Biuletyn PW / Ustawa 2.0 / Podziękowania z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Podziękowania z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wicepremier Jarosław Gowin podziękował Rektorowi Politechniki Warszawskiej prof. Janowi Szmidtowi za udział w tworzeniu Konstytucji dla Nauki.

Chciałbym wyrazić swoją głęboką wdzięczność za aktywne uczestnictwo Pana Rektora w tworzeniu Konstytucji dla Nauki, za pomysły i inspiracje czy nie mniej istotną krytykę, dzięki którym mieliśmy szansę na bieżąco modyfikować pierwotne pomysły i założenia. Jestem przekonany, że Narodowy Kongres Nauki pozwolił na zbudowanie zaufania pomiędzy ludźmi nauki a administracją, której rolą jest proponowanie optymalnych rozwiązań prawnych dla rozwoju kształcenia i osiągania doskonałości naukowej” - czytamy w jednym z akapitów.

Cały list można przeczytać tutaj:

Zdjęcia: Biuletyn PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry