Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Wizyta przedstawiciela Hochschule Koblenz na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej

Wizyta przedstawiciela Hochschule Koblenz na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej

Dnia 9 listopada 2016 r. prof. Axel Schlich z Hochschule Koblenz odwiedził Wydział Zarządzania PW, by wygłosić dwa gościnne wykłady i omówić nowe obszary w zakresie internacjonalizacji uczelni.

Prof. Axel Schlich jest wieloletnim pracownikiem uniwersytetu nauk stosowanych - uczelni wyższej charakterystycznej dla krajów niemieckojęzycznych. W swojej pracy naukowo-dydaktycznej skupia się przede wszystkim na marketingu w przemyśle i organizacjach technologicznych. Tematyka wykładów, które gość z Niemiec wygłosił na Wydziale Zarządzania PW, kształcącym inżynierów organizatorów, wpisała się tym samym w obszar zainteresowań zarówno studentów, jak i pracowników naukowych. Zajęcia zostały poprowadzone wspólnie z dr. Markiem Seretnym i mgr Karoliną Kitzman.

Od lewej: Prof. Axel Schlich z Hochschule Koblenz oraz dr inż. Grzegorz Kunikowski, Prodziekan ds. Studenckich i Ogólnych WZ PW/fot. Łukasz Pojezierski, WZ PW

Dr inż. Grzegorz Kunikowski, Prodziekan ds. Ogólnych i Studenckich Wydziału Zarządzania, omówił z prof. Schlichem - pełniącym funkcję koordynatora współpracy międzynarodowej uczelni w Koblencji - koncepcje internacjonalizacji uczelni partnerskich oraz kwestie dalszego rozwoju dotychczasowej, wieloletniej współpracy w ramach programu Erasmus. Podczas prezentacji przygotowanej przez Łukasza Pojezierskiego podkreślono te obszary, w których zacieśnione zostanie partnerstwo pomiędzy Politechniką Warszawską a Hochschule Koblenz - zwłaszcza w kwestii mobilności pracowników.

Źródło: WZ PW

CYTAT TYGODNIA

"

Ważniejsze od robienia wszystkiego tak jak trzeba,
jest robienie tego co trzeba

Peter Drucker

"

22
Lis

Szlachetna Paczka w PW

08:00 - 10 Gru 08:00

9
Gru

Wampiriada - zbiórka krwi

09:00 - 14:00

9
Gru

Przyszła perspektywa UE 2021-2027 - warsztaty

12:00 - 14:30

14
Gru

Współczesne wyzwania zarządzania projektami

15:00 - 17:00

27
Wrz

TRIZ Future 2022

08:00 - 29 Wrz 19:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa

Tel. 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI