Biuletyn PW / Uczelnia Badawcza / Nowe programy stypendialne dla doktorantów PW

Nowe programy stypendialne dla doktorantów PW

Politechnika Warszawska uruchomiła nowe programy stypendialne wspierające rozwój naukowo-badawczy doktorantów. Są one finansowane ze środków projektu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”.

Start PW

Program stypendialny ułatwiający rozpoczęcie nauki w Szkole Doktorskiej poprzez przyznanie jednorazowego wsparcia finansowego. Stypendium przeznaczone jest dla nowych doktorantów Szkół Doktorskich PW i w 2020 r. wynosi 4 200 zł. Aby otrzymać wsparcie, należy wypełnić umowę i złożyć ją w Dziale Obsługi Doktorantów (DOD) w terminie 30 dni od daty przyjęcia do Szkoły Doktorskiej.

Stypendium Plus

Głównym założeniem programu jest zwiększenie ponad minimum definiowane przez Ustawę o szkolnictwie wyższym i nauce kwoty stypendiów przyznawanych doktorantom Szkół Doktorskich w Politechnice Warszawskiej. Kwota stypendium uzależniona jest od tego, na którym roku zarejestrowany jest doktorant oraz od spełnienia kryterium naukowego związanego ze wskaźnikami Projektu IDUB.

Mobilności Doktorantów Szkół Doktorskich oraz Mobilności Doktorantów Studiów Doktoranckich

Celem obu programów jest zapewnienie doktorantom Politechniki Warszawskiej środków finansowych na rozwój ich kompetencji poprzez udział w krótkich formach aktywności wyjazdowej m.in. w konferencjach, warsztatach lub szkołach letnich.

Źródło: Biuro projektu IDUB

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

25. Festiwal Nauki