Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Przedstawiciel University of Southern Denmark składa wizytę na Wydziale Zarządzania

10 października 2016 r. przedstawiciel University of Southern Denmark, Henrik Johnsen Vindt, odwiedził Wydział Zarządzania PW w celu omówienia współpracy między uczelniami m.in. w ramach programu Erasmus+.

Gościa podjęli: dr inż. Grzegorz Kunikowski, Prodziekan ds. Studenckich i Ogólnych Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej oraz Łukasz Pojezierski z Biura ds. Studiów i Programów Międzynarodowych.

Obecnie duński uniwersytet ma podpisane umowy bilateralne z Wydziałami: Chemicznym, Inżynierii Produkcji oraz Zarządzania. Henrik Vindt zaprezentował profile programów oferowanych przez University of Southern Denmark, obejmujące m.in. technologię systemów bezzałogowych statków powietrznych, inżynierię oprogramowania czy obszar energii odnawialnej. Dr inż. Grzegorz Kunikowski potwierdził zbieżność ofert dydaktycznych oferowanych przez obie instytucje, nakreślając tym samym perspektywę rozszerzenia współpracy o pozostałe Wydziały Politechniki Warszawskiej. Tematyce wymiany studenckiej towarzyszyły kwestie wizyt naukowców i nauczycieli z obu instytucji realizowane w celu wspólnego prowadzenia badań oraz wymiany doświadczeń w zakresie dydaktyki.

Spotkanie zakończyło się podjęciem inicjatywy rozszerzającej umowę w ramach programu Erasmus+, która swoim zasięgiem obejmie także kolejne jednostki Politechniki Warszawskiej.

Źródło: WZ PW
Zdjęcie: University of Southern Denmark

Ważniejsze od robienia wszystkiego tak jak trzeba,
jest robienie tego co trzeba