Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Instytut Konfucjusza powstaje przy Politechnice Warszawskiej

Instytut Konfucjusza powstaje przy Politechnice Warszawskiej

Reprezentacja PW wzięła udział w 13. Konferencji Instytutu Konfucjusza, która odbyła się w dniach 3-5 grudnia 2018 r. w Chengdu w Chinach. Delegacji przewodniczył Prorektor ds. Studiów, prof. Krzysztof Lewenstein.

W ogólnoświatowej konferencji uczestniczyli szefowie wszystkich Instytutów Konfucjusza. Wydarzenie zainaugurowało przemówienie Pani Sun Chunlan, wicepremier Chin i przewodniczącej rady centrali Instytutu Konfucjusza.

Polska delegacja, oprócz udziału w oficjalnej części konferencji, spotkała się z przedstawicielem partnerskiej uczelni w Instytucie Konfucjusza - Beijing Jiaotong University. Rozmowy dotyczyły szczegółów utworzenia przy Politechnice Warszawskiej Instytutu Konfucjusza, którego celem jest propagowanie chińskiego języka i kultury. Instytut chce zaangażować w tę inicjatywę również inne warszawskie uczelnie.

Podczas konferencji prof. Krzysztof Lewenstein rozmawiał z rektorami uniwersytetów, w których Instytut Konfucjusza działa owocnie już od dziesięcioleci.

Przewodniczący polskiej delegacji uczestniczył również w forum polsko-chińskiego konsorcjum akademickiego „Belt and Road”, które odbyło się na Politechnice Pekińskiej. Wygłosił przemówienie na temat rozwoju współpracy w ramach polsko-chińskiej sieci uniwersytetów.

Podczas spotkania z prezydentem Politechniki Pekińskiej prof. Krzysztof Lewenstein podpisał porozumienie o wymianie studentów. Obie strony wyraziły również silną wolę pogłębienia międzyuczelnianej współpracy naukowej.

Źródło i zdjęcia: Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa oraz Wydział Mechatroniki PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW