Terminarz uroczystości inaugurujących rok akademicki 2020/2021 w Politechnice Warszawskiej

Obchody centralne inauguracji roku akademickiego 2020/2021 odbędą się 1 października br. o godz. 10.00 i będą transmitowane online. Tegoroczne uroczystości wydziałowe zainicjowane zostaną 30 września br. przez Wydział Chemiczny oraz Wydział Transportu PW.

W wydarzenia nowego roku akademickiego wprowadzi nas prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba, Rektor Politechniki Warszawskiej, który w Dużej Auli Gmachu Głównego wygłosi przemówienie inauguracyjne. Gościem uroczystości będzie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Naszą wspólnotę powitają również Przewodniczący Samorządu Studentów oraz Rady Doktorantów PW. Profesor Zbigniew Nawrat opowie „O tym dlaczego rzeczy naprawdę wielkie robimy z ciekawości, a rzeczy naprawdę ważne - z potrzeby pomocy drugiemu człowiekowi”.

Program obchodów centralnych:

• hymn państwowy;
  • powitanie uczestników uroczystości;
  • przemówienie Rektora prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Zaremby;
  • wystąpienia okolicznościowe;
  • immatrykulacja;
  • wystąpienie Przewodniczącego Samorządu Studentów PW;
  • wystąpienie Przewodniczącego Rady Doktorantów PW;
  • wykład inauguracyjny prof. Zbigniewa Nawrata pt. „O tym dlaczego rzeczy naprawdę wielkie robimy z ciekawości, a rzeczy naprawdę ważne - z potrzeby pomocy drugiemu człowiekowi…”;
  • Gaudeamus.

Msza Święta Inauguracyjna roku akademickiego 2020/2021 zostanie odprawiona 1 października 2020 roku o godzinie 8.00 w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie.

Jako pierwszy rok akademicki 2020/2021 rozpocznie Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej. Wykład inauguracyjny pt. „Pandemie stymulują rozwój cywilizacji poprzez intensyfikowanie prac badawczych w wielu obszarach, m.in. nauk chemicznych” wygłosi dr hab. Jolanta Mierzejewska. Tego samego dnia na Wydziale Transportu „Transport autonomiczny pojazdów w kontekście budowy krajowych kompetencji” przybliży zgromadzonym dr hab. inż. Marcin Ślęzak, prof. ITS.

Tegoroczna Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021 w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku  odbędzie się 2 października 2020 r. o godzinie 11.00 i będzie transmitowana online za pośrednictwem kanału YouTube youtube.com/user/pwplock oraz strony głównej Politechniki Warszawskiej. Wykład inauguracyjny pt. „Polskie uczelnie i przedsiębiorstwa wobec współczesnych zagrożeń, wyzwań i szans” wygłosi Krzysztof Pietraszkiewicz - Prezes Związku Banków Polskich, Przewodniczący Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej.

Komunikat dotyczący sposobu przeprowadzenia inauguracji roku akademickiego 2020/2021

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że ze względu na pandemię COVID-19 jesteśmy zmuszeni znacząco ograniczyć liczbę osób biorących udział  w centralnej inauguracji roku akademickiego 2020/2021. W trosce o Państwa zdrowie, zaproszenia skierowaliśmy jedynie do wybranych gości, takich jak: członkowie nowego Senatu PW, byli Rektorzy, reprezentanci Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich, przedstawiciele władz Rzeczypospolitej Polskiej i władz samorządowych.

Jednocześnie gorąco zachęcamy wszystkich członków wspólnoty akademickiej oraz naszych przyjaciół do udziału w transmisji inauguracji roku akademickiego 2020/2021, która będzie dostępna na stronie internetowej Politechniki Warszawskiej www.pw.edu.pl dnia 1 października od godz. 10.00 oraz w mediach społecznościowych.

Wyrażamy nadzieję, że przyszły rok akademicki powitamy już w tradycyjnej, stacjonarnej formule spotkania.

Pytania związane z uroczystością prosimy kierować do Sekcji Komunikacji Społecznej i Mediów pod numer telefonu: 22 234 71 71.

Decyzja Rektora PW nr 202/2020 z dnia 23 września 2020 r. w sprawie zasad przebywania w Gmachu Głównym w czasie Inauguracji roku akademickiego 2020/2021 w dniu 1 października 2020 r.