Kultura i Tradycja

„Dzień i Noc” w Politechnice Warszawskiej

Za nami „Dzień i Noc” w Politechnice Warszawskiej. W tym roku, po raz pierwszy połączone zostały dwa wydarzenia: piknik edukacyjny „Od mikro do makro” oraz „Noc Muzeów”.

Dzień i noc w Politechnice Warszawskiej

Piknik Edukacyjny „Od mikro do makro” w dzień i Noc Muzeów o zmierzchu. W sobotę 19 maja 2018 roku małych i dużych pasjonatów nauki czeka dwanaście godzin pełnych wrażeń w Politechnice Warszawskiej.

Rok 2018 - Rokiem Jubileuszu

11. listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Odzyskaliśmy - to, co najcenniejsze - nieodległość. Marzenia o wolności realizowały się, dzięki działalności wybitnych jednostek i postawie narodu, przez ponad sto lat. 

Rektor Politechniki Warszawskiej dla Niepodległej

10 maja 2018 r. stacja TVP 3 Warszawa wyemitowała wywiad z Rektorem Politechniki Warszawskiej prof. Janem Szmidtem o doświadczeniach społeczności PW na przestrzeni ostatnich 100 lat. Nagranie zostało przygotowane w ramach cyklu „Moja Niepodległa”.

Anielska muzyka w Politechnice Warszawskiej

Sto drugi koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli wybrzmiał w murach Politechniki Warszawskiej. Tym razem słuchacze znaleźli się „Pod skrzydłami aniołów”. Wydarzenie odbyło się 10 maja 2018 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Pożegnanie prof. dr. hab. inż. Władysława Włosińskiego

W głębokim żalu żegnamy zmarłego w dniu 22 kwietnia 2018 roku w wieku 86 lat prof. dr. hab. inż. Władysława Karola Włosińskiego, emerytowanego profesora Politechniki Warszawskiej oraz jej wieloletniego pracownika naukowo-dydaktycznego. 

Galeria Niepodległej. Ze zbiorów prof. Mirosława Nadera

Model popiersia Marszałka Józefa Piłsudskiego, szable, lanca kawalerii, ordery, odznaki, czy zestaw biurowy z początku XX wieku to tylko wybrane eksponaty, które prezentujemy z dworskiego archiwum prof. Mirosława Nadera.

Uroczyste złożenie kwiatów pod popiersiem prof. Jana Czochralskiego

18 kwietnia 2018 r. prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, w imieniu Senatu i społeczności akademickiej Uczelni, złożył kwiaty pod popiersiem prof. Jana Czochralskiego w 65. rocznicę śmierci słynnego naukowca.

Wspomnienie. Zbigniew Łapiński

Z żalem zawiadamiamy, że 2 kwietnia 2018 r. zmarł Zbigniew Łapiński - wybitny pianista, kompozytor i akompaniator. Współtwórca tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński. Absolwent Politechniki Warszawskiej.

Nowy Przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Politechnice Warszawskiej

Przewodniczącym NSZZ „Solidarność” w Politechnice Warszawskiej na kadencję 2018-2022 został prof. nzw. dr hab. inż. Michał Urbański z Wydziału Fizyki. Na stanowisku zastąpił Stanisława Jezierskiego.

Pożegnanie prof. Stanisława Mańkowskiego

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 31 marca 2018 roku zmarł prof. dr hab. inż. Stanisław Maria Mańkowski, Rektor Politechniki Warszawskiej w latach 2002-2005. 

Wernisaż wystawy w Galerii Biura Rektora

28 marca 2018 roku, po posiedzeniu Senatu Politechniki Warszawskiej, Galeria Biura Rektora Sala 123 oraz Zakład Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zorganizowały wernisaż wystawy pt. „Sapienti sat”.

Uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą strajk studentów

W dniu 21 marca br. w Politechnice Warszawskiej odbyło się uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą strajk studentów Politechniki Warszawskiej, który miał miejsce w dniach 21-23 marca 1968 roku w Politechnice Warszawskiej.

Galeria Biura Rektora Sala 123 ponownie zaprasza na wystawę

Galeria Biura Rektora Sala 123 oraz Zakład Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zapraszają na wystawę pt. „Sapienti sat”. Wernisaż wystawy odbędzie się 28 marca 2018 roku.

Konstanty Sylwin Jakimowicz „Ze szkicownika architekta”

Geneza najnowszej wystawy w Muzem PW ma tło iście filmowe. Jest architekt-pasjonat szkicujący portrety „do szuflady”. Jest tajemnicza teczka z rysunkami odnaleziona po 50 latach. Są w końcu czujne wnuczki, które nie ustają w wysiłkach, aby ocalić pamięć o dziadku.

Dni Kultury Politechniki Warszawskiej

W dniach 9-23 marca 2018 roku odbędą się Dni Kultury Politechniki Warszawskiej. W programie m.in.: spektakl Teatru PW „Szajba”, wieczór komediowy ze Stand-up Polska oraz „Spotkania z kulturą” z Arturem Andrusem.

The Engineers Band ogłasza nabór

The Engineers Band - Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej ogłasza nabór do zespołu. Mile widziane są osoby posiadające doświadczenie w występach na żywo i grające różnorodny repertuar.

Niepodległa oczami Rektorów Politechniki Warszawskiej

W pierwszym roku działania Politechniki Warszawskiej, w roku akademickim 1915/1916, naukę rozpoczęło 600 studentów. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości zgłosiło się przeszło 2,5 tysiąca młodych osób.

Wspomnienia z odbudowy Politechniki Warszawskiej

„Zagadnięty na temat podłogi w Dużej Auli inż. Czesław Duchnowski od razu zaczął robić jej szkic. Zdecydował się wykorzystać potłuczony marmur” - wspomina inż. Jerzy Malczewski, kierownik Biura Odbudowy Politechniki Warszawskiej - Instalacje Sanitarne.

Wspomnienie. Pożegnanie prof. Wiesława Grudzewskiego

W dniu 30 stycznia 2018 roku zmarł profesor Wiesław Grudzewski, wieloletni pracownik Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej, członek korespondent PAN, nauczyciel akademicki licznych roczników studentów, mentor wielu pracowników naukowych.

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.