Srebro dla szablisty z PW

Szabliści AMP na podium

Zwycięzcy szabliści Akademickich Mistrzostw Polski, fot. Facebook/AMP w Szermierce

W niedzielę, 6 czerwca 2022 r. zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szermierce. Piotr Szczepanik, szablista z Politechniki Warszawskiej wywalczył srebro w kategorii mężczyzn.

Po raz pierwszy zawody zostały rozegrane w stolicy. Przez kilka godzin, na ośmiu planszach, blisko 150 szermierzy z 42 uczelni toczyło emocjonujące pojedynki w szpadzie, florecie i szabli. Najpierw uczestnicy walczyli w eliminacjach grupowych, a następnie w fazie pucharowej.

Piotr Szczepanik, drużynowy brązowy medalista ME U-23 z Politechniki Warszawskiej, zdobył srebro w kategorii szabla mężczyzn. Politechnika Warszawska zajęła 5 miejsce w Klasyfikacji Drużynowej w Typie Uczelni Technicznych.