Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Współpraca z Imperial College London w zakresie komunikacji naukowej

Współpraca z Imperial College London w zakresie komunikacji naukowej

Politechnika Warszawska wraz z trzema innymi polskimi uczelniami rozpoczęła współpracę z Imperial College London w zakresie komunikacji naukowej. List intencyjny w tej sprawie został podpisany 18 maja 2021 r. podczas spotkania online.

Celem inicjatywy jest budowanie mostów między nauką, badaczami, opinią publiczną, decydentami, aby kształtować politykę i postawy społeczne w obszarach związanych np. ze zmianami klimatu czy pandemią. List intencyjny - oprócz brytyjskiej uczelni i PW - podpisali przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W spotkaniu wzięli udział m.in. prof. Ian Walmsley - Rektor Imperial College London i dr Stephen Webster, Dyrektor Działu Komunikacji Naukowej tej uczelni. PW reprezentowała prof. Renata Walczak, Prorektor ds. Filii w Płocku.

- Program komunikacji pomiędzy polskimi uniwersytetami a Imperial College London ma być przykładem komunikacji naukowej na miarę naszych czasów - deklarują sygnatariusze listu.

W ramach współpracy zaplanowano m.in. cykl podcastów popularnonaukowych z udziałem ekspertów, mówiących o tym co ważne w sposób atrakcyjny, przyjazny i zrozumiały. Pierwszy z nich będzie poruszał kwestie niepewności w nauce. Przeprowadzone zostaną również warsztaty z komunikacji naukowej dla członków społeczności akademickiej.

Polskie uczelnie wybrano pod kątem różnorodności tematycznej i regionalnej. Wszystkie są laureatami konkursu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”. Imperial College London to jedna z najlepszych uczelni w Wielkiej Brytanii i Europie. W najnowszym rankingu najlepszych uniwersytetów na świecie QS World University Rankings 2021 zajmuje 8. miejsce.

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

25. Festiwal Nauki

08:00 - 26 Wrz 20:00