W dniach 21-31 marca 2017 r. delegacja Centrum Współpracy Międzynarodowej PW udała się do Indonezji, żeby promować ofertę studiów anglojęzycznych w szkołach średnich i szkołach wyższych.
W dniach 18-19 marca 2017 r. Politechnika Warszawska prezentowała swoją ofertę na międzynarodowych Targach Edukacyjnych „International Education Exhibition” w Ułan Bator.
20 marca br. Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele uczelni z Chin. Delegację przyjął Prorektor ds. Rozwoju prof. Stanisław Wincenciak z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW.
W dniach 5-8 kwietnia br., podczas międzynarodowych targów edukacyjnych „Education Abroad” w Kijowie stanęło stoisko Politechniki Warszawskiej. Tradycyjnie znaleźć je można było w „alejce polskiej”.
Nagrodzono projekty samorządów studenckich oraz osoby działające na rzecz rozwoju FUT. Prof. Jan Szmidt, Rektor PW został laureatem w kategorii Autorytet Forum Uczelni Technicznych, a Samorząd Studentów PW odebrał nagrodę dla Najbardziej Innowacyjnego Samorządu Studenckiego.
11 kwietnia br. Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej zorganizował wraz z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym debatę nt. „Co dalej z euro?” w ramach cyklicznego seminarium PTE „Czwartki u ekonomistów”.
W dniach 6-7 kwietnia br. Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt wziął udział w II Forum Rektorów Uczelni Technicznych Ukrainy i Polski. Spotkanie zorganizowano w ramach Polsko-Ukraińskich Dni Edukacji, Nauki i Innowacji.
Rektor Politechniki Warszawskiej profesor Jan Szmidt składa wszystkim Czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia na nadchodzącą Wielkanoc.
W dniu 7 kwietnia br. na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej odbyło się zebranie konstytuujące powstanie uczelnianego Koła Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa.
5 kwietnia 2017 r. w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komitetu Organizacji i Zarządzania PAN, który od 1969 roku reprezentuje dziedzinę Nauk o zarządzaniu.
Szkoleniowiec, który poprowadził reprezentację Polski po mistrzostwo świata, został nowym trenerem ONICO AZS Politechniki Warszawskiej. Stołeczną ekipą kierować będzie w sezonach: 2017/18 oraz 2018/19.
3 kwietnia 2017 r. Prorektor ds. Nauki prof. Rajmund Bacewicz spotkał się z delegacją Katholieke Universiteit Leuven. Delegacji przewodniczył prof. Georges Gielen, Vice-Rector of the Group of Science, Engineering and Technology.
28 marca 2017 r. w PW Filii w Płocku zostało podpisane Porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 z Nowego Dworu Mazowieckiego.
27 marca 2017 r. powitaliśmy nowych doktorów i doktorów habilitowanych. Uroczystość poprowadził prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, który w przemówieniu odniósł się m.in. do samodzielności naukowej.
9 marca 2017 r. na Wydziale Chemicznym PW spotkali się przedstawiciele świata nauki i przemysłu, by rozmawiać o wzmacnianiu wzajemnych relacji na bazie konkretnych wdrożeń, realizowanych we współpracy z zespołami badawczymi.
Wspólne prowadzenie badań naukowych, tworzenie wyspecjalizowanych grup eksperckich oraz nowych metod i narzędzi w obszarze budownictwa mieszkaniowego. To główne założenia listu intencyjnego, podpisanego 7 marca 2017 r. przez BGK Nieruchomości S.A. i Wydział Architektury PW.
W ramach umowy obie instytucje będą wspierały inicjatywy dotyczące m.in. zintegrowanych platform teleinformatycznych, narzędzi programistycznych oraz współczesnych zastosowań Internetu. Studenci i doktoranci Wydziału Zarządzania otrzymają szansę na realizację praktyk w UKE.
1 marca 2017 r. zaprezentowano założenia do nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, przygotowane przez trzy zespoły ekspertów. Spotkanie odbyło się z udziałem ministra dr. Jarosława Gowina z MNiSW.
23 lutego 2017 r. w Gmachu Nowych Technologii wysłuchaliśmy wykładu prof. Tetsuo ABO z Uniwersytetu Tokijskiego, który przybył na zaproszenie Wydziału Inżynierii Produkcji oraz Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej.
Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej przekazując wiedzę wielu pokoleń, rozwija współczesne dziedziny nauki i kształci nowoczesne kadry w zmodernizowanych laboratoriach.