Kalendarium

12/
04

Sprawna Uczelnia: Dziekanaty w strategii uczelni

13:00 - 14:00

Zapraszamy do udziału w spotkaniu „Rola dziekanatów w realizacji strategii uczelni na przykładzie Uczelnianego Forum Dziekanatów PW”.

Spotkanie poprowadzą: dr inż. Marcin Kotarba - adiunkt w Katedrze Finansów na Wydziale Zarządzania PW oraz Anna Stoczkiewicz, kierownik dziekanatu Wydziału Inżynierii Lądowej PW, przewodnicząca Uczelnianego Forum Dziekanatów Politechniki Warszawskiej.

Link do spotkania dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

online, platforma MS Teams

12/
04

Seminarium Naukowe Wydziału Zarządzania

15:00 - 17:00

W ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania 12 kwietnia 2022 r. dr hab. inż. Grzegorz Szymański, prof. uczeni z Politechniki Łódzkiej wygłosi wykład pt. „Marketingowe mechanizmy mediów społecznościowych”.

Spotkania mają charakter otwarty i będą realizowane w trybie zdalnym na platformie wideokonferencyjnej Webex. W przypadku chęci uczestnictwa organizatorzy proszą o kontakt mailowy z Justyną Kacprzak: justyna.kacprzak@pw.edu.pl oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

online, platforma WEBEX

12/
04

„O architekturze” - Tim Stonor

18:00

Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury PW kontynuuje cykl wykładów „O architekturze”. 12 kwietnia 2022 r. o godz. 18.00 gościem spotkania będzie Tim Stonor.

Tim Stonor - architekt i urbanista, który poświęcił swoją karierę analizie i projektowaniu wzorców przestrzennych. Jest uznanym na całym świecie ekspertem w dziedzinie projektowania układów przestrzennych, a w szczególności roli przestrzeni w generowaniu wartości społecznych, ekonomicznych i środowiskowych.

Cykl wykładów „O architekturze” to międzynarodowy projekt Stowarzyszenia Akademickiego Wydziału Architektury PW, organizowany we współpracy z Wydziałem Architektury PW. Stowarzyszenie zaprasza przedstawicieli pracowni architektonicznych, zarówno polskich, jak i zagranicznych architektów, do wygłoszenia prelekcji, w trakcie której prezentują oni swoją filozofię architektury.

Transmisja live na profilu A-Akademii, współorganizatora wydarzenia, na Facebooku.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

20/
04

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022

09:00 - 22 Kwi 18:00

Trzy dni wypełnione spotkaniami, trzydzieści debat, dziesiątki polskich i zagranicznych ekspertów - III edycja Szczytu Klimatycznego TOGETAIR odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2022 r.

Podczas Szczytu omawiane będą konsekwencje zmian klimatycznych, sprawiedliwej transformacji oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i walki ze smogiem. 

Celem Szczytu Klimatycznego TOGETAIR jest zainicjowanie wspólnych działań wszystkich sektorów kraju - rządu, samorządów, nauki, biznesu, NGOS-ów i mediów - na rzecz ochrony środowiska oraz stworzenia ambitnej, racjonalnej ekonomicznie polskiej polityki klimatycznej.

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR został objęty patronatem honorowym Politechniki Warszawskiej.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Dobra 56/66), online

20/
04

O oprogramowaniu ANSYS na PW

14:00

Zapraszamy na webinarium poświęcone oprogramowaniu ANSYS na Politechnice Warszawskiej.

Podczas spotkania firma MESco opowie o dostępnych licencjach na Politechnice Warszawskiej, o możliwościach oprogramowania oraz zasadach korzystania z licencji przez studentów, doktorantów i pracowników.

Webinarium skierowane jest do wszystkich studentów, pracowników i doktorantów Politechniki, którzy w swoich pracach badawczych oraz podczas prowadzonych zajęć dydaktycznych chcieliby korzystać z oprogramowania ANSYS.

Szczegółowa agenda oraz formularz rejestracyjny dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online, platforma Zoom

20/
04

Jak efektywnie łączyć naukę i przemysł?

15:00

Łukasiewicz - Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki zaprasza na webinar „Jak efektywnie łączyć naukę i przemysł?”. Dr Victor Veliadis z PowerAmerica zaprezentuje success story z rynku amerykańskiego na przykładzie technologii węglika krzemu (SiC) i azotku galu (GaN).

Dr Veliadis koordynuje projekt PowerAmerica, zainicjowany przez Prezydenta Baracka Obamę, w który zaangażowani są jedni z najlepszych badaczy z dziedziny półprzewodników szerokopasmowych. W ramach projektu zostały opracowane struktury i urządzenia oparte na GaN i SiC oraz metodologia skutecznej komercjalizacji tych technologii. Działalność i dobre praktyki wypracowane w PowerAmerica mogą posłużyć do zainicjowania analogicznego projektu europejskiego.

Gość spotkania opowie, jak w USA przebiega konsolidacja przemysłu z uczelniami, omówi wyniki działalności konsorcjum w kontekście sukcesu komercjalizacji, a także przedstawi konkretne zastosowania przełączników dwukierunkowych.

Formularz rejestracyjny dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

online

21/
04

Zbiórka krwi

08:30 - 14:00

21 kwietnia br. w ramach akcji „Wampiriada” Niezależnego Zrzeszenia Studentów odbędzie się ambulansowa zbiórka krwi. Krwiobus będzie czekał przed Gmachem Głównym PW w godz. 8.30-14.00.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Plac Politechniki 1,
przed Gmachem Głównym PW

 

22/
04

Seminiarium CoVHer

14:00 - 18:00

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału międzynarodowym seminarium „Computer-based Visualisation of Architectural Cultural Heritage”, które odbędzie się 22 kwietnia br. Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu CoVHer i dedykowane problematyce tworzenia cyfrowych modeli dziedzictwa architektonicznego: metodologii, możliwym zastosowaniom, przykładom wykonanych prac, obszarom problemowym.

Seminarium jest punktem startowym współpracy partnerów CoVHer, którymi są uczelnie: Uniwersytet w Bolonii, Politechnika Warszawska, Hochschule w Moguncji, Uniwersytet w Porto, Autonomiczny Uniwersytet w Barcelonie oraz firmy: La Tempesta z Barcelony i ISDG e.V z Monachium. Gośćmi wydziału będą także: Sander Muster z Friedrich-Schiller-Universität Jena oraz Władysław Fuchs z University of Detroit Mercy.

Wymagana jest rejestracja.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej,
Audytorium im. Stanisława Noakowskiego - 103
oraz online

23/
04

Tydzień Własności Intelektualnej - IP Week

10:00 - 30 Kwi 10:00

Polska Izba Rzeczników Patentowych, a wraz z nią wszyscy rzecznicy patentowi i aplikanci rzecznikowscy zapraszają na trwające w dniach 23-29 kwietnia br. obchody wyjątkowego święta własności intelektualnej, innowacyjności i techniki. 

Tegoroczny „Tydzień Własności Intelektualnej - IP Week” w szczególności skierowany jest do młodzieży. Z myślą o niej organizatorzy przygotowali webinaria oraz zajęcia edukacyjne w szkołach. W ramach wydarzenia zaplanowano wykłady i szkolenia, spotkania i rozmowy z gośćmi - rzecznikami patentowymi, wynalazcami, badaczami, naukowcami oraz filozofami.

W Światowym Dniu Własności Intelektualnej obchodzonym 26 kwietnia br. młodzi naukowcy podejmą dyskusję o wynalazkach służących pokojowi, ekologii i zdrowiu. Obok ekspertów akademickich m.in. z UMCS, NASK i Uniwersytetu Warszawskiego wystąpi również student inżynierii biomedycznej na Politechnice Warszawskiej - Mike Ryan, współautor projektu XTRUDE ZERO, który otrzymał nagrodę Jamesa Dysona. IP Week 2022 otrzymał honorowy patronat PW.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

zgodnie z programem

24/
04

Koncert „Tańcem Malowane"

19:00 - 20:30

24 kwietnia br. o godz. 19.00 Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w charytatywnym koncercie „Tańcem Malowane". Widowisko zaplanowano ze wspaniałą oprawą graficzną w technice malowania piaskiem, w wykonaniu dwóch grup taneczno-wokalnych i orkiestry na żywo. W programie tańce i piosenki z kilku regionów Polski, tańce narodowe oraz tańce huculskie i pieśń ukraińska. Na scenie wystąpi łącznie ponad pięćdziesięciu artystów.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, natomiast podczas koncertu zostanie zorganizowana zbiórka pieniędzy przez PAH dla Ukrainy. Bezpłatne wejściówki są do pobrania TUTAJ>>

Szczegółowe informacje dostępne na Facebooku.

Gdzie?

Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy",
Indiry Gandhi 9, Warszawa

25/
04

XIV Europejski Kongres Gospodarczy

10:00 - 27 Kwi 15:00

W dniach 25-27 kwietnia 2022 r. odbędzie się XIV Europejski Kongres Gospodarczy - forum debaty o przyszłości europejskiej i polskiej gospodarki.

Organizatorzy zaproszą do dyskusji o rozpędzonej cyfryzacji gospodarki, wpływie tych procesów na produkcję, handel, kształtowanie nowych modeli ludzkich zachowań.

Ważny pozostanie obszar zielonej transformacji gospodarki - przekształcania jej w duchu zrównoważenia, ograniczania wpływu na środowisko i klimat. Gorącym tematem będzie proces przekształcania energetyki - także w kontekście cen nośników energii, nowych regulacji i sytuacji międzynarodowej.

Będą znane szczegóły dotyczące odbudowy (czy przebudowy) europejskiej gospodarki, finansowania kluczowych programów i projektów. O globalnej ekonomii, konkurencyjności, łańcuchach dostaw, relacjach handlowych i inwestycjach uczestnicy porozmawiają w kontekście zmieniających się realiów geopolitycznych.

Więcej informacji o konferencji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, plac Sławika i Antalla 1

26/
04

„Innowacje i Przedsiębiorczość. Teoria i praktyka”

00:00 - 27 Kwi 00:00

Akademia WSB zaprasza na VII Międzynarodową Konferencję Naukową „Innowacje i Przedsiębiorczość. Teoria i praktyka”, która odbędzie się w dniach 26-27 kwietnia 2022 r. w formule hybrydowej.

Konferencja poświęcona będzie zagadnieniom związanym m.in. z innowacjami w organizacjach, przedsiębiorczością intelektualną, kreatywnością w innowacjach, cyfryzacją, sztuczną inteligencją, Big Data, Internetem rzeczy, robotyzacją i automatyzacją.

Uczestnikami konferencji będą wybitni, międzynarodowi naukowcy specjalizujący się w dziedzinie innowacji i przedsiębiorczości, jak również przedstawiciele środowiska biznesu, organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz przedstawiciele nauki, kultury, edukacji i inni praktycy zainteresowani problematyką innowacji i przedsiębiorczości.

Udział konferencji jest bezpłatny.

Więcej informacji, w tym formularz rejestracyjny, dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Akademia WSB, Zygmunta Cieplaka 1c, Dąbrowa Górnicza
online

26/
04

III Kongres Statystyki Polskiej

09:00 - 28 Kwi 18:30

W dniach 26-28 kwietnia 2022 r. w Krakowie odbędzie się III Kongres Statystyki Polskiej, organizowany z okazji 110-lecia istnienia Polskiego Towarzystwa Statystycznego.

Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń naukowych organizowanych przez statystykę publiczną, kierowane do środowisk akademickich, ekspertów krajowych i zagranicznych oraz przedstawicieli instytucji publicznych i mediów.

Kongres będzie także okazją do naukowego podsumowania organizacji i przebiegu Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Będzie to również okazja do przyjrzenia się wpływowi pandemii COVID-19 na otaczającą rzeczywistość oraz zdiagnozowania zmian jakie zaszły w gospodarce, środowisku naturalnym i społeczeństwie w ciągu ostatnich dwóch lat.

Na Kongresie poruszone zostaną zagadnienia dot. statystyki społeczno-gospodarczej, regionalnej i małych obszarów oraz matematycznej, a także kwestie analizy i klasyfikacji danych.

Kongres organizowany jest przez Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.

Szczegółowe informacje o III Kongresie Statystyki Polskiej, w tym o warunkach uczestnictwa, dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Kraków

26/
04

Seminaria wydziałowe PW Płock

10:05 - 12:05

Politechnika Warszawska Filia w Płocku zaprasza na seminaria wydziałowe, które odbędą się 26 kwietnia 2022 r. o godzinie 10.05.

W programie:

  • „Założenia dla bilansu energetycznego i materiałowego przetwarzania i zagospodarowania osadów ściekowych z komunalnych oczyszczalni ścieków”, prof. dr hab. inż. Małgorzata Kacprzak,
  • „Wytwarzanie nanomateriałów funkcjonalnych z wykorzystaniem technologii elektro-hydrodynamicznych”, dr inż. Sabina Wilkanowicz.

Gdzie?

Audytorium Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW w Płocku

26/
04

Spotkanie z okazji XV-lecia UTW PW

16:00 - 17:30

Zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na uroczyste spotkanie z okazji ukończenia 15 lat działalności UTW PW. Spotkanie odbędzie się we wtorek 26 kwietnia o godzinie 16.00 w Małej Auli (sala 237) w Głównym Gmachu Politechniki. 

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Mała Aula, Gmach Główny PW
Plac Politechniki 1, Warszawa

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.