Kalendarium

24/
05

Działalność uczelni a społeczna odpowiedzialność

11:00 - 13:00

Zapraszamy na webinarium „Organizacja działalności uczelni zgodnie z zasadami Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni”.

W rozmowie o roli Pełnomocników Rektorów ds. SOU – wyzwaniach, potrzebach i wymianie doświadczeń weźmie udział prof. Mirosław Szyłak-Szydłowski, Przewodniczący Rektorskiej Komisji ds. Społecznej Odpowiedzialności Politechniki Warszawskiej.

Organizatorami spotkania są: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Grupa Robocza ds. społecznej odpowiedzialności uczelni.

Webinarium będzie transmitowane na żywo w kanałach Ministerstwa: YouTube oraz Facebook (również w tych miejscach po webinarium zostaną pozostawione nagrania z jego przebiegu).

Program webinarium dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

24/
05

70-lecie SJO: Dzień niemiecki

16:15 - 17:45

Z okazji 70-lecia istnienia Studium Języków Obcych PW zaprasza na Dni Języków. 24 maja 2022 r. to dzień niemiecki.

W programie prezentacja „Say hello to Germany” (Liv Jakubczyk). Spotkanie będzie prowadzone po angielsku i po niemiecku.

Chęć uczestnictwa w wydarzeniu należy zgłosić do 17 maja, wysyłając wiadomość na adres: liv.jakubczyk@pw.edu.pl.

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, sala 412

25/
05

Transport Kolejowy 2022

00:00 - 00:00

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza na V edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej „Transport Kolejowy 2022: Przeszłość - Teraźniejszość - Przyszłość”. Konferencja odbędzie się 25 maja 2022 r. w trybie hybrydowym.  

Wydarzenie skierowane jest do uczniów, studentów oraz doktorantów zajmujących się szeroko rozumianą tematyką transportu kolejowego.To okazja do  prezentacji referatów, badań i pomysłów związanych z koleją, a także jej historią i rozwojem.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

25/
05

Konferencja Mentoringowa

09:30 - 14:30

Zapraszamy na Konferencję Mentoringową, popularyzującą ideę budowania relacji między absolwentami i studentami w ramach procesów mentoringowych. W programie inspirujące wypowiedzi przedstawicieli świata nauki, biznesu i kultury oraz sesje networkingowe.

Konferencja zgromadzi absolwentów, studentów i pracowników Politechniki Warszawskiej. Propaguje mentoring, zapewniając przepływ wiedzy i informacji, a także tworząc przestrzeń do współdziałania.

Program wydarzenia:

  • 9.30  rejestracja i sesja pozytywnych relacji
  • 10.00  otwarcie konferencji

- Mentoring - inspirujące historie
- Społeczna Odpowiedzialność Uczelni - działania dla integracji
- Występ The Engineers Band
- Mentee muzycznej sceny
- Poczęstunek i networking

  • 14.30 zakończenie

Prosimy o potwierdzenie przybycia do 16 maja 2022 r. na adres mentoring@pw.edu.pl.  

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny PW, Duża Aula,
Plac Politechniki 1, Warszawa

26/
05

Akademia E-learningu

09:00 - 16:30

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki zaprasza na konferencję online „Akademia E-learningu”, która odbędzie się 26 maja 2022 r.

Celem wydarzenia jest spotkanie przedstawicieli środowiska akademickiego związanych z rozwojem e-edukacji w Polsce. W trakcie konferencji odbędą się panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli różnych środowisk, szkolenie oraz warsztaty. Uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytania: Jak wspierać motywację i koncentrację studentów?, Jak łączyć tradycję z nowoczesnością w nauczaniu?, Kształcenie zdalne a dostępność?.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

26/
05

Platforma 3DEXPERIENCE - szkolenie online

10:00 - 30 Maj 13:00

W wyniku współpracy z DPS Software Politechnika Warszawska otrzymała dostęp do platformy 3DEXPERIENCE - chmurowego systemu w pełni zintegrowanego z SOLIDWORKS. Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online z podstaw administracji i użytkowania platformy.

Platforma 3DEXPERIENCE zapewnia zaawansowane rozwiązania do zarządzania pracą zespołową i wspólnymi projektami w czasie rzeczywistym. Jej przykładowe zastosowanie w dydaktyce zaprezentowano podczas webinarium.

Podczas szkolenia będzie można dowiedzieć się: czym jest platforma 3DEXPERIENCE, jak wygląda administracja platformą (dodawanie użytkowników, nadawanie uprawnień, tworzenie grup użytkowników i społeczności), jakie są narzędzia do komunikacji na platformie, jak zarządzać dokumentacją i obiegiem plików w chmurze, omówiona zostanie integracja z SOLIDWORKS. Uczestnicy szkolenia poznają również aplikacje przydatne w dydaktyce.

Szkolenie podzielone jest na dwie sesje (po ok. 3 godziny), które odbędą się 26 i 30 maja 2022 r. Początek o godz. 10.00.

Zgłoszenia należy przesyłać mailowo na adres: ekrolewicz@dps-software.pl.

Gdzie?

online

27/
05

Sympozjum Roku Mieczysława Wolfkego

14:00 - 20:00

Zapraszamy do uczestnictwa on-line w Sympozjum Roku Mieczysława Wolfkego.

Dorobek Mieczysława Wolfkego to wiele wspaniałych prac naukowych, które wpłynęły na historię nauki na świecie. Jego wkład można znaleźć w opracowaniach nt. historii optyki, fizyki kwantowej, kriogeniki, techniki oświetleniowej czy organizacji nauki. W czasie sympozjum eksperci opowiedzą o osiągnięciach Mieczysława Wolfkego i ich wpływie na dzisiejsze prace badawcze. W programie sympozjum m.in. „Mieczysław Wolfke - od intuicji do innowacji” dr inż. Krzysztof Petelczyc, „Współczesna holografia na Wydziale Fizyki PW” dr inż. Michał Makowski oraz „Od odkrycia nadciekłości do kwantowej turbulencji” prof. dr hab. inż. Piotr Magierski.

Link do transmisji.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

on-line

28/
05

Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej

10:00

Zapraszamy na Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej. W tym roku wracamy do formuły stacjonarnej. Nasi studenci, doktoranci i pracownicy opowiedzą o studiach i studiowaniu na Politechnice oraz pokażą, że PW to cały kampus możliwości. 

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny PW, Kampus Centralny PW, Wydziały PW

30/
05

Współpraca w PW - seminarium online

14:00 - 15:00

Zapraszamy pracowników Politechniki Warszawskiej do udziału w seminarium, podczas którego zostaną przedstawione wyniki drugiej edycji „Badania obustronnej satysfakcji w relacjach pracownicy naukowi - pracownicy administracji Politechniki Warszawskiej”.

Badanie jest częścią projektu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”.

Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams.

Gdzie?

online

31/
05

X Cashless Congress

09:00 - 1 Cze 16:00

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Cashless Congress, wydarzenia płatności bezgotówkowych i branży finansowej, odbędzie się w dniach 31 maja-1 czerwca 2022 r.

Kongres łączy środowiska nauki, biznesu i administracji publicznej poprzez wymianę poglądów na tematy interesujące dla branży - dotyczące zmian prawnych, nowych trendów produktowych, innowacyjnych rozwiązań technicznych, aktywności na rzecz płatności bezgotówkowych.

Organizatorem Cashless Congress jest Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego. Politechnika Warszawska objęła patronat honorowy nad wydarzeniem.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Hotel InterContinental w Warszawie, ul. Emilii Plater 49, online

31/
05

Warsztaty Badawcze „Philosophy in Technology”

10:00 - 17:00

31 maja 2022 r. w godzinach 10.00-17.00, odbędą się współorganizowane przez WAiNS PW międzynarodowe warsztaty badawcze online „Philosophy in Technology”. Podczas wydarzenia omawiane będą zagadnienia z pogranicza filozofii i techniki, w tym sztucznej inteligencji.

Link do spotkania w ZOOM będzie aktywny od godz. 9.50.

Gdzie?

on-line

1/
06

NanoTech Poland 2022

08:45 - 3 Cze 17:30

Centrum NanoBioMedyczne Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza w dniach 1-3 czerwca 2022 r. na międzynarodową konferencję NanoTech Poland 2022.

To coroczne wydarzenie, które obejmuje najbardziej nowatorskie aspekty nanotechnologii i nanonauki w fizyce, chemii, biologii, medycynie i innych dziedzinach.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Collegium Physicum, ul. Umultowska 85, Poznań

1/
06

Dzień Dziecka na SiMR PW

16:00 - 18:00

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Dziecka. Współpraca Zakładu Pojazdów Szynowych oraz Firmy COBI zakończyła się przygotowaniem toru z klocków tej firmy. 

Zapraszamy wszystkich pracowników Politechniki Warszawskiej by wraz z dziećmi odwiedzili SiMR PW i pomogli organizatorom w demontażu „samowoli budowlanej” znajdującej się na I piętrze budynku wydziału. Demontaż infrastruktury toru rozpocznie się dziś o godzinie 16.00.

Gdzie?

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych PW
ul. Narbutta 84, Warszawa

3/
06

Konkurs KOKOS

08:00 - 5 Cze 16:00

Niezależne Zrzeszenie Studentów w dniach 3-5 czerwca br. zaprasza na finał konkursu Konstrukcji Studenckich - KOKOS.

Wyłonienie i nagrodzenie najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów, skonfrontowanie ich prac ze światem biznesu, pomoc w komercjalizacji projektów oraz pozyskaniu inwestorów to główne cele wydarzenia. Poprzez wydarzenia towarzyszące - szkolenia i warsztaty z zakresu autoprezentacji, kompetencji miękkich, czy strategii biznesowych młodzi konstruktorzy zyskują niezbędne wsparcie merytoryczne. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem PW, tegoroczna pula nagród finansowych wynosi 30 000 zł.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Kraków, zgodnie z programem

3/
06

Obchody 60-lecia Wydziału Mechatroniki

08:30 - 20:00

Zapraszamy do rejestracji na uroczyste obchody 60-lecia utworzenia Wydziału Mechatroniki (dawniej Wydziału Mechaniki Precyzyjnej), które odbędą się 3 czerwca 2022 r.

Wymagana jest rejestracja.

Ramowy program dnia:

08.30-09.00 Msza św. w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli (ul. Rakowiecka 61)

09.15-10.00 Wizyty w Laboratoriach i spotkania w zakładach

10.00-11.00 Sympozjum Naukowe „Od Mechaniki Precyzyjnej do Mechatroniki” – tradycja i przyszłość. Prezentacje perspektyw rozwoju mechatroniki (Audytorium 11)

  • Instytut Mikromechaniki i Fotoniki
  • Instytut Automatyki i Robotyki
  • Instytut Metrologii i Inżynierii Biomedycznej

11.00-11.45 Prezentacja osiągnięć Studenckich Kół Naukowych (Audytorium 11)

11.45-12.45 Wizyty w laboratoriach i spotkania w Zakładach (cd.)

13.00-14.30 Oficjalna część obchodów jubileuszu 60-lecia utworzenia Wydziału Mechatroniki (Audytorium 11)

  • Hymn
  • Okolicznościowe wystąpienie Dziekana Wydziału
  • Wystąpienie Rektora PW
  • Prezentacja historii Wydziału
  • Uczczenie osób zasłużonych dla Wydziału Mechaniki Precyzyjnej i Wydziału Mechatroniki
  • Wystąpienie Przewodniczącego Koła Absolwentów
  • Wystąpienia zaproszonych Gości
  • Koncert muzyki klasycznej
  • 15.00-18.00 Piknik (parking wydziałowy)
  • 19.00 Spotkanie Jubileuszowe zorganizowane przez Klub Absolwentów Wydziału Mechaniki Precyzyjnej/Mechatroniki w Klubie Studenckim „Stodoła” (rejestracja na stronie: stodola.pl/ 

W godzinach 09.15-13.00 czynna będzie recepcja (parter)

Udział w obchodach jest nieodpłatny. Dodatkowa, płatna wejściówka obowiązuje na Spotkanie Jubileuszowe zorganizowane przez Klub Absolwentów Wydziału Mechaniki Precyzyjnej/Mechatroniki w Klubie Studenckim „Stodoła”.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

zgodnie z programem

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.