WUT Racing powraca z bardzo dobrym wynikiem

Studenci Politechniki Warszawskiej z WUT Racing zajęli w międzynarodowych zawodach Formula SAE we Włoszech najwyższą pozycję spośród wszystkich polskich zespołów. Był to drugi start w Formule Student nowego bolidu WUT 2.

Zawody Formula SAE Italy odbyły się na torze Riccardo Paletti w dniach 11-14 września 2015 r. Zgodnie z zasadami Formuły Student studenci Politechniki Warszawskiej musieli ze swoim nowym bolidem wziąć udział w konkurencjach statycznych (prezentacja techniczna, analiza kosztów, prezentacja biznesowa) oraz dynamicznych (przyspieszenie, test przyczepności bocznej, czasówka, wyścig, zużycie paliwa).

Zarówno w ocenie kosztów oraz prezentacji biznesowej naszym reprezentantom udało się wywrzeć na sędziach duże wrażenie. Przyznane punkty pozwoliły w obu kategoriach zająć studentom PW 9. miejsce. - Dostanie się do TOP 10 w konkurencjach statycznych jest najlepszym wynikiem w historii naszego zespołu - pisali przedstawiciele WUT Racing na swoim fanpage`u w serwisie społecznościowym Facebook.

W klasyfikacji generalnej zawodów zespół WUT Racing zajął wysokie 17. miejsce. W kategorii silników spalinowych startowały 43 zespoły z całego świata. Wynik naszych reprezentantów okazał się najlepszym spośród wszystkich polskich drużyn. Zespół z Politechniki Rzeszowskiej zajął 20. a z AGH 27. miejsce.