Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Politechnika Warszawska i Intel Technology Poland podpisały umowę o współpracy

Politechnika Warszawska i Intel Technology Poland podpisały umowę o współpracy

8 marca 2019 r. Politechnika Warszawska oraz firma Intel Technology Poland podpisały w Gdańsku porozumienie umożliwiające współpracę w takich obszarach, jak: bezpieczeństwo sieci, sztuczna inteligencja i Internet Rzeczy.

Umowę podpisali Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt oraz Krzysztof Jurczyk, Dyrektor ds. Operacyjnych w Intel Technology Poland.  Podczas spotkania uczelnię reprezentował również prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej.

Porozumienie umożliwia szeroką współpracę w istotnych zarówno dla biznesu, jak i nauki dziedzinach, którymi są: bezpieczeństwo sieci (cybersecurity), sztuczna inteligencja oraz Internet Rzeczy (Internet of Things).

- Nawiązanie współpracy z firmą Intel sprawia, że wiedza, której źródłem jest kadra pracowników naukowych Politechniki  Warszawskiej, zyskuje potężnego sojusznika w jej rozwoju. Nasza uczelnia znalazła się tym samym w ścisłym gronie ośrodków akademickich podejmujących się innowacyjnych wdrożeń z partnerem o światowej renomie, oferującego rozwiązania na miarę dynamicznie zmieniającej się techniki. Jestem głęboko przekonany, że nasza współpraca przyniesie korzyści obu stronom i przyczyni się do dalszego, nieuchronnego postępu w rozwoju technologii cyfrowych i coraz bardziej opartej na sztucznej inteligencji, choć nadal ludzkiej, cywilizacji - podkreślił Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt.

Wcześniej podobna umowa została podpisana przez Intel Technology Poland m.in. z Politechniką Gdańską.

Intel

Intel (NASDAQ: INTC) wyznacza nowe granice technologii i pozwala doświadczać niesamowitych chwil dzięki innowacyjnym rozwiązaniom. Informacje o Intelu i o tym, czym zajmuje się jego 100 tys. pracowników, można znaleźć na stronach newsroom.intel.comintel.com.

Zdjęcia: Intel

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW