Biuletyn PW / Sport / Udany występ w Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach

Udany występ w Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach

Reprezentacja PW zajęła szóste miejsce w klasyfikacji generalnej i trzecie wśród uczelni technicznych w Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach. Zawody odbyły się w dniach 18-20 stycznia 2019 r. w Chorzowie.

O medale rywalizowało ponad 300 zawodników reprezentujących 45 uczelni z 16 miast. Złoto w rywalizacji drużyn zdobyła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, która wyprzedziła Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Uniwersytet Jagielloński. Spośród uczelni technicznych wyższe miejsce od PW zajęła jeszcze Politechnika Wrocławska (4. pozycja).

Podczas zawodów Politechnikę Warszawską reprezentowało ośmioro zawodników: Luiza Tomaszewska, Karolina Drabent, Kacper Żochowski, Mateusz Łapaj, Bartosz Sowul, Karol Ulanowski, Kosma Grochowski i Kacper Karwowski. Indywidualnie najlepiej spisali się Luiza Tomaszewska (szósta w gronie zawodniczek z uczelni technicznych) i Kacper Żochowski (piąty wśród reprezentantów z uczelni technicznych).

Z wynikami Akademickich Mistrzostw Polski w szachach można zapoznać się TUTAJ>>

Źródło: BPiI
Zdjęcie: fot. Michał Walusza

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,