Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Politechnika Warszawska kontynuuje współpracę z meksykańskimi uczelniami

Politechnika Warszawska kontynuuje współpracę z meksykańskimi uczelniami

W dniu 17 października 2016 r. Politechnikę Warszawską odwiedził ambasador Stanów Zjednoczonych Meksyku w Polsce Alejandro Negrin Muñoz, który przedstawił potencjalne obszary współpracy.

Ambicją ambasadora A.N. Muñoza, reprezentującego Meksyk w Polsce od kwietnia 2016 r., jest zintensyfikowanie współpracy pomiędzy polskimi i meksykańskimi uniwersytetami, szczególnie w obszarze inżynierii i technologii.

Do tej pory współpraca Politechniki Warszawskiej z uniwersytetami z Meksyku ograniczała się do Wydziału Inżynierii Produkcji (wymiana studentów i kadry dydaktycznej). Biorąc jednak pod uwagę potencjał uniwersytetów meksykańskich rozszerzenie istniejącej współpracy na nowe obszary tematyczne (energetyka, lotnictwo, ICT) znajduje się w kręgu zainteresowań Politechniki Warszawskiej - zarówno w zakresie współpracy edukacyjnej, jak i naukowo-badawczej.

Na zdjęciu od lewej: prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki PW; prof. Jan Szmidt, Rektor PW;
Alejandro Negrin Muñoz, Ambasador Meksyku; Łukasz Wojdyga, Dyrektor CWM PW/fot. Biuletyn PW

Ambasador Muñoz zaprezentował istniejące mechanizmy wspierania zainteresowanych współdziałaniem uniwersytetów, jak również zapewnił, że podejmie rozmowy w celu uzyskania nowych źródeł wsparcia finansowego. Rektor Politechniki Warszawskiej i Przewodniczący KRASP, prof. Jan Szmidt wyraził zainteresowanie - zarówno ze strony Politechniki Warszawskiej, jaki i uniwersytetów polskich skupionych w KRASP - rozszerzeniem współpracy oraz podjęciem działań na rzecz promocji wspólnych przedsięwzięć uniwersytetów z Polski i Meksyku.

Źródło: CWM PW
Zdjęcia: Biuletyn PW

Ważniejsze od robienia wszystkiego tak jak trzeba,
jest robienie tego co trzeba