednym z prelegentów będzie prof. Małgorzata Kujawińska z Politechniki Warszawskiej.

Konferencję organizuje Polska Unia Metrologiczna.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia.

Gdzie?

Lubelskie Centrum Konferencyjne, ul. Grottgera 2

18/
10

Agile Project Management and Complexity. A Reappraisal

15:00 - 17:00

18 października 2022 roku zostanie wygłoszony wykład pt. Agile Project Management and Complexity. A Reappraisal, który poprowadzi dr hab. Czesław Mesjasz, prof. UEK z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. 

Szczegółowe informacje dostępne są  TUTAJ>>

Gdzie?

platforma MsTEAMS 

19/
10

XXIX Sympozjum Mechaniki Eksperymentalnej

09:00 - 22 Paź 16:00

XXIX Sympozjum Mechaniki Eksperymentalnej odbędzie się 19-22 października 2022 r. w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT w Warszawie. Tematyka, dotychczas związana z mechaniką Ciała Stałego, została rozszerzona o zagadnienia związane z mechaniką płynów. 

Zagadnienia sympozjum:

  • Nowe metody eksperymentalne i aparatura badawcza
  • Zastosowania metod eksperymentalnych w mechanice ciała stałego, mechanice płynów, mechanice konstrukcji, biomechanice
  • Automatyzacja pomiarów i opracowania wyników
  • Analiza wyników
  • Systemy kontroli jakości

Termin rejestracji uczestników oraz przesyłania abstraktów został przedłużony do dnia 31 lipca 2022 roku. 

Szczegółowe informacje oraz rejestracja dostępne są TUTAJ>>

Organizatorami wydarzenia są: Instytut Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej Politechniki Warszawskiej, Komitet Mechaniki Polskiej Akademii Nauk, Polskie Stowarzyszenie Mechaniki Eksperymentalnej. 

Gdzie?

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT
ul. Poleczki 19, Warszawa

20/
10

Dzień Krajobrazu 2022

10:00 - 10:00

Zapraszamy do obejrzenia transmisji online z przebiegu konferencji Międzynarodowego Dnia Krajobrazu połączonego w tym roku z obchodami rocznicowymi prof. Longina Majdeckiego.

Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Łazienki Królewskie i Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Transmisja na żywo prowadzona będzie 20 października 2022 (czwartek) od godziny 10.00 na profilu Facebook organizatorów:

Muzeum Łazienki Królewskie pl-pl.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie/ oraz

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska pl-pl.facebook.com/GeneralnaDyrekcjaOchronySrodowiska/

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online 

21/
10

30-lecie Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej

15:00

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zaprasza na obchody 30-lecia istnienia. Jubileusz odbędzie się 21 października 2022 r.

Wydarzenie będzie podzielone na trzy główne części: konferencję i panel dyskusyjny, uroczyste obchody i graduację absolwentów studiów MBA oraz jubileuszowy bankiet.

W programie:

godz. 15.00-16.30

konferencja „W podróży pełnej wyzwań. Czy zmierzamy ku lepszemu?”;

wykład inauguracyjny „30 lat polskiej transformacji. Co dalej?” wygłosi Aleksander Kwaśniewski, Prezydent RP w latach 1995-2005;

panel dyskusyjny, moderator: prof. Witold Orłowski, uczestnicy: Piotr Czarnecki, prof. Marcin Czech, Jacek Santorski, dr Paweł Urbański;

godz. 16.30-17.00

  • cocktail;

godz. 17.00-18.30

  • uroczystości 30-lecia i graduacja programów EMBA i MBA;

godz. 19.00

  • bankiet jubileuszowy.

Osoby, które chciałyby uczestniczyć w wydarzeniu, proszone są o potwierdzenie obecności do 20 października, do godz. 17.00, na adres: m.jaron@comunicativo.pl.

Utworzenie Szkoły Biznesu PW to wspólne przedsięwzięcie czterech prestiżowych uczelni – Politechniki Warszawskiej oraz trzech międzynarodowych szkół biznesu: francuskiej HEC Paris, brytyjskiej London Business School oraz norweskiej Norwegian School of Economics. Pierwszy program MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej został uruchomiony w 1992 r. Szkoła od lat jest pełnoprawnym członkiem prestiżowej organizacji European Foundation for Management Development, utworzonej przez wiodące europejskie szkoły zarządzania.

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Mała Aula, Pl. Politechniki 1

22/
10

20-lecie Wielkiej Muzyki w Małej Auli

19:00 - 21:00

Równo 20 lat temu, we wrześniu 2002 roku, narodził się cykl kultury muzycznej na Politechnice Warszawskiej zwany Wielka Muzyka w Małej Auli. 22 października 2022 roku serdecznie zapraszamy na koncert jubileuszowy. Będzie to wydarzenie, podczas którego już po raz czwarty spotkają się wszystkie zespoły artystyczne PW: Teatr, Chór, Zespół Pieśni i Tańca oraz Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej. Podczas koncertu zostaną przywołane niektóre z najważniejszych dzieł prezentowanych w ramach cyklu oraz każdy z zespołów zaprezentuje się w charakterystycznym dla siebie programie. Obok wielkich dzieł pojawią się także kameralne fragmenty spektaklu „Sen Nocy Letniej”, zostaną przywołane wirtuozowskie utwory z roku Moniuszkowskiego oraz utwory skomponowane do spektaklu „Listy do Niepodległej” wystawionego z okazji obchodów 100-lecia niepodległości Polski

W ramach cyklu Politechnika Warszawska gościła wielu, wspaniałych artystów. Od małych kameralnych kwartetów po wielkie orkiestry symfoniczne, które wymuszały przeniesienie wybranych koncertów z Małej Auli do Dużej. Występowali m.in. Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Łukasz Borowicz, Małgorzata Pańsko, Izabela Kłosińska, Klaudiusz Baran, Waldemar Malicki, Hanna Banaszak, Dorota Osińska, Mirosław Czyżykiewicz, Janusz Bielecki, Janusz Szrom, Janusz Kruciński, Vadim Brodski, Ania Rusowicz i wielu wielu innych. Słuchacze Wielkiej Muzyki mogli wsłuchać się w dźwięki muzyki klasycznej, ludowej, jazzowej i rozrywkowej.

Wejście za zaproszeniami.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Duża Aula Politechniki Warszawskiej,
pl. Politechniki 1, Warszawa

27/
10

Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika: AQUA 2022

08:00

Koło Naukowe Inżynierii Środowiska wraz z Zakładem Inżynierii Sanitarnej i Ochrony Środowiska z Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW Filii w Płocku zaprasza do udziału w XXXIX Międzynarodowym Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika: AQUA 2022. 

Zapowiedziane referaty dotyczyć będą zagadnień związanych z:

• wodą

• ściekami i osadami ściekowymi

• odpadami

• budownictwem ekologicznym

• glebą

• powietrzem.

Do udziału zaproszeni są studenci i pracownicy naukowi zainteresowani problematyką Inżynierii Środowiska. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 sierpnia 2022 r. Wystarczy wysłać kartę zgłoszenia na adres e-mail: aqua@pw.edu.pl.

Do 15 września 2022 r. należy przesłać również treść streszczenia wystąpienia w wersji elektronicznej w formacie .doc lub .docx oraz rozdział monografii (drogą e-mailową na adres aqua@pw.edu.pl). Materiały zostaną wydrukowane i bezpłatnie udostępnione uczestnikom. Możliwe jest także opublikowanie artykułów w Journal of Biomedical Research&Environmental Sciences (wydanie specjalne pokonferencyjne - bezpłatne).

W sprawach organizacyjnych informacji udziela dr inż. Justyna Ciemnicka (justyna.ciemnicka@pw.edu.pl).

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie? 

Politechnika Warszawska Filia w Płocku,
ul. Łukasiewicza 17, Płock

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.